Spowodował kolizję, a później okazał policjantom fałszywe prawo jazdy

Spowodował kolizję, a później okazał policjantom fałszywe prawo jazdy

Funkcjonariusze z wrocławskiej drogówki byli zaskoczeni przebiegiem interwencji, która przed kilkoma dniami miała miejsce na południu Wrocławia. Podczas czynności na miejscu kolizji drogowej, dwaj obywatele Ukrainy posłużyli się fałszywymi dokumentami. Jeden z nich był sprawcą zdarzenia, a drugi miał przejąć uszkodzony pojazd. Obaj teraz odpowiedzą przed sądem za popełnione przestępstwa, które zagrożone są karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Podczas wieczornej służby patrol Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Miejskiej Policji, otrzymał polecenie pojechania na jedno ze skrzyżowań mieszczących się na wrocławskiej Klecinie. Według zgłoszenia, które otrzymał oficer dyżurny, miało tam dojść do kolizji pomiędzy dwoma samochodami osobowymi.

Na miejscu policjanci zastali kierujących Skodą oraz Nissanem. Mundurowi szybko ustalili, który z nich jest sprawcą kolizji. Okazał się nim 23-letni obywatel Ukrainy, który w chwili zdarzenia kierował osobowym Nissanem. Podczas legitymowania sprawcy, uwagę policjantów zwrócił blankiet prawa jazdy, który okazał 23-latek. Dokument, mimo tego, ze na pierwszy rzut oka przypominał oryginalne prawo jazdy, nie miał odpowiednich zabezpieczeń, które powinien posiadać prawdziwy blankiet.

Mężczyzna przyznał, że prawo jazdy jest podrobione i został zatrzymany w związku z popełnieniem przestępstwa. Po chwili okazało się, że to jeszcze nie koniec interwencji i zatrzymań tego dnia.

Na miejsce przyjechał bowiem kolega 23-latka, który miał zabezpieczyć jego samochód, uszkodzony podczas kolizji. Mundurowi postanowili sprawdzić, czy posiada on uprawnienia do kierowania pojazdami. 22-letni kolega zatrzymanego okazał policjantom prawo jazdy. Tak samo jak u kierowcy Nissana, było ono fałszywe.

Mężczyzna poinformował funkcjonariuszy, że zakupił je podczas pobytu za granicą. Po chwili, z kajdankami na rękach, zasiadł w radiowozie obok swojego kolegi.

Obaj mężczyźni zostali doprowadzeni do policyjnego aresztu, a teraz muszą uiścić łącznie 1500 złotych grzywny w formie mandatów za popełnione wykroczenia.

O ich dalszym losie zadecyduje sąd, bowiem za popełnione przestępstwa grozić im może kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Previous Zaatakował ratowników podczas przejazdu karetką. Spędził noc w policyjnym areszcie
Next Własny dom we Wrocławiu? Dlaczego nie!

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 1Comments

Seniorzy byli czujni i nie dali się oszukać przestępcom działającym metodą „na wnuczka”

W ostatnim czasie oszuści na terenie powiatu jeleniogórskiego i strzelińskiego próbowali wyłudzić pieniądze od osób starszych podając się za członka rodziny. Sprawcy twierdzili, że uczestniczyli w wypadku i potrzebują pomocy

Wiadomości 0 Comments

„Bezpieczne ferie zimowe 2017” – policjant sprawdzał bezpieczeństwo uczniów na półkoloniach

„Bezpieczne ferie zimowe 2017” to ogólnopolska, policyjna akcja prewencyjna, której celem jest kontrola warunków bezpieczeństwa na odbywających się podczas tegorocznych ferii koloniach i półkoloniach dla dzieci i młodzieży. Tym razem

Wiadomości 0 Comments

Wrocławscy policjanci szkolili pracowników socjalnych z powiatu strzelińskiego jak zachować się w kontakcie z agresywną osobą

Funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu prowadzą cykl szkoleń dla pracowników socjalnych zatrudnionych na terenie województwa dolnośląskiego. Warsztaty obejmują m. in. zadania z taktyki zachowania się w sytuacjach zagrożenia

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź