Własny dom we Wrocławiu? Dlaczego nie!

Własny dom we Wrocławiu? Dlaczego nie!

Rynek nieruchomości w największych polskich miastach zdominowany został przez wielorodzinne budynki, które często budowane są w ramach większych osiedli. Tymczasem wobec poprawiającej się sytuacji materialnej Polaków, coraz częściej klienci sektora nieruchomości poszukują dla mieszkania alternatywy.

Choć rynek nieruchomości staje wobec coraz bardziej oddziałujących na niego wyzwań, jakim są wzrost cen i coraz mniejsza dostępność gruntów, kryzysu na horyzoncie nie widać. Wszystko za sprawą doskonałej sytuacji finansowej Polaków – śladowe bezrobocie, rosnące pensje, trzymająca się w granicach zdrowego rozsądku inflacja oraz niskie stopy procentowe sprawiają, że Polacy chętnie kupują nowe mieszkania i domy lub zamieniając dotychczasowe na większe.

Dlaczego Wrocław? Dlaczego własny dom?

Głównym czynnikiem determinującym podjęcie decyzji w dalszym ciągu jest cena i przede wszystkim lokalizacja. Ale coraz częściej równie istotne stają się standard, dodatkowe atuty inwestycji i udogodnienia dla mieszkańców, które często dostępne są jedynie w inwestycjach domów wolnostojących czy szeregowych.

Wrocław, jako jeden jeden z najdynamiczniej rozwijających się lokalnie rynków, do tej pory wyróżniał się przede wszystkim nowymi osiedlami budynków wielorodzinnych. Powstające w samym centrum i w najpopularniejszych dzielnicach często imponujące projekty przyciągały klientów nowoczesną architekturą, technologicznymi rozwiązaniami, dostępnością miejskiej infrastruktury czy w końcu atrakcyjną lokalizacją.

Produkt ten wciąż jest popularny, mimo dynamicznie rosnącej ceny metra kwadratowego mieszkania, szczególnie w najlepiej względem centrum położonych inwestycjach. Jednak na mapie Wrocławia uwagę przykuwają inne, interesujące projekty, będące dla drogich w centrum miasta mieszkań interesującą alternatywą.

Scandi Home – dynamicznie rozwijający się deweloper

Specjalizującym się w takich przedsięwzięciach deweloperem jest Scandi Home – firma, która w swej strategii dziś skupia się na budowie domów – bliźniaczych, szeregowych i wolnostojących, choć jej pierwszym projektem były kameralne segmenty wielorodzinne w podwrocławskim Smolcu.

Obecnie spółka realizuje dwie inwestycje we Wrocławiu – już całkowicie wyprzedane Ville Scandi (przy ulicy Czajczej) oraz największe we Wrocławiu osiedle domów jednorodzinnych – Osiedle Scandi na Jagodnie (przy ulicy Sygnałowej). Szczególnie ta druga inwestycja zwraca uwagę rozmachem – na malowniczo położnej działce powstaną docelowo 124 domy z dużymi ogrodami, każdy wyposażony w niezależny garaż i miejsce postojowe. Na trzech kondygnacjach znajdzie się 6 pokoi, dwie łazienki, a same domy w jednym z pakietów wyposażone będą w system inteligentnych rozwiązań.

Ważnym atutem projektu jest jego najbliższa okolica. Na sąsiadującej z Osiedlem działce powstaje nowy żłobek i centrum biblioteczne. Tuż obok znajduje się niewielki aczkolwiek uroczy Park Brochowski, nieco dalej wybudowany zostanie nowoczesny kompleks basenowy, na który wrocławski ratusz właśnie rozpisał przetarg.

Wrocław. Rozwój. Nowe inwestycje

Z infrastrukturalnego i komunikacyjnego punktu widzenia najważniejsza jest jednak gruntowna przebudowa ulicy Buforowej, która właśnie powoli dobiega końca. Nowa dwujezdniowa droga, wiadukt, nowe przystanki oraz ścieżki rowerowe stały się dla okolicznego krajobrazu prawdziwą rewolucją. Wszystko wskazuje na to, że to nie koniec nowych inwestycji i nowych projektów na Jagodnie, Brochowie i Wojszycach.

Własny dom we Wrocławiu to marzenie coraz większej liczby klientów sektora nieruchomości. Dzięki poprawiającej się sytuacji materialnej, marzenie to coraz częściej staje się dla uczestników tego rynku rzeczywistością.

Cena, lokalizacja, dobre opinie w internecie na temat dewelopera – to ważne czynniki, na podstawie których podejmują oni ostateczną decyzję. Jednak coraz częściej wizja wypitej na własnym tarasie, we własnym, zielonym ogrodzie kawy jest tym decydującym. Tym bardziej, jeśli ogród ten znajduje jedynie 5 kilometrów od ścisłego centrum Wrocławia.

Previous Spowodował kolizję, a później okazał policjantom fałszywe prawo jazdy
Next Najbardziej niebezpieczne miejsca we Wrocławiu. Jeździsz tędy do pracy? Lepiej się ubezpiecz

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Podejrzany o fałszerstwo dokumentów zatrzymany przez policjantów

Legniccy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o fałszowanie dokumentów. Sprawca specjalizował się w podrabianiu dokumentów tożsamości. Podejrzany usłyszał zarzuty za przestępstwa przeciwko wiarygodności dokumentów, za co grozi kara nawet do 5

Wiadomości 0 Comments

Wyczerpany wędrował pieszo z Kopenhagi do Budapesztu. Pomógł mu dzielnicowy z podwrocławskiej Sobótki

Wychłodzony mężczyzna powiedział policjantowi, który zainteresował się jego losem, że ma zamiar pieszo wrócić na Węgry. Spotkali się w budynku Urzędu Gminy w Jordanowie Śląskim gdzie ob. Węgier wszedł, aby

Wiadomości 0 Comments

Policjanci na rzecz bezpieczeństwa nad wodą

W miniony weekend odbyło się spotkanie lubańskich policjantów z dziećmi i ich rodzicami na Przystani Żeglarskiej IZERY w miejscowości Stankowice. Celem tego wydarzenia było propagowanie bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku w

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!