Trampoliny

Trampoliny

Trudno znaleźć dziecko, które nie lubi spędzać czasu na dworze. Młodzież najchętniej bawi się z rówieśnikami, jeździ na rowerze czy pędzi na rolkach. Jednak to nie wszystkie możliwe aktywności dla dzieci, bowiem wariantów jest mnóstwo. Jednym z ciekawych sposobów na spędzanie wolnego czasu poza domem jest zabawa na trampolinie. Na rynku nie brakuje specjalnych produktów tego typu przeznaczonych dla młodych użytkowników. Co warto wiedzieć o trampolinach?

Trampolina to prosty przyrząd gimnastycznych, jednak niezwykle atrakcyjny dla dzieci. Pozwala się wyszumieć, a większe modele nawet umożliwiają zabawę w większym gronie, np. z rodzicami. Aby zachęcić dziecko do przebywania na dworze i aktywności fizycznej, warto kupić trampolinę ogrodową. Ten stworzony z myślą o młodzieży batut może mieć naprawdę spore rozmiary, dzięki czemu zapewnia wyjątkowe przeżycia i wysokie skoki.

Trampolina dla dzieci – jak wybrać?

Wśród trampolin największym zainteresowaniem cieszą się trampoliny ogrodowe. Nic w tym dziwnego, bowiem możliwe są do kupienia naprawdę spore modele. Jednak przed nabyciem takiej trampoliny należy przyjrzeć się dostępnej przestrzeni w ogrodzie, aby ostatecznie nie okazało się, że jednak trampolina jest zbyt duża. Nie bez znaczenia jest także ilość osób, które będą z trampoliny korzystać. Jeśli będzie to jedno dziecko, nie warto zaopatrywać się w największe produkty, które wypełnią ogród całkowicie, nie zostawiając miejsca na żadne inne sprzęty. Co jeszcze jest ważne przy zakupie trampoliny dla dzieci?

  1. Siatki zabezpieczające – w trampolinie ogrodowej nie może ich zabraknąć. Jeśli są obecne, rodzic ma pewność, że dziecko nie spadnie z trampoliny na ziemię. Wyróżnia się siatki zewnętrzne oraz wewnętrzne, przy czym te drugie są lepszym rozwiązaniem, bowiem nie tylko zabezpieczają przed upadkiem, ale także przed wpadnięciem nogą w sprężyny.
  2. Konstrukcja – powinna być bardzo solidna i wykonana z trwałych materiałów, np. rur stalowych ocynkowanych. Warto zwrócić uwagę także na nogi, które powinny być grube, wytrzymałe i stabilnie opierać się o podłoże.
  3. Mata – koniecznie elastyczna i bardzo wytrzymała, najlepiej, jeśli będzie odporna na promieniowanie słoneczne. Dobrym rozwiązaniem jest zakup trampoliny z matą z certyfikowanego tworzywa amerykańskiej produkcji PE mesh.
  4. Sprężyny – powinny być masywne i mieć mocne zaczepy. Jeśli ktoś zdecyduje się na zakup trampoliny z siatką zewnętrzną, wówczas powinny być też osłonięte.
  5. Maksymalne obciążenie – ważne szczególnie wtedy, gdy nie tylko dziecko będzie korzystać ze sprzętu, ale także dorośli. Wspólne skakanie na trampolinie o zbyt małej nośności może doprowadzić do zniszczenia konstrukcji lub spowodować uraz.

Trampoliny ranking

Wybór dobrej trampoliny wcale nie jest prosty. Trzeba wziąć pod uwagę wiele kwestii, w tym wymiary sprzętu, jego konstrukcję, nośność czy elementy wyposażenia, takie jak mata i sprężyny. Aby mieć pewność, że trampolina dla dzieci jest bezpieczna, warto zaopatrzyć się w produkt od sprowadzonego producenta. Wówczas będzie on posiadać certyfikat, że sprzęt może być użytkowany przez dzieci i że jest wyprodukowany przy użyciu odpowiednich dla dzieci materiałów. Jakie trampoliny najchętniej kupują rodzice dla swoich pociech? Znaleźć wśród nich można takie marki jak: Zipro, Sapphire, Gofit, Sonifit, Hiton.

Trampolina dla dzieci to idealny sprzęt do zabawy outdoorowej. Pozwala najmłodszych kumulować pozytywne emocje, odstresować się, wzmocnić kości, polepszyć koordynację ruchową czy ogólnie poprawić kondycję. Ponadto skakanie na trampolinie ogrodowej chroni dzieci przed otyłością, a to szczególnie ważne w dzisiejszych czasach, kiedy duży odsetek młodzieży zmaga się z tą chorobą. Dobra trampolina dla dzieci powinna posiadać siatki ochronne, sprężystą matę, wytrzymałe sprężyny, drabinkę i cechować się odpowiednimi wymiarami.

Previous Kontenery na odpady budowlane – Wrocław pomaga w pozbywaniu się śmieci
Next Ukradli, a później spalili samochód o wartości 70 tys. – zostali zatrzymani przez policjantów i tymczasowo aresztowani

Może to Ci się spodoba

The World Games 2017: Janowski, Dudek i Zmarzlik w kadrze żużla

Przyszłoroczny The World Games 2017, który odbędzie się w dniach 20-30 lipca we Wrocławiu z pewnością będzie dla wrocławskiego żużla bardzo ważnym wydarzeniem. Na torze zmagania żużlowców będziemy mogli podziwiać

Skoki spadochronowe we Wrocławiu – przekonaj się, jak spada się w przestworzach!

Chcesz skoczyć ze spadochronem? Teraz możesz zrobić to również niedaleko Wrocławia – wykonaj swoją rezerwację i przygotuj się na niezwykłe emocje! Do skoku ze spadochronem wcale nie musimy mieć szczególnego

19. kolejka Lotto Ekstraklasy znów bez punktów dla Śląska Wrocław

Zła passa Śląska Wrocław wciąż trwa. W 19. kolejce Lotto Ekstraklasy wrocławianie znów bez punktu i bez strzelonego gola. Z Lechią Gdańsk przegrali 0:3, co było efektem nie tylko ich

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź