Zabezpieczenie lakieru

Zabezpieczenie lakieru

Coraz więcej właścicieli samochodów decyduje się na zabezpieczenie lakieru za pomocą specjalnych powłok. To dobre rozwiązanie, jeśli chcemy, aby lakier na naszym aucie był solidnie chroniony. Obecnie dostępne są różne rodzaje ochrony lakieru. Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje na temat powłoki kwarcowej, hybrydowej i ceramicznej.

Powłoki kwarcowe

Jest to obecnie najtańsze rozwiązanie, które pozwala nam na solidne zabezpieczenie lakieru. Obecnie zakup powłoki kwarcowej nie stanowi najmniejszego problemu. Dzięki temu każdy znajdzie odpowiednie dla siebie rozwiązanie. Z jakim wydatkiem trzeba się liczyć, stawiając na powłokę kwarcową? Tego rodzaju powłoki zaczynają się od około dwustu złotych.

Powłoki kwarcowe naprawdę bardzo dobrze zabezpieczają lakier. Jest to zdecydowanie lepszy wybór niż klasyczny wosk. Powłoki kwarcowe mają działanie hydrofobowe. W efekcie cząsteczki wody „uciekają” z karoserii. Powłoki kwarcowe znacznie ułatwiają również usuwanie tłustych zabrudzeń, a także ptasich odchodów, które bardzo mocno niszczą lakier.

Powłoki ceramiczne

To rozwiązanie, które adresowane jest do klientów zdecydowanie bardziej wymagających. Taka powłoka to już dużo większy koszt. Ceny zaczynają się od około tysiąca dwustu złotych. Mogą dochodzić nawet do czterech tysięcy. Decydując się na powłokę ceramiczną, należy pamiętać, że dostępna jest ona jedynie u specjalisty. Powłoki ceramiczne nakładane są przez fachowców. Powłoki ceramiczne zapewniają jeszcze lepszą ochronę lakiery. Charakteryzują się wyjątkową twardością.

Nie wiesz jaki typ powłoki lakieru wybrać ? Skorzystaj z rad ekspertów na http://powlokiceramiczne.edu.pl >>

Powłoki hybrydowe

Obecnie spośród dostępnych rozwiązań to jest najlepsze. Decydując się na powłokę hybrydową, możemy być pewni, że lakier na aucie będzie naprawdę solidnie chroniony. Grubość takiej powłoki wynosi około trzy mikrony. W związku z tym jest to najgrubsza ze wszystkich powłok ochronnych, jakie obecnie dostępne są na rynku. Powłoki hybrydowe doskonale odpychają wodę. W efekcie zdecydowanie szybciej spływa ona po samochodzie. Efekt? Auto zdecydowanie dłużej jest czyste. Specjaliści określają to jako zdolność do samooczyszczania się lakiery. Na jak długo wystarczy nam raz nałożona powłoka hybrydowa? Jej trwałość jest nieco krótsza niż innych powłok. Na ogół jednak możemy być pewni, że wystarczy nam ona spokojnie na trzy lata. Kto powinien zdecydować się na powłokę hybrydową? Poleca się ją przede wszystkim dla właścicieli nowych aut. Jej stosowanie jest zalecane również w przypadku samochodów zabytkowych, które powinny być szczególnie chronione.

Przygotowanie auta

Bez względu na to, na jaką powłokę się zdecydujemy, musimy pamiętać, że do jej nałożenia auto musi być odpowiednio przygotowane. I tak samochód trzeba przede wszystkim bardzo dokładnie umyć. Następnie przychodzi pora na korektę lakieru. Usuwa się ewentualne defekty, a całość wykańcza specjalną pastą polerską. Dopiero wówczas możliwe jest wgrzanie powłoki za pomocą specjalnego promiennika.

Nałożenie powłoki ochronnej na lakier to naprawdę świetne rozwiązanie, którego zastosowanie warto rozważyć.

Previous Dopalacze kradną życie. Szkoda życia na patoklimaty
Next Policjanci z Ołbina zatrzymali dilera narkotykowego oraz zabezpieczyli kilka tysięcy porcji narkotyków

Może to Ci się spodoba

Motoryzacja 0 Comments

Odpowiedni styl jazdy pozwala zmniejszyć zużycie paliwa nawet o 50 proc

Ekonomiczna jazda to mniejsze zanieczyszczenie środowiska i realne oszczędności. Płynna jazda, bez gwałtownego hamowania i przyspieszania, oraz dbałość o dobry stan techniczny auta pozwalają obniżyć zużycie paliwa nawet o połowę. Uczestnikom tegorocznego Toyota Economy Race

Motoryzacja 0 Comments

Jak wykonać polerowanie lakieru polerką orbitalną

Używanie polerki maszynowej daje okazje do tego, by pokonać ryski, ujawnić połysk. Polerowanie może być wykonywane ręcznie, jednak tylko użycie maszyny daje nam okazję do osiągnięcia wyjątkowych efektów. Maszynowe polerowanie

Motoryzacja 0 Comments

Ściereczki do wycierania kokpitu

Są osoby, które w samochodzie spędzają w ciągu tygodnia mnóstwo czasu. Nic więc dziwnego, że starają się, aby wnętrze ich auta lśniło czystością. Jak je wyczyścić? Różne materiały W samochodach,

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź