Wegański Wrocław na kartkach kalendarza 2017

Wegański Wrocław na kartkach kalendarza 2017

„Vegan is the new sexy” – hasło promujące kalendarz na rok 2017, w którym podziwiać można 12 wyjątkowych zdjęć, wykonanych przez wrocławskiego fotografa – Rolanda Okonia. Ich tematem jest zdrowy tryb życia, który został ujęty przez artystę w kontekście sztuki. Przed obiektywem wystąpiło 12 kobiet, weganek z Wrocławia, które prezentują swoje wdzięki i tym samym promują kuchnie roślinną.

Wegańska sztuka

Kalendarz jest efektem połączenia naturalnego piękna kobiecego ciała, współczesnego spojrzenia na zdrowy tryb życia oraz profesjonalizmu i artyzmu fotografa. 12 pięknych kobiet – weganek i wegetarianek – wzięło udział w wyjątkowej sesji, której efektem jest 12 czarno-białych aktów, pokazujących nie tylko kobiece atuty, ale przede wszystkim w sposób niezwykle subtelny prezentujących świat wegetarianizmu. Na każdym  zdjęciu widać ogromne zaangażowanie fotografa, który nie był obojętny nawet na najmniejsze szczegóły kompozycji. Doskonałe światło i odpowiednio zachowane proporcje, ustawienie modelki w taki sposób, by można było uwydatnić jej największe atuty, a  jednocześnie podkreślić rolę natury w naszym życiu.

Postać Rolanda Okonia

Sesja wykonana została przez wrocławskiego fotografa Rolanda Okonia. Jest on absolwentem Politechniki Wrocławskiej kierunku architektura i  Technical University w Delft w Holandii. Zawodowo fotografuje od 10 lat, współorganizował 19 polskich i zagranicznych wystaw, m.in. w Berlinie i Londynie. Został doceniony w konkursie Viva Photo Awards 2014 – Kategoria Portret, jak również w Playboy Photoerotica 2014.

Previous Miasta rozlewają się na przedmieścia. To powoduje coraz większe korki
Next The World Games 2017: Janowski, Dudek i Zmarzlik w kadrze żużla

Może to Ci się spodoba

Kultura 0 Comments

Jakie filmy wojenne warto obejrzeć?

Wojna jest zjawiskiem zarówno brutalnym jak i szokującym. Każdy z nas ma nadzieję że nie przytrafi mu się wylądować na froncie, lub w żadnej innej sytuacji związanej z działaniami wojennymi.

Kultura 0 Comments

Cudze chwalicie, swego nie znacie, czyli Wrocław od kuchni

Wrocław Europejską Stolicą Kultury był przez cały 2016 rok, jednak jego czas właśnie dobiega końca. To najlepsza okazja, by poznać jeszcze to, co jest nam tak bliskie. Od 15 do

Kultura 0 Comments

Pióro Fredry 2016 dla książki Filipa Springera „Miasto Archipelag. Polska mniejszych miast”

Na początku grudnia w ramach 25. Wrocławskich Targów Dobrych Książek odbył się Wieczór Laureatów Konkursu na Najlepszą Książkę Roku Pióro Fredry. Pierwsza nagroda została przyznana Wydawnictwu Karakter za książkę „Miasto

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź