,,Tulipan’’ zatrzymany przez wrocławskich policjantów w Bieszczadach

,,Tulipan’’ zatrzymany przez wrocławskich policjantów w Bieszczadach

Policjanci z Wrocławia zatrzymali na terenie Bieszczad mężczyznę poszukiwanego za oszustwa matrymonialne. Działał on metodą na tzw. „tulipana” rozkochując w sobie kobiety z całego kraju wyłudzał od nich pieniądze oraz środki materialne. Straty ostatniej z ofiar wyniosły łącznie 42 tys. złotych. 41-latek został przewieziony i osadzony we wrocławskim areszcie. Sąd zastosował już wobec niego stały dozór policyjny. Za przestępstwa, które popełnił w warunkach tzw. ,,recydywy’’, grozić mu może teraz kara nawet do 12 lat więzienia.

Funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, realizując szeroko zakrojone dziania operacyjne namierzyli aktualne miejsce pobytu osoby podejrzanej o oszustwa matrymonialne.

Wcześniej policjanci ustalili, że mężczyzna wykorzystywał metodę działania na tzw. „tulipana”. Rozkochiwał w sobie niczego niepodejrzewające kobiety, a później wykorzystywał ich naiwność. Poszkodowane panie w silnych emocjach, były w stanie zrobić dla niego wszystko. 41-latek dzięki temu wyłudzał od nich pieniądze oraz środki materialne.

Policjanci w Wrocławia zatrzymali podejrzanego w samym sercu polskich Bieszczad, gdzie mężczyzna ukrywał się przed swoimi ofiarami.

Kolejne czynności potwierdziły, że działając w ten sposób, 41-latek oszukiwał kobiety na terenie całego kraju. Gdy tylko osiągał zamierzony cel, zmieniał miejsce zamieszkania i wyszukiwał nowe ofiary.

Funkcjonariusze zabezpieczyli w jego mieszkaniu telefony komórkowe oraz sprzęt muzyczny, należące do jednej z pokrzywdzonych. Łączna wartość wyłudzonych pieniędzy oraz mienia na szkodę ostatniej z kobiet wyniosła 42 tys. złotych.

Jak się okazało, mężczyzna był już wcześniej skazany za tego typu przestępstwa i odbywał karę pozbawienia wolności.

41-latek po zatrzymaniu przez policjantów został przewieziony do Wrocławia i trafił prosto do aresztu. Sąd zastosował już wobec niego stały dozór policyjny.

Ponieważ działał w warunkach tzw. ,,recydywy’’ grozić mu może teraz kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Previous Podczas interwencji podawał się za prokuratora
Next Na oczach policjantów próbował włamać się do samochodu. Po chwili był już w kajdankach

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Oszukał kilkadziesiąt osób z całego kraju za pośrednictwem portalu aukcyjnego

Policjanci z wrocławskiej komendy wojewódzkiej na co dzień zajmujący się zwalczaniem przestępstw w cyberprzestrzeni, zatrzymali młodego mężczyznę, który ma na swoim koncie oszustwa na szkodę kilkudziesięciu osób z terenu całego

Wiadomości 0 Comments

Spotkanie służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo i porządek publiczny na wodach i terenach przywodnych województwa dolnośląskiego

W Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zorganizowane zostało spotkanie poświęcone zapewnieniu bezpieczeństwa i porządku publicznego na wodach i terenach przywodnych województwa dolnośląskiego. Omówiono na nim aspekty współpracy realizowanej pomiędzy różnymi

Wiadomości 0 Comments

Ulotki reklamowe – czy nadal warto je rozpowszechniać?

W tej chwili w każdej branży panuje naprawdę olbrzymia konkurencja. Firm oferujących takie same lub podobne usługi jest naprawdę mnóstwo, zatem trzeba się czymś szczególnym wyróżnić, by osiągnąć sukces. Nic

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź