Wyposażenie salonu Barbera

Wyposażenie salonu Barbera

Salony barberskie stają się coraz popularniejsze w Polsce. Wynika to z faktu, że większa liczba mężczyzn przykłada wagę do swojego wyglądu. Jakie narzędzia, meble barberskie i akcesoria musimy kupić przy otwarciu salonu barberskiego?  

Niezbędne narzędzia

Istnieje lista narzędzi, bez których nie będziesz w stanie wykonywać pracy Barbera. Są to maszynki do strzyżenia włosów (jedna odpinana, jedna regulowana). Trymer z ostrzem w kształcie litery T, a także profesjonalne nożyce, 3 rodzaje (włosy nad palcami, nożyce nad grzebieniem, teksturowanie). Przyda nam się walizka z klipsem do przechowywania wszystkich głównych narzędzi oraz brzytwa do dokładnego golenia.

Jakie meble powinny znajdować się u każdego fryzjera?

Jeśli zdecydujesz się otworzyć salon barbera, jednym z głównych zadań, które stoją przed tobą, jest zakup specjalistycznych mebli. Potrzebne będzie ci krzesło fryzjerskie. Ważny atrybut każdego salonu, spełniający kilka funkcji. Powinien być wygodny (zarówno dla mistrza, jak i klienta), łatwy do przenoszenia, łatwy w pielęgnacji i stylowy – zgodnie z modą i ogólną koncepcją wnętrza. Lustro to nie tylko niezbędny asystent fryzjera, ale też element ozdabiający salon. Może być jedno- lub dwustronne, z półkami i uchwytami na narzędzia. Potrzebna nam będzie też myjka do włosów. Sprzedawane osobno lub z krzesłem. Obecność mechanizmu hydraulicznego pozwala mistrzowi szybko zmienić pozycję fotela względem zlewu. Dobrze jest, jeśli zlew jest głęboki, a kąt nachylenia można regulować. Ostatecznie trzeba też kupić wózki i regały. Praca bez nich jest nie do pomyślenia. Wózki i stojaki są przeznaczone do przechowywania narzędzi i akcesoriów (suszarki do włosów, grzebienie, nożyczki, maszynki do strzyżenia, lokówki, spinki do włosów i wiele, wiele innych).

Wymagania ustawowe

Oprócz konieczności zakupu niezbędnego sprzętu, musimy też spełnić odpowiednie wymagania, jeśli chodzi o wymogi prawne salonu barberskiego. Wymagania dotyczące wyposażenia salonów wskazują, że lepiej jest umieścić urządzenia do ogrzewania pomieszczeń, w których będzie dostępne dla nich wygodne podejście (do kontroli, naprawy, czyszczenia). Zainstaluj grzejniki o gładkiej powierzchni – są one znacznie wygodniejsze pod względem czyszczenia na mokro. Nie używaj komór wentylacyjnych do przechowywania rzeczy lub sprzętu – jest to zabronione. System wentylacji musi mieć ustaloną szybkość wymiany powietrza i działać zgodnie z mechaniczną zasadą nawiewu i wywiewu z ogólną wymianą. Dozwolone jest stosowanie wspólnego systemu wentylacji dla wszystkich pomieszczeń, z wyjątkiem pomieszczeń sanitarnych i gospodarczych. W przypadku małych salonów, które mają nie więcej niż trzy miejsca pracy, wymagania sanitarne dla fryzjerów pozwalają na odmowę instalacji specjalnego systemu wentylacji, a wymiana powietrza odbywa się poprzez wentylację pomieszczeń przez okna. Dotyczy to również salonów w budynkach mieszkalnych. Wymagania dla fryzjerów i salonów kosmetycznych przewidują stosowanie różnych urządzeń wentylacyjnych, które muszą być stale poddawane planowej konserwacji (zwykle jest to zalecane przez producenta w informacji urządzenia).

Więcej na stronie barber.edu.pl

Previous Garść informacji o drukarkach
Next Jak leczyć alkoholizm?

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Wrocławski policjant wśród „Bohaterów Czasów Pokoju” nagrodzonych przez Szefa MSWiA

Jestem dumny z tego, że mogę wyróżnić prawdziwych bohaterów, jakimi są nagrodzeni funkcjonariusze – powiedział minister Mariusz Błaszczak do uhonorowanych Krzyżami Zasługi za Dzielność i Medalami za Ofiarność i Odwagę.

Wiadomości 0 Comments

Groźne zdarzenie na krajowej „3” w Jeleniej Górze

Do groźnego zdarzenia drogowego doszło 29 sierpnia br. około godziny 10.45 w Jeleniej Górze na ul. Jana Pawła II , na krajowej „3”. Na szczęście nikt nie odniósł poważnych obrażeń.

Wiadomości 0 Comments

Uderzenie w handel nielegalnym tytoniem

Ponad 100 kilogramów krajanki tytoniowej i 9 tysięcy sztuk papierosów zabezpieczyli policjanci wrocławskiego Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą. Towar ukryty był w dwóch samochodach, zaparkowanych w pobliżu wrocławskiego targowiska.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź