Zakwaszenie organizmu – dlaczego i co z tym zrobić?

Zakwaszenie organizmu – dlaczego i co z tym zrobić?

Coraz częściej możemy spotkać się z tematyką zakwaszenia organizmu. Można powiedzieć, że niejako to zagadnienie stało się w ostatnich latach modne, coraz więcej osób myśli o tym, by zadbać o siebie i doprowadzić do alkalizacji organizmu. Pojawia się jednak pytanie czy w ogóle wiemy czym tak naprawdę jest zakwaszenie, czy wyłącznie powtarzamy hasła podawane przez inne osoby. Warto więc przyjrzeć się tej tematyce nieco bliżej oddzielając fakty od mitów.

Czym jest zakwaszenie organizmu?

Zakwaszenie organizmu to sytuacja, w której dochodzi do utraty równowagi kwasowo – zasadowej w organizmie. Odpowiednie funkcjonowanie organizmu jest bezpośrednio związane z zachowaniem balansu między kwasami i zasadami w tkankach oraz krwi. Jeśli taka równowaga zostanie zachwiana staje się to niebezpieczne dla naszego zdrowia i może mieć poważne konsekwencje. Pojawia się wtedy przewlekłe zmęczenie, bóle głowy, senność, problemy z cerą. Wiele osób w takiej sytuacji biegnie do specjalisty, by dokładnie się zbadać, a w praktyce może być to po prostu wynik zakwaszenia organizmu. Ludzka krew powinna bowiem zachowywać lekko zasadowy odczyn.

„Jeśli nie dbamy zbytnio o swoją dietę i nie odżywiamy się we właściwy sposób, to jesteśmy bardziej narażeni na zakwaszenie organizmu. Spowodowane jest to coraz większą obecnością w naszej diecie produktów przetworzonych, które zawierają mnóstwo dodatków chemicznych ujemnie wpływających na funkcjonowanie naszego organizmu”(źródło: prodeacid.pl).

Jakie są przyczyny zakwaszenia?

Zakwaszenie organizmu może być wynikiem działania różnych czynników. Niekiedy będzie to wynik procesów biochemicznych, w ramach których pojawia się zaburzenie wydzielania kwasów, kumulacja toksyn i metali ciężkich. Na takie sytuacje człowiek nie ma wpływu, jednak zdecydowanie częściej zakwaszenie organizmu to sytuacja związana z tym jaki styl życia prowadzimy. W większości przypadków zakwaszenie organizmu staje się wynikiem złej diety, która bogata jest w węglowodany, tłuszcze oraz białko zwierzęce. Wśród produktów, które maja działanie zakwaszające znajdują się sery, ryby, słodycze, jajka, mięso, produkty zbożowe oraz wszelkie używki. Zakwaszenie organizmu może być również wynikiem trybu życia związanym z unikaniem aktywności fizycznej. Warto również podkreślić, że zakwaszenie może być efektem źle prowadzonej diety odchudzającej, którą będzie się często powtarzać.

Zobacz: Tabletki na zakwaszenie organizmu – ranking suplementów

Objawy zakwaszenia

Zakwaszenie może być problemem trudnym do zdiagnozowania ze względu na to, że objawów może być wiele i większość z nich jest również charakterystyczna dla innych chorób. Dlatego jeśli objawy się utrzymują wtedy warto będzie przebadać się pod kątem zakwaszenia, ponieważ we współczesnym świecie to właśnie ono jest przyczyną problemów ze zdrowiem u wielu osób. Niepokojące sytuacje to częste wahania nastroju, obniżenie samopoczucia, stany depresyjne, trudności z koncentracja, problemy ze snem. Pojawiać się mogą również zmiany w wyglądzie, wypadanie włosów, łamliwe paznokcie, trądzik. Skóra robi się sucha i jest pozbawiona blasku. Długie utrzymywanie się stanu zakwaszenia organizmu prowadzi do wielu poważnych chorób, które będą dla nas szczególnie niebezpieczne. Rozwijać się może cukrzyca, osteoporoza, miażdżyca, nowotwory. Jeśli zakwaszenie będzie postępować może dojść do gwałtownego obniżenia pH krwi, co w dłuższej perspektywie prowadzi do kwasicy, która może zagrażać życiu.

Materiał zewnętrzny, odkwaszanieorganizmu.eu

Previous Agroturystyka sposób na wakacje, sposób na życie
Next Policjanci zlikwidowali domową plantację konopi

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Polacy remontują łazienkę przeciętnie 3–4 razy w życiu

Przeciętny Polak odnawia swoją łazienkę 3–4 razy w życia. Dziś robi to bardziej świadomie i bardziej zwraca uwagę na trwałość i jakość urządzeń i wyposażenia. Przedstawiciele firmy Geberit przyznają, że wciąż preferencje Polaków są

Life&Style 0 Comments

Loty w tunelu aerodynamicznym we Wrocławiu – poczuj się jak skoczek spadochronowy!

Szukasz ciekawego pomysłu na weekend? Wybierz się na lot w tunelu aerodynamicznym we Wrocławiu! Tunele aerodynamiczne służą nie tylko do badania aerodynamiki różnych obiektów. Również tunel aerodynamiczny może stać się

Life&Style 0 Comments

Agroturystyka sposób na wakacje, sposób na życie

Agroturystyka to szansa na pieczenie chleba według oryginalnej receptury czy piecie herbaty z pokrzyw i nie tylko. Gospodarstwa agroturystyczne zachęcają turystów do wakacyjnego wypoczynku właśnie na wsi.  Propozycji jest co

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź