Przewodnik dla początkujących po pigułkach antykoncepcyjnych

Przewodnik dla początkujących po pigułkach antykoncepcyjnych

Obecnie istnieje wiele opcji antykoncepcyjnych, które należy rozważyć, jeśli chcesz uniknąć zajścia w ciążę. Pigułki antykoncepcyjne pozostają najpopularniejszą opcją, ponieważ wiele pacjentek zwraca uwagę na prostotę i wygodę stosowania tego środka zapobiegawczego. Zanim odwiedzisz swojego lekarza, aby omówić swoje opcje, oto co powinieneś wiedzieć o pigułce.

Jak skuteczne są pigułki?

Przy prawidłowym stosowaniu, pigułki antykoncepcyjne są w 99% skuteczne. Istnieje jednak wiele czynników, które mogą zmniejszyć ich skuteczność, dlatego eksperci uważają, że skorygowana skuteczność jest bliższa 91%.

Niektóre leki mogą kolidować z pigułką, w tym antybiotyk Rifampin i lek przeciwgrzybiczny Griseofulvin. Istnieją nawet niektóre zioła, takie jak dziurawiec zwyczajny, które mogą zmniejszyć skuteczność pigułki.

Jakie są właściwe sposoby ich wykorzystania?

W zależności od tego, kiedy zaczniesz stosować tabletki, może być konieczne zastosowanie zapasowej metody zapobiegania, takiej jak np. prezerwatywy, przez siedem lub więcej dni. Na przykład, jeśli zaczniesz stosować tabletki łączone w pierwszym dniu miesiączki, ochrona rozpocznie się natychmiast. Jeśli zażywasz je o innej porze miesiąca, stosuj metodę rezerwową przez tydzień, ponieważ może to potrwać tak długo, aby tabletki zaczęły działać. Tabletki wyłącznie progestynowe zaczynają zapobiegać ciąży w ciągu 48 godzin.

Dodatkowo, codziennie o tej samej porze musisz również przyjmować swoje tabletki antykoncepcyjne. Zastanów się nad przechowywaniem ich w torebce, aby mieć pewność, że zawsze będziesz je mieć przy sobie. Możesz również rozważyć ustawienie powtarzającego się alarmu w telefonie, aby nie zapomnieć o ich wzięciu. Jeśli przegapisz pigułkę, większość lekarzy zaleca podwojenie jej następnego dnia. Niemniej jednak, dobrą praktyką jest stosowanie alternatywnego środka ochrony do następnego okresu.

Więcej informacji na kobietybeztabu.pl

Previous Wyważenie kół: Dlaczego wyważanie opon jest tak istotne?
Next Padł pierwszy klaps na planie filmu Beaty Migas pt: „UFO: Oni już tu są”

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Jakie oświetlenie wybrać do sypialni, pokoju dziennego i domowego biura

Wybór prawidłowego oświetlenia do domu czy mieszkania to jedna z ważniejszych rzeczy w aranżacji wnętrz. To nie tylko kwestia estetyki, ale także komfortu codziennego użytkowania i zdrowia. Jaki rodzaj światła

Life&Style 0 Comments

Jak kupić obrączki ślubne?

Obrączki to namacalny symbol miłości. Obrazują również wierność małżonków, a także trwałość związku. Przypominają nie tylko o osobie, z którą wzięliśmy ślub, ale również o złożonym jej przyrzeczeniu. Obecnie wybór

Life&Style 0 Comments

Kosmetyki ekologiczne nie dają natychmiastowego efektu

Kosmetyki ekologiczne zyskują coraz większe uznanie konsumentów, nie zawierają bowiem parabenów, silikonów, surowców z roślin genetycznie modyfikowanych i sztucznych barwników. Pomagają w regeneracji skóry, łagodzą podrażnienia i stany zapalne. Na efekty działania ekokosmetyków trzeba jednak

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź