Ściereczki do wycierania kokpitu

Ściereczki do wycierania kokpitu

Są osoby, które w samochodzie spędzają w ciągu tygodnia mnóstwo czasu. Nic więc dziwnego, że starają się, aby wnętrze ich auta lśniło czystością.

Jak je wyczyścić?

Różne materiały W samochodach, które kilkanaście lat temu jeździły po naszych drogach elementy znajdujące się w kabinie wykonane były z odpowiednio wyprofilowanej blachy. Dzisiaj zastąpiło je tworzywo sztuczne. Wnętrza aut wykończone są w różnych kolorach, wybranie takiego, który idealnie odpowiada naszym indywidualnym gustom nie jest więc trudne. We wnętrzach aut pojawiają się również elementy wykonane z naturalnej lub sztucznej skóry, wykonane z drewna czy chromowane. Pielęgnacja kokpitu z jednej strony jest więc bardzo prosta, z drugiej jednak należy pamiętać o tym, aby dobierać środki do czyszczenia dostosowane do zastosowanych w nim materiałów.

Czym wyczyścić kokpit?

Środków, które są przeznaczone tylko i wyłącznie do czyszczenia kokpitu jest obecnie na rynku naprawdę bardzo dużo. Do wyboru mamy preparaty, które mają bardzo różnorodną formułę. Bardzo dobrze sprawdzają się na przykład ściereczki do czyszczenia kokpitu. Są one z reguły wyprodukowane z mikrofibry i nie wymagają stosowania już żadnych środków chemicznych. Wystarczy zamoczyć je w czystej wodzie i delikatnie przetrzeć deskę i pozostałe elementy.

Oprócz ściereczek dostępne są także chusteczki do kokpitu. Nie są drogie, dość skutecznie pozwalają pozbyć się kurzu. Oprócz chusteczek i ściereczek na rynku dostępne są także preparaty, które mają postać sprayu, żelu czy mleczka. Wśród nich są preparaty, które przeznaczone są nie tylko do czyszczenia kokpitu, ale także zewnętrznych elementów auta, na przykład obudowy lusterek. Bez względu na to jaką postać będzie miał wybrany preparat pamiętajmy, aby był on przeznaczony do danej powierzchni.

Jeśli w kokpicie wszystkie elementy zostały wykonane z tworzywa sztucznego, musimy kupić preparat, który przeznaczony jest do czyszczenia plastikowych elementów. Jeśli jest to ekoskóra, wybieramy preparat dedykowany do takiej powierzchni. Warto wiedzieć, że kurz z ekoskóry usuniemy lekko zwilżoną ściereczką z ekofibry.

Pamiętajmy jednak, aby po zamoczeniu w wodzie, dobrze ja odcisnąć, a później starannie wytrzeć do sucha wszystkie elementy wykonane z ekoskóry. Aby efekt był olśniewający Kokpit warto czyścić regularnie. Jeśli czas nam na to pozwoli, to czyśćmy go raz w tygodniu. Warto wiedzieć, że produkty, które przeznaczone są do czyszczenia kokpitu mogą zachować matowe wykończenie czyszczonej powierzchni lub nadać jej połysk. Jaki preparat wybierzemy zależy już tylko od nas. Pamiętajmy też, że bardzo sprawdzają się te preparaty, które mają właściwości antystatyczne. Po użyciu takiego preparatu kurz osiada znacznie wolniej. Preparaty do czyszczenia kokpitu w większości nie są bezzapachowe. Możemy wybrać preparat, którego zapach najbardziej nam się podoba. Do wysprzątanego, pachnącego świeżością samochodu wsiądziemy z przyjemnością. Sprzątanie wnętrza auta nie jest trudne, do wyboru mamy dzisiaj w sklepach mnóstwo preparatów, które ułatwią nam sprzątanie.

Nie wiesz jak prawidłowo wycierać swój samochód ? Dowiedz się więcej na http://carspa.edu.pl/kosmetyki-samochodowe/zoxv/scierki-i-sciereczki-czym-i-jak-wycierac-lakier-oraz-kokpit-auta.html  >>

Previous Akcesoria niezbędne w salonie fryzjerskim
Next Kierował pojazdem po użyciu środków odurzających, a w bagażniku miał amfetaminę

Może to Ci się spodoba

Motoryzacja 0 Comments

Zabezpieczenie lakieru

Coraz więcej właścicieli samochodów decyduje się na zabezpieczenie lakieru za pomocą specjalnych powłok. To dobre rozwiązanie, jeśli chcemy, aby lakier na naszym aucie był solidnie chroniony. Obecnie dostępne są różne

Motoryzacja 0 Comments

Sektor motoryzacyjny jednym z liderów pod względem innowacyjności

W ciągu kilku ostatnich lat prawie 34 proc. firm inwestowało w innowacyjne rozwiązania i produkty, a nakłady na badania i rozwój rosły skokowo. W Polsce powstaje coraz więcej centrów naukowo-badawczych, jednak większość innowacji

Motoryzacja 0 Comments

Kiedy warto kupić pakiet OC z AC?

Kupując nową lub przedłużając obecną polisę, zawsze masz możliwość dobrania dodatkowo ubezpieczenie autocasco. Kiedy warto z niego skorzystać? Przeanalizujmy kilka scenariuszy. Drogie auto Kupując ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej dla kierowców

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź