Smartfony XIAOMI

Smartfony XIAOMI

Xiaomi (czyt: szja-omi), to chiński producent telefonów komórkowych, który podbija świat. Jest to firma założona bardzo niedawno, ponieważ w momencie powstawania tego tekstu dopiero przygotowywała się do świętowania swoich dziesiątych urodzin, przypadających na 2020 rok. Mimo tego, historia Xiaomi to wspaniała historia sukcesu i warto co nieco wiedzieć o firmie oraz o produkowanych przez nią telefonach.

Xiaomi Corporation

Xiaomi Corporation to klasyczny technologiczny start-up, który powstał 6 kwietnia 2010 roku jako wspólne przedsięwzięcie sześciu mieszkańców Pekinu. Były to osoby związane z szeroko rozumianą branżą telefonii i telekomunikacji, które prędzej pracowały między innymi dla Motoroli oraz Google. Pierwszy pełnoprawny telefon tej marki został wypuszczony na rynek rok później i chociaż zbierał dobre recenzje, nic nie zapowiadało, że firma w ciągu kilku lat stanie się największym producentem komórek w Chinach, a do końca dekady zdobędzie pozycję numer 4 w skali globalnej.

Warto zauważyć, że Xiaomi produkuje dość szeroki zakres elektroniki i ma w swojej ofercie także na przykład smartwatche i zestawy domowego audio. Jest to jednak tylko kropla w telefonicznym morzu.

Jakość dla mas

Na początku swojego istnienia rynek smartfonów był bardzo drogi, a prym wiodło w nim Apple, znane z nieziemskich marży na swoich wcale nie nowoczesnych telefonach. Firmy z tej branży rozwijały się bardzo szybko, ponieważ na każdym urządzeniu zarabiały krocie, a jeszcze w tamtych czasach do telefonów dopłacali operatorzy komórkowi, którzy w ten sposób zdobywali klientów. Obecnie rynek się wyrównał, a duża zasługa w tym właśnie Xiaomi, które mocno zaatakowało rynek indyjski.

Indie to kraj, gdzie większość ludzi nie dysponuje zbyt dużymi środkami, więc trzeba było dla nich przygotować produkt tani i dobry. Xiaomi planowało zarabiać na skali działania i szefowie firmy się nie przeliczyli. Od samego początku telefony Xiaomi są synonimem idealnego balansu pomiędzy ceną i jakością oraz co bardzo ważne, Xiaomi odesłało do lamusa przekonanie o tym, że produkty z Chin to produkty o kiepskiej jakości wykonania.

MIUI

Jeśli jest jedna rzecz, która zdecydowała ostatecznie o sukcesie Xiaomi, na pewno będzie nią nakładka na system operacyjny MIUI. MIUI to rozwiązanie jedno z wielu, które jednak w przeciwieństwie do propozycji Sony czy Samsunga nie było wykorzystywane jako sposób przemycania do telefonu kolejnych usług czy reklam, ale miało za zadanie dbać o wygodę klienta w korzystaniu z telefonu. Było też zawsze regularnie aktualizowane, dzięki czemu nawet posiadacze tanich telefonów mogli cieszyć się nowymi funkcjami Androida. I to wszystko w sytuacji, kiedy posiadacze flagowców rywala nigdy nie wiedzieli, czy dostaną aktualizację na swoje kosztujące kilka razy więcej urządzenia.

Pocophone

Xiaomi jest coraz odważniejsze i obecnie proponuje kilka ciekawych marek o wyższej jakości. Mowa głównie o Pocophone, który ma być zabójcą flagowców pod względem wydajności podzespołów. Bardzo ciekawa jest też seria Note, w której czekają na nas phablety o bardzo dobrych osiągach.

Previous Fotoobraz
Next Wyposażenie biura – tradycyjnie czy nowocześnie?

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Bezpieczny 1 listopada na Dolnym Śląsku – policyjna akcja ZNICZ 2017

Dzień Wszystkich Świętych na Dolnym Śląsku minął bezpiecznie. W tym dniu największego natężenia ruchu pojazdów i pieszych, odnotowano 3 wypadki. Co najważniejsze nikt w tych wypadkach nie zginął. Dolnośląscy policjanci

Wiadomości 0 Comments

Wrocławscy policjanci natychmiast po otrzymaniu informacji odnaleźli kobietę, która oddaliła się ze szpitala

W środę dyżurny Komisariatu Policji Wrocław Leśnica otrzymał zgłoszenie z którego treści wynikało, że w rejonie ulic Kosmonautów i Fieldorfa przejeżdżający samochodem mężczyzna widział idącą w kapciach kobietę, która ubrana

Wiadomości 0 Comments

Dolnośląscy policjanci na podium Mistrzostw Policji w Pływaniu – Lublin 2017

Po raz piąty odbyły się Mistrzostwa Policji w Pływaniu, których gospodarzem była Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie. Do sportowej rywalizacji stanęło 82 zawodników, w tym funkcjonariusze z Dolnego Śląska. W

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź