Skoki spadochronowe we Wrocławiu – przekonaj się, jak spada się w przestworzach!

Skoki spadochronowe we Wrocławiu – przekonaj się, jak spada się w przestworzach!

Chcesz skoczyć ze spadochronem? Teraz możesz zrobić to również niedaleko Wrocławia – wykonaj swoją rezerwację i przygotuj się na niezwykłe emocje!

Do skoku ze spadochronem wcale nie musimy mieć szczególnego przygotowania. Wystarczy, że wybierzemy skoki tandemowe, które obecnie są dostępne również w Polsce – także w okolicy Wrocławia. Na czym dokładnie polegają skoki tandemowe? Kto może wziąć w nich udział? Ile zapłacimy za takie skoki spadochronowe we Wrocławiu?

Skok spadochronowy w tandemie – co to jest?

Najczęściej skoki spadochronowe kojarzymy z tymi wykonywanymi przez jedną osobę – jednak po zastosowaniu specjalnego spadochronu, tak zwanego tandemu, w skoku mogą wziąć udział dwie osoby jednocześnie.

Konstrukcja spadochronu tandemowego została opracowana na przełomie lat 70. i 80. ubiegłego wieku w Stanach Zjednoczonych. W przeciwieństwie do zwykłych spadochronów te do skoków tandemowych są większe i potrafią udźwignąć większych ciężar. W skoku używa się również specjalnych uprzęży tandemowych, które mają za zadanie złączenie ze sobą skoczków – pilota oraz pasażera.

Pilotem w skoku tandemowym jest instruktor posiadający odpowiednie doświadczenie – jego zadaniem jest dbanie o kwestie techniczne związane ze skokiem. Z kolei pasażerem może zostać niemalże każdy, kto ma odwagę. Nie trzeba posiadać specjalnego przygotowania – szkoleń, treningów, nie trzeba uczestniczyć też w badaniach lekarskich. To powoduje, że skoki spadochronowe w tandemie są obecnie tak łatwo dostępne.

Główne przeciwwskazania do skoków tandemowych to:

  • zbyt wysoki ciężar, co ma związek z ograniczeniami sprzętowymi – najczęściej limit to 100-110 kilogramów
  • wrodzona łamliwość kości
  • niestabilność kręgosłupa
  • epilepsja
  • ostra niewydolność krążeniowo-oddechowa

Skoki tandemowe odbywają się z lecącego samolotu. Zanim jednak uczestnicy wejdą do niego, podpisują dokumenty, muszą przejść krótki instruktaż bezpieczeństwa i odbierają wyposażenie – gogle oraz kombinezon, ale jeśli pogoda sprzyja, nie ma potrzeby korzystania z kombinezonu.

Wyskok przy skoku tandemowym ma miejsce z wysokości 3000 albo 4000 metrów nad ziemią. Wysokość ta wpływa bezpośrednio na czas swobodnego spadania, tak zwany free fall. To najbardziej emocjonujący moment całego skoku, ponieważ uczestnicy lecą wtedy w kierunku ziemi bez otwartej jeszcze czaszy spadochronu. To jedna z niewielu okazji, aby doznać tego niesamowitego uczucia! Dla skoku z 3000 metrów spadanie trwa około 30 sekund, z kolei dla 4000 metrów – około 60 sekund.

Gdy skoczkowie osiągną odpowiedni pułap, który wynosi około 1500 metrów, pilot otwiera spadochron. Przez około 5 minut tandem wolno opada w kierunku lądowiska aż do wylądowania – nie musimy obawiać się o urazy, ponieważ lądowanie jest wtedy miękkie.

Zapisz swoje emocje na zawsze!

Osoby chcące wybrać skoki spadochronowe w tandemie mogą również dodatkowo wykupić opcję rejestracji tego wydarzenia. Najlepiej, aby za nagrywanie skoku odpowiedzialna była jeszcze jedna osoba wyskakująca z samolotu przed tandemem. Wtedy ujęcia są naprawdę niezwykłe, a pamiątka jedyna w swoim rodzaju.

Za usługę filmowania i fotografowania będziemy musieli zapłacić dodatkowo, ale to naprawdę dobra decyzja, gdy chcemy uzyskać wspaniałą pamiątkę. Wystarczy zobaczyć zdjęcia i filmy na stronach ośrodków spadochroniarskich, aby się o tym przekonać!

Ile zapłacimy za skok w tandemie?

Ceny skoków tandemowych wcale nie są bardzo wysokie. Jeśli interesują cię skoki spadochronowe we Wrocławiu, ceny rozpoczynają się już od około 500-550 złotych za skok z 3000 metrów i od 700 złotych w przypadku skoku z 4000 metrów. Za usługę nagrywania będziemy musieli zapłacić dodatkowo około 250 złotych, ale to wydatek, który warto ponieść.

Jeśli również chcesz wziąć udział w tandemie, wykonaj rezerwację już teraz. Wystarczy tylko wybrać rodzaj skoku i określić termin i godzinę. Możemy też wykupić voucher upominkowy bez określania daty skoku – wybierze go obdarowana osoba. Więcej informacji o skokach można znaleźć na stronie: http://skacz.pl.

Previous Zatrzymana kolejna osoba w sprawie oszustw podatkowych przy wprowadzaniu do obrotu paliw
Next Kolejne zatrzymania w śledztwie dotyczącym powoływania się na wpływy i przyjmowania korzyści majątkowej

Może to Ci się spodoba

The World Games 2017: Janowski, Dudek i Zmarzlik w kadrze żużla

Przyszłoroczny The World Games 2017, który odbędzie się w dniach 20-30 lipca we Wrocławiu z pewnością będzie dla wrocławskiego żużla bardzo ważnym wydarzeniem. Na torze zmagania żużlowców będziemy mogli podziwiać

Trampoliny

Trudno znaleźć dziecko, które nie lubi spędzać czasu na dworze. Młodzież najchętniej bawi się z rówieśnikami, jeździ na rowerze czy pędzi na rolkach. Jednak to nie wszystkie możliwe aktywności dla

19. kolejka Lotto Ekstraklasy znów bez punktów dla Śląska Wrocław

Zła passa Śląska Wrocław wciąż trwa. W 19. kolejce Lotto Ekstraklasy wrocławianie znów bez punktu i bez strzelonego gola. Z Lechią Gdańsk przegrali 0:3, co było efektem nie tylko ich

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź