Studia doktoranckie we Wrocławiu – doktorat z nauk humanistycznych

Studia doktoranckie we Wrocławiu – doktorat z nauk humanistycznych

Po reformie szkolnictwa wyższego dostanie się na doktorat może być w wielu przypadkach nieco trudniejsze. Z tego względu warto zastanowić się nad alternatywnymi rozwiązaniami – na przykład studiami doktoranckimi na prywatnej uczelni. We Wrocławiu doktorat z nauk humanistycznych można na przykład ukończyć w Wyższej Szkole Filologicznej.

Czy warto jeszcze iść na studia doktoranckie?

Po pierwsze – warto zastanowić się, czy obecnie studia doktoranckie mają jeszcze sens. O doktoracie z pewnością powinny myśleć osoby, które marzą o karierze naukowej i staniu się częścią kadry akademickiej. Tytuł doktora może się jednak przydać także w wielu innych sytuacjach. Warto pamiętać, że ukończenie studiów doktoranckich jest równoznaczne w specjalizowaniu się w jakiejś dziedzinie – a to właśnie specjaliści są poszukiwani na rynku pracy i to oni zazwyczaj otrzymują najwyższe wynagrodzenie. Ponadto dla wielu osób studia doktoranckie to okazja do przetestowania swoich sił, poszerzenia horyzontów i rozwijania pasji, która narodziła się wcześniej.

Gdzie na doktorat z nauk humanistycznych? Wyższa Szkoła Filologiczna we Wrocławiu oferuje studia III stopnia

Osoby z Dolnego Śląska (ale także z innych rejonów Polski) mogą wziąć udział w rekrutacji na studia doktoranckie we Wrocławiu, jeśli interesują je nauki humanistyczne, a konkretniej – językoznawstwo.  Wyższa Szkoła Filologiczna prowadzi studia III stopnia na tym kierunku i pomaga rozpocząć badania w tym zakresie. O przyjęcie na studia doktoranckie w WSF we Wrocławiu mogą starać się osoby, które posiadają tytuł magistra, a ponadto zależy im na popularyzowaniu nauki i prowadzeniu badań językoznawczych w WSF. Dobrze również, jeśli już prowadzą projekt naukowo-badawczy pod opieką samodzielnego pracownika nauki, chociaż nie jest to warunek konieczny.

Kandydaci muszą mieć przygotowany temat i koncepcję rozprawy doktorskiej, a także móc pochwalić się co najmniej jedna publikacją naukową (w formie książki lub w recenzowanych czasopiśmie naukowym o zasięgu ogólnopolskim).

Dokładne wymagania odnośnie kandydatów na studia doktoranckie można znaleźć na stronie https://www.wsf.edu.pl/doktorat,kandydat_do_doktoratu.xml.

 

Artykuł sponsorowany.

Previous Chcesz się rozwijać i szukasz dofinansowania na realizację prac badawczo-rozwojowych? Przyjdź na spotkanie NCBR we Wrocławiu i dowiedz się więcej
Next Propozycje prezentowe dla prawdziwego czyściocha

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Policjanci wspólnie z ratownikami przywrócili mężczyźnie funkcje życiowe

Na numer alarmowy pogotowia ratunkowego zadzwonił mężczyzna uskarżający się na silny ból w okolicach klatki piersiowej. W trakcie rozmowy z dyspozytorem kontakt telefoniczny z mężczyzną nagle się urwał. Istniało duże

Wiadomości 0 Comments

W ręce policjantów wpadł mężczyzna, który kradł kosmetyki w galeriach handlowych

Wrocławscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzieże perfum i kosmetyków o łącznej wartości blisko 5 tys. złotych. Sprawca działał na terenie całego miasta, a funkcjonariusze namierzyli go w okolicy jednej z galerii

Wiadomości 0 Comments

Pomimo trwającego okresu świątecznego, oszuści nie śpią

Oszuści wykorzystają każdą okazję, aby pozbawić kogoś oszczędności życia. Przestępcy wykorzystujący metody „na wnuczka” i „na fałszywego policjanta” wybierają na swoje ofiary osoby starsze, ufne i chcące pomagać w potrzebie.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź