Wybór oświetlenia biurowego – jakich błędów należy unikać?

Wybór oświetlenia biurowego – jakich błędów należy unikać?

Wybór odpowiedniego oświetlenia do biura to kwestia, która w ogromnym stopniu może wpływać na naszą wydajność w pracy. Łatwo popełnić przy tym kilka błędów, które mogą mieć potem nieprzyjemne konsekwencje. Warto zatem dobrze się do tego przygotować i wiedzieć, jakich pomyłek powinniśmy tu unikać.

Najważniejszy jest plan

Przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji i wybraniem konkretnych rozwiązań trzeba przygotować dokładny plan i wizję tego, jak w ogóle ma wyglądać oświetlenie naszego biura. Wybieranie oświetlenia na oślep nie ma tu żadnego sensu. Z góry powinniśmy wiedzieć, jakie dokładnie rodzaje lamp są nam potrzebne i w jakich punktach w biurze chcemy je umieścić. Od razu można również określić, jaki dokładnie sklep spełni nasze oczekiwania i gdzie będziemy mogli kupić wszystkie potrzebne nam produkty.

Przygotowanie budżetu

Budżet w takich sytuacjach nie istnieje bez powodu, choć wielu ludzi ma tendencję do ignorowania tych wytycznych. Wydaje się nam, że przygotowanie budżetu to zwykła formalność, na którą potem nie trzeba zwracać aż tak dużej uwagi. W rzeczywistości trzeba przestrzegać go z najwyższą uwagą, aby nie okazało się, że w pewnym momencie zwyczajnie zabraknie nam pieniędzy na niektóre elementy oświetlenia. Niektórzy kierują się jednak w drugą stronę, szukając najtańszych możliwych rozwiązań i ignorując fakt, że w ramach danego budżetu mogą pozwolić sobie na coś nieco droższego, ale znacznie lepszego. Dobre oświetlenie to inwestycja na długie lata, która znacznie poprawi naszą wydajność w pracy.

Montaż w niewłaściwy sposób

Dużym błędem jest samodzielne zabieranie się za prace montażowe w sytuacji, kiedy wiemy, że nie posiadamy do tego odpowiednich kwalifikacji. Takie podejście może sprawić, że oświetlenie nie będzie działało prawidłowo. W skrajnych sytuacjach stworzy nawet zagrożenie dla osób korzystających z biura. Również własnoręczne naprawianie zepsutych źródeł światła. Wszystkie tego typu prace należy zostawić wykwalifikowanym elektrykom.

Zły kolor i rodzaj oświetlenia

Kolor światła emitowanego przez kupione przez nas lampy jest niezwykle istotny. Światło o różnym kolorze inaczej sprawdza się w konkretnych miejscach. W przypadku biura najlepiej jest zdecydować się na neutralne barwy. Sprzyjają one wydajności w pracy i sprawiają, że miejsce prezentuje się bardzo profesjonalnie. Konkretne źródła światła muszą być również dopasowane do obszaru biura, w którym zostaną zamontowane. Lampa umieszczona w korytarzu musi działać w nieco inny sposób niż ta umieszczona nad biurkiem. Konieczne jest również wybranie odpowiedniego natężenia światła, bowiem zbyt mocne oświetlenie nie pomaga w pracy. Przeciwnie, męczy jedynie nasze oczy i sprawia, że stajemy się dużo mniej wydajni.

Oświetlenie musi być umieszczone w taki sposób, aby światło docierało do nas pod odpowiednim kątem. Nie może być skierowane bezpośrednio na nasze oczy ani też umieszczone zbyt nisko, bowiem wówczas oświetlenie nie spełni swojego zadania. Istnieje wiele błędów, które można łatwo popełnić przy wybieraniu oświetlenia do biura. Warto o nich pamiętać i wystrzegać się ich, bowiem takie pomyłki mogą być niekiedy dość kosztowne. W dodatku podjęcie złych decyzji w czasie takich zakupów może zaowocować znacznie gorszą wydajnością naszej pracy.

Więcej na http://saniform.com.pl/

Previous 3 Kwalifikacje firmy świadczącej usługi dobrego druku
Next Praca a nerwica – wywiad ze specjalistą ds. leczenia nerwic

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Zatrzymana kolejna osoba w sprawie oszustw podatkowych przy wprowadzaniu do obrotu paliw

Policjanci z wrocławskiej komendy wojewódzkiej na co dzień zajmujący się zwalczaniem przestępstw gospodarczych zatrzymali kolejną osobę podejrzaną w sprawie udziału w zorganizowanej grupie przestępczej o zasięgu międzynarodowym, trudniącej się oszustwami

Wiadomości 0 Comments

Awansowali na stanowiska starszych dzielnicowych

Komendant Powiatowy nadkom. Andrzej Dobies, w ramach realizacji programu „Dzielnicowy bliżej nas”, wręczył dziś rozkazy personalne mianujące ośmiu funkcjonariuszy na stanowiska starszych dzielnicowych. To niezwykle istotna zmiana, mająca zachęcić funkcjonariuszy

Wiadomości 0 Comments

Podpisanie Harmonogramu współpracy Policji dolnośląskiej i saksońskiej

W siedzibie Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu gościli szefowie jednostek Policji saksońskiej, z którymi dolnośląska Policja, na co dzień współpracuje. Spotkanie było okazją do podpisania harmonogramu dalszej współpracy. Dokument podpisali

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź