Śmierć policjanta na służbie – zginął postrzelony przez bandytę

Śmierć policjanta na służbie – zginął postrzelony przez bandytę

Policjant został śmiertelnie postrzelony podczas akcji zatrzymania przestępców na gorącym uczynku włamania do bankomatu. Bezwzględny bandyta otworzył ogień z broni maszynowej. Policjanci w obronie własnego życia również odpowiedzieli ogniem. Bandyta, który strzelał zginął na miejscu, a jego wspólnik został zatrzymany. Podczas wymiany ognia rannych zostało też trzech innych funkcjonariuszy. Na szczęście w ich przypadku obrażenia nie zagrażają życiu.

Około północy z soboty na niedzielę, w miejscowości Wisznia Mała (pow. trzebnicki) doszło do włamania do bankomatu. Policjanci, którzy podjęli działania związane z zatrzymaniem sprawców na gorącym uczynku, zostali ostrzelani z broni maszynowej przez jednego z bandytów. Funkcjonariusze odpowiedzieli ogniem. Bandyta, który strzelał do policjantów zginął na miejscu. Drugi ze sprawców został zatrzymany.

Niestety podczas wymiany ognia, w wyniku doznanych obrażeń, zmarł także jeden z funkcjonariuszy. Trzech innych zostało rannych. Zostali oni przewiezieni do szpitala. Na szczęście w ich przypadku obrażenia nie zagrażają życiu.

Na miejscu drobiazgowe czynności, w tym oględziny miejsca zdarzenia prowadzi grupa dochodzeniowo – śledcza. W czynnościach tych udział bierze też prokurator. Rodzina tragicznie zmarłego policjanta została już objęta pomocą psychologiczną.

Obecnie policja i prokuratura wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności zdarzenia.

Previous Posiadał ponad 500 porcji środków odurzających
Next Wpadli z nielegalnymi papierosami i tytoniem – straty Skarbu Państwa 115 tys. złotych

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Ćwiczenia służb podczas działań w sytuacjach kryzysowych

Na terenie Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu znaleziono niebezpieczny pakunek – takie zgłoszenie otrzymały służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo w mieście. Na szczęście to powiadomienie dotyczyło scenariusza ćwiczeń, które wczoraj (11.05.)

Wiadomości 0 Comments

Dolnośląscy policjanci na Targach „Wrocław Motorcycle Show 2017”

W dniach 31.03 – 02.04.2017 r. w Hali Stulecia we Wrocławiu odbędą się VII Targi Motocyklowe pn. „Wrocław Motorcycle Show 2017”. Po raz kolejny do udziału w nich zostali zaproszeni

Wiadomości 0 Comments

Dzięki czujności sąsiadów policjanci pomogli kobiecie, która doznała udaru

Świdniccy policjanci wraz ze strażakami, którzy wyważyli drzwi, weszli do mieszkania, z którego starsza kobieta krzycząc wzywała pomocy. Jak się okazało, 79-latka doznała udaru, przewróciła się na podłogę, złamała rękę

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!