Sprzątanie mieszkań po remoncie: jak się za to zabrać?

Sprzątanie mieszkań po remoncie: jak się za to zabrać?

Koniec remontu, oprócz tego, że miło kojarzy się z osiągnięciem wymarzonego efektu odnowionego wnętrza, skazuje domowników na wielogodzinne porządki i generalne sprzątanie całego mieszkania. Jak do tego podejść? Czy warto zrobić to samemu, czy zlecić zadanie ekipie budowlanej lub firmie sprzątającej?

Porządki po remoncie

Sprzątanie mieszkania po remoncie wiąże się między innymi z dokładnym wyczyszczeniem farby i resztek materiałów budowlanych z różnych powierzchni, precyzyjnym usunięciem kurzu i pyłu, a także myciem podłóg oraz płytek. Niezależnie od metrażu mieszkania sprzątanie po remoncie jest czasochłonnym procesem, który wymaga cierpliwości i precyzji. Może to zadanie nie należy do najłatwiejszych, ale to ostatni etap przed urządzeniem swoich czterech kątów w taki sposób, w jaki się marzy.

Sprzątanie mieszkania po remoncie w 3 krokach

1. Plan sprzątania

Zanim rozpocznie się wielogodzinne porządki, warto dokładnie zaplanować całe przedsięwzięcie. W planie trzeba uwzględnić kolejność prac, możliwość całkowitego opróżnienia pomieszczenia, w którym będzie się sprzątało, a także skuteczne oddzielenie strefy czystej od brudnej. Warto w tym celu pozostawić na czas sprzątania mieszkania różnego rodzaju folie, taśmy i wycieraczki, które były używane podczas remontu.

2. Sprzątanie mieszkania na sucho

Porządki po remoncie należy rozpocząć od zebrania kurzu i pyłu. Do tych prac najlepiej użyć suchych ściereczek, odkurzacza, miotły, szufelki oraz worków na śmieci. Sprzątanie mieszkań po remoncie należy zacząć od powierzchni górnych do dolnych.

Czyszczenie podłogi najlepiej zostawić na koniec. Kurz i pył najpierw należy posprzątać miotłą, a dopiero później precyzyjnie wyczyścić powierzchnię odkurzaczem. Co więcej, kurz i pył unoszą się w powietrzu jeszcze przez wiele godzin, dlatego tę czynność warto powtórzyć.

3. Sprzątanie mieszkania na mokro

Etap czyszczenia “na mokro” należy rozpocząć dopiero po kilkukrotnym odkurzeniu oraz wywietrzeniu remontowanego pomieszczenia. Do tego procesu potrzebne będą różnego rodzaju ściereczki, ręczniki papierowe, mop z wiadrem lub odkurzacz myjący. Na początku myje się okna, parapety, meble (zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz), a później różnego rodzaju półki, stoliki, blaty itp.

Również na tym etapie podłogę czyści się na końcu. Niektóre zabrudzenia będą tak silne, że trzeba będzie użyć specjalistycznych środków czyszczących lub detergentów. Przy ich doborze trzeba jednak wziąć pod uwagę materiały, które mogą nie być odporne na działanie tego typu chemii.

Po sprzątaniu na sucho i mokro można użyć środków pielęgnacyjnych, które nadadzą meblom połysk i wprowadzą do pomieszczenia przyjemny zapach. Cały proces może przeprowadzić ekipa budowlana lub wynajęta firma sprzątająca. Specjalistów w mieście Wrocław można znaleźć na Fixly!

Previous Pielęgnacja zębów mlecznych
Next Nasiona marihuany

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Policjanci szkolili pracowników banku z zakresu bezpieczeństwa seniorów

Funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej przeprowadzili szkolenie dla pracowników banku zwracając szczególną uwagę na bezpieczeństwo osób starszych. Podczas spotkania, które odbyło się w siedzibie Narodowego Banku Polskiego, omówiono problematykę przestępstw metodą „na

Wiadomości 0 Comments

Policjanci z Ołbina zatrzymali dilera narkotykowego oraz zabezpieczyli kilka tysięcy porcji narkotyków

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Wrocław-Ołbin przeprowadzili mocne uderzenie w przestępczość narkotykową. Zatrzymali dilera heroiny oraz zabezpieczyli kilka tysięcy porcji narkotyków, które dzięki temu nie trafią na rynek. Policjanci

Wiadomości 0 Comments

Przywłaszczyła ponad pół miliona złotych – została zatrzymana przez policjantów

Wrocławscy policjanci zatrzymali kobietę, która przez kilka lat okradała swojego pracodawcę. Funkcjonariusze ustalili, że podejrzana wykorzystując swoją pozycję w przedsiębiorstwie i posiadane uprawnienia, przywłaszczała pieniądze pochodzące z wpłat gotówkowych za

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź