Skoki spadochronowe we Wrocławiu – przekonaj się, jak spada się w przestworzach!

Skoki spadochronowe we Wrocławiu – przekonaj się, jak spada się w przestworzach!

Chcesz skoczyć ze spadochronem? Teraz możesz zrobić to również niedaleko Wrocławia – wykonaj swoją rezerwację i przygotuj się na niezwykłe emocje!

Do skoku ze spadochronem wcale nie musimy mieć szczególnego przygotowania. Wystarczy, że wybierzemy skoki tandemowe, które obecnie są dostępne również w Polsce – także w okolicy Wrocławia. Na czym dokładnie polegają skoki tandemowe? Kto może wziąć w nich udział? Ile zapłacimy za takie skoki spadochronowe we Wrocławiu?

Skok spadochronowy w tandemie – co to jest?

Najczęściej skoki spadochronowe kojarzymy z tymi wykonywanymi przez jedną osobę – jednak po zastosowaniu specjalnego spadochronu, tak zwanego tandemu, w skoku mogą wziąć udział dwie osoby jednocześnie.

Konstrukcja spadochronu tandemowego została opracowana na przełomie lat 70. i 80. ubiegłego wieku w Stanach Zjednoczonych. W przeciwieństwie do zwykłych spadochronów te do skoków tandemowych są większe i potrafią udźwignąć większych ciężar. W skoku używa się również specjalnych uprzęży tandemowych, które mają za zadanie złączenie ze sobą skoczków – pilota oraz pasażera.

Pilotem w skoku tandemowym jest instruktor posiadający odpowiednie doświadczenie – jego zadaniem jest dbanie o kwestie techniczne związane ze skokiem. Z kolei pasażerem może zostać niemalże każdy, kto ma odwagę. Nie trzeba posiadać specjalnego przygotowania – szkoleń, treningów, nie trzeba uczestniczyć też w badaniach lekarskich. To powoduje, że skoki spadochronowe w tandemie są obecnie tak łatwo dostępne.

Główne przeciwwskazania do skoków tandemowych to:

  • zbyt wysoki ciężar, co ma związek z ograniczeniami sprzętowymi – najczęściej limit to 100-110 kilogramów
  • wrodzona łamliwość kości
  • niestabilność kręgosłupa
  • epilepsja
  • ostra niewydolność krążeniowo-oddechowa

Skoki tandemowe odbywają się z lecącego samolotu. Zanim jednak uczestnicy wejdą do niego, podpisują dokumenty, muszą przejść krótki instruktaż bezpieczeństwa i odbierają wyposażenie – gogle oraz kombinezon, ale jeśli pogoda sprzyja, nie ma potrzeby korzystania z kombinezonu.

Wyskok przy skoku tandemowym ma miejsce z wysokości 3000 albo 4000 metrów nad ziemią. Wysokość ta wpływa bezpośrednio na czas swobodnego spadania, tak zwany free fall. To najbardziej emocjonujący moment całego skoku, ponieważ uczestnicy lecą wtedy w kierunku ziemi bez otwartej jeszcze czaszy spadochronu. To jedna z niewielu okazji, aby doznać tego niesamowitego uczucia! Dla skoku z 3000 metrów spadanie trwa około 30 sekund, z kolei dla 4000 metrów – około 60 sekund.

Gdy skoczkowie osiągną odpowiedni pułap, który wynosi około 1500 metrów, pilot otwiera spadochron. Przez około 5 minut tandem wolno opada w kierunku lądowiska aż do wylądowania – nie musimy obawiać się o urazy, ponieważ lądowanie jest wtedy miękkie.

Zapisz swoje emocje na zawsze!

Osoby chcące wybrać skoki spadochronowe w tandemie mogą również dodatkowo wykupić opcję rejestracji tego wydarzenia. Najlepiej, aby za nagrywanie skoku odpowiedzialna była jeszcze jedna osoba wyskakująca z samolotu przed tandemem. Wtedy ujęcia są naprawdę niezwykłe, a pamiątka jedyna w swoim rodzaju.

Za usługę filmowania i fotografowania będziemy musieli zapłacić dodatkowo, ale to naprawdę dobra decyzja, gdy chcemy uzyskać wspaniałą pamiątkę. Wystarczy zobaczyć zdjęcia i filmy na stronach ośrodków spadochroniarskich, aby się o tym przekonać!

Ile zapłacimy za skok w tandemie?

Ceny skoków tandemowych wcale nie są bardzo wysokie. Jeśli interesują cię skoki spadochronowe we Wrocławiu, ceny rozpoczynają się już od około 500-550 złotych za skok z 3000 metrów i od 700 złotych w przypadku skoku z 4000 metrów. Za usługę nagrywania będziemy musieli zapłacić dodatkowo około 250 złotych, ale to wydatek, który warto ponieść.

Jeśli również chcesz wziąć udział w tandemie, wykonaj rezerwację już teraz. Wystarczy tylko wybrać rodzaj skoku i określić termin i godzinę. Możemy też wykupić voucher upominkowy bez określania daty skoku – wybierze go obdarowana osoba. Więcej informacji o skokach można znaleźć na stronie: http://skacz.pl.

Previous Zatrzymana kolejna osoba w sprawie oszustw podatkowych przy wprowadzaniu do obrotu paliw
Next Kolejne zatrzymania w śledztwie dotyczącym powoływania się na wpływy i przyjmowania korzyści majątkowej

Może to Ci się spodoba

19. kolejka Lotto Ekstraklasy znów bez punktów dla Śląska Wrocław

Zła passa Śląska Wrocław wciąż trwa. W 19. kolejce Lotto Ekstraklasy wrocławianie znów bez punktu i bez strzelonego gola. Z Lechią Gdańsk przegrali 0:3, co było efektem nie tylko ich

Trampoliny

Trudno znaleźć dziecko, które nie lubi spędzać czasu na dworze. Młodzież najchętniej bawi się z rówieśnikami, jeździ na rowerze czy pędzi na rolkach. Jednak to nie wszystkie możliwe aktywności dla

Wrocławskie zwycięstwo Krzysztofa „Diablo” Włodarczyka

Jednogłośne zwycięstwo Krzysztofa Włodarczyka nad Leonem Harthem podczas sobotniej walki, która odbyła się we wrocławskiej Orbicie w ramach gali „Królowie Nokautu”. Już od pierwszej rundy Polak zyskał przewagę nad przeciwnikiem,

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź