Wyposażenie biura – tradycyjnie czy nowocześnie?

Wyposażenie biura – tradycyjnie czy nowocześnie?

Tradycja walczy z nowoczesnością na wszystkich możliwych polach tego starcia, przez co świat rozwija się według postęp sinusoidalnego: idąc do przodu, najpierw wychylamy się w stronę nowoczesności, by potem poprzez nietrafione eksperymenty zacząć tonować naszą fantazję, zaczynamy zachowywać się konserwatywnie, a kiedy takie bezpieczne podejście do tematu zaczyna nas nudzić, ponownie poszukujemy nowych rozwiązań. Do niedawna jeszcze oscylacje wahadła historii mierzyliśmy w dekadach i potem w latach, a obecnie, w dobie natychmiastowej wymiany innowacji, jeden zakątek świata biurowego tkwi w tradycji, a drugi jest na szczycie nowoczesnej gorączki. Utrudnia to nam dobór artykułów biurowych do naszego biura. Tradycja czy nowoczesność? Quo vadis, biurowa modo? 

Tradycja forpocztą prestiżu

Nie da się nie zauważyć, że w polskich i nie tylko w polskich biurach panuje bardzo duże, niemalże dychotomiczne rozdwojenie wizji aranżacyjnej biur. Klinem w taki układ wbija się niestety tandeta, która każe przygotowywać najtańsze biura w najprostszy sposób i albo straszy niewyszukaną sosną, albo kłuje w oczy brutalnym plastikiem. Używane są tablice magnetyczne które biją nowoczesnością, albo zwyczajne tablice gdzie tradycyjnie stosowane są pinezki. Ten akurat nurt pomijamy milczeniem, ponieważ jest to nie tyle podejście do aranżacji, co odfajkowanie aranżacji.

Podstawowym sposobem na gabinet cały czas pozostaje silny, dębowy mebel, który ma za zadanie nie tyle służyć przestrzeni, co bardzo mocno ją definiować. W ten sposób bardzo często buduje się prestiż osoby, która korzysta z takiego rozwiązania i wiele rodzajów działalności cały czas jeszcze wychodzi z założenia, że właśnie w ten sposób trzeba działać, by odpowiednio wyglądać przed klientem. Do takich mebli z pewnością nowoczesna tablica magnetyczna nie będzie pasować, ładniej będą się komponować tablice korkowe w ramach drewnianych na pinezki, które z pewnością dodadzą wnętrzu tradycyjności i uroku.

Przeczytaj również na co zwrócić uwagę wybierając oświetlenie biurowe. Więcej na biurotaniej.pl >>

Użyteczności szukamy w nowoczesności

Chociaż klasyczne, tradycyjne poglądy poczuć można wszędzie, praktyka polskich biur raczej skłania się kun nowoczesności. Nie musi to być nowoczesność agresywna, w której pomarańczowe kolory atakują z wyprofilowanych plastików długiej lady recepcji czy magnetycznych tablic z kolorowymi magnesami, ale raczej taka właśnie forma będzie bliższa realnym rozwiązaniom niż wielka rama z tablicą korkową.

Nowoczesność staje się poniekąd przymusem w większości polskich biur, chociaż wyraźnie widać, że się od niej często ucieka i polska nowoczesność zwykle jest mocno zabarwiona tradycją, gdzie pinezki biurowe nadal mają ogromne znaczenie i bywają niezastąpione. Trudno jest znaleźć przedsiębiorców, którzy pomimo korzystania z wszystkich nowoczesnych rozwiązań, upierają się na obecność w swoich biurach bardzo dużej ilości tradycyjności, co tworzy swoisty eklektyzm prakseologiczny. Szukamy dobrych rozwiązań, ale w ramach dotychczasowych sposobów. Dlatego tablice korkowe i tradycyjne pinezki biurowe nadal są częściej wybieranym wyposażeniem do biura.

Previous Smartfony XIAOMI
Next Policjanci z WRD zatrzymali mężczyznę, który kierował pod wpływem środków

Może to Ci się spodoba

Strefa Biznesu 0 Comments

Drukarnia Wrocław – kompleksowe usługi w zakresie wysokiej klasy druku cyfrowego

Proces drukowania okazałych książek, czasopism, ale również wszelkiego rodzaju broszur, ulotek czy plakatów przebiega dziś bardzo sprawnie, a to za sprawą nowoczesnych urządzeń wykorzystujących technologię druku cyfrowego. Jednak współczesna drukarnia

Strefa Biznesu 0 Comments

Bezrobocie wśród absolwentów szkół wyższych wynosi 13 proc

Studia humanistyczne choć wciąż są popularne, to przyciągają znacznie mniej młodych osób niż jeszcze kilka lat temu. Jedną z przyczyn są trudności z odnalezieniem się na rynku pracy, większe niż w przypadku absolwentów

Strefa Biznesu 0 Comments

Południe Polski z sukcesem walczy o inwestycje

Ponad jedna trzecia środków zainwestowanych w 2015 roku przez inwestorów zagranicznych trafiła do południowych województw Polski. Najwięcej przyciągnęły Opolszczyzna, Górny Śląsk i Dolny Śląsk. Największa liczba nowych miejsc pracy powstała dzięki tym inwestycjom

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź