Smartfony XIAOMI

Smartfony XIAOMI

Xiaomi (czyt: szja-omi), to chiński producent telefonów komórkowych, który podbija świat. Jest to firma założona bardzo niedawno, ponieważ w momencie powstawania tego tekstu dopiero przygotowywała się do świętowania swoich dziesiątych urodzin, przypadających na 2020 rok. Mimo tego, historia Xiaomi to wspaniała historia sukcesu i warto co nieco wiedzieć o firmie oraz o produkowanych przez nią telefonach.

Xiaomi Corporation

Xiaomi Corporation to klasyczny technologiczny start-up, który powstał 6 kwietnia 2010 roku jako wspólne przedsięwzięcie sześciu mieszkańców Pekinu. Były to osoby związane z szeroko rozumianą branżą telefonii i telekomunikacji, które prędzej pracowały między innymi dla Motoroli oraz Google. Pierwszy pełnoprawny telefon tej marki został wypuszczony na rynek rok później i chociaż zbierał dobre recenzje, nic nie zapowiadało, że firma w ciągu kilku lat stanie się największym producentem komórek w Chinach, a do końca dekady zdobędzie pozycję numer 4 w skali globalnej.

Warto zauważyć, że Xiaomi produkuje dość szeroki zakres elektroniki i ma w swojej ofercie także na przykład smartwatche i zestawy domowego audio. Jest to jednak tylko kropla w telefonicznym morzu.

Jakość dla mas

Na początku swojego istnienia rynek smartfonów był bardzo drogi, a prym wiodło w nim Apple, znane z nieziemskich marży na swoich wcale nie nowoczesnych telefonach. Firmy z tej branży rozwijały się bardzo szybko, ponieważ na każdym urządzeniu zarabiały krocie, a jeszcze w tamtych czasach do telefonów dopłacali operatorzy komórkowi, którzy w ten sposób zdobywali klientów. Obecnie rynek się wyrównał, a duża zasługa w tym właśnie Xiaomi, które mocno zaatakowało rynek indyjski.

Indie to kraj, gdzie większość ludzi nie dysponuje zbyt dużymi środkami, więc trzeba było dla nich przygotować produkt tani i dobry. Xiaomi planowało zarabiać na skali działania i szefowie firmy się nie przeliczyli. Od samego początku telefony Xiaomi są synonimem idealnego balansu pomiędzy ceną i jakością oraz co bardzo ważne, Xiaomi odesłało do lamusa przekonanie o tym, że produkty z Chin to produkty o kiepskiej jakości wykonania.

MIUI

Jeśli jest jedna rzecz, która zdecydowała ostatecznie o sukcesie Xiaomi, na pewno będzie nią nakładka na system operacyjny MIUI. MIUI to rozwiązanie jedno z wielu, które jednak w przeciwieństwie do propozycji Sony czy Samsunga nie było wykorzystywane jako sposób przemycania do telefonu kolejnych usług czy reklam, ale miało za zadanie dbać o wygodę klienta w korzystaniu z telefonu. Było też zawsze regularnie aktualizowane, dzięki czemu nawet posiadacze tanich telefonów mogli cieszyć się nowymi funkcjami Androida. I to wszystko w sytuacji, kiedy posiadacze flagowców rywala nigdy nie wiedzieli, czy dostaną aktualizację na swoje kosztujące kilka razy więcej urządzenia.

Pocophone

Xiaomi jest coraz odważniejsze i obecnie proponuje kilka ciekawych marek o wyższej jakości. Mowa głównie o Pocophone, który ma być zabójcą flagowców pod względem wydajności podzespołów. Bardzo ciekawa jest też seria Note, w której czekają na nas phablety o bardzo dobrych osiągach.

Previous Fotoobraz
Next Wyposażenie biura – tradycyjnie czy nowocześnie?

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Jak rozliczyć pit z zagranicznej działalności gospodarczej opodatkowanej podatkiem liniowym

W zależności od wybranej formy opodatkowania działalności gospodarczej prowadzonej za granicą oraz  unormowań umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania, przedsiębiorca zobowiązany jest do właściwego rozliczenia dochodów zagranicznych w Polsce. Jak rozliczyć

Wiadomości 0 Comments

Policjanci odzyskali pamiątkową szablę górniczą pochodzącą z kradzieży i zatrzymali podejrzanego

Policjanci z Bolesławca zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o dwa włamania do pomieszczeń piwnicznych. Po zatrzymaniu tłumaczył funkcjonariuszom, że przedmioty które niesie w kartonie należą do jego znajomego. Policjanci nie dali wiary

Wiadomości 1Comments

Miasta rozlewają się na przedmieścia. To powoduje coraz większe korki

Ponad połowa mieszkańców miast uważa, że samochód to najwygodniejszy środek transportu. Jednocześnie większość z nich korki i brak miejsc parkingowych uważa za największą zmorę komunikacyjną w mieście. Mimo że transport publiczny staje się

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!