Jak zwiedzać Wrocław z przewodnikiem turystycznym?

Jak zwiedzać Wrocław z przewodnikiem turystycznym?

Wrocław to miasto, które kryje w sobie wiele miejsce wartych zobaczenia, usłyszenia bogatej historii oraz nietypowych ciekawostek. Nie przeczytasz o nich w podręcznym przewodniku, ale możesz dowiedzieć od lokalnego przewodnika. Jak i dlaczego warto zwiedzać Wrocław z przewodnikiem turystycznym? Podpowiemy w tym wpisie.

Wrocław skrywa dla turystów całe mnóstwo niespodzianek. Od architektonicznych zabytków, przez zielone i pełne bujnej roślinności parki, zabytkowe, kryjące w sobie bogatą historię kamienice, nowoczesne muzea z wieloma ciekawostkami czy atrakcyjne punkty widokowe. Dlatego spacer po stolicy Dolnego Śląska będzie czystą przyjemność, łączącą w sobie możliwość poznania najciekawszych miejsc z posmakowaniem lokalnej kuchni i odkryciem wrocławskich atrakcji turystycznych. A gdyby tak zdecydować się na zwiedzanie Wrocławia z przewodnikiem turystycznym?

Jakie są sposoby na zwiedzanie Wrocławia?

Pomysłów na zwiedzanie Wrocławia jest wiele. Jedni zdecydują się na spacer po najważniejszych atrakcjach miasta, usłyszanych w informacji turystycznej lub wyczytanych na blogach internetowych. Inni obiorą stolicę Dolnego Śląska za główne miejsce wypadowe urlopu czy ferii zimowych, spędzając w nim kilka dni i w spokojnym tempie odkrywając uroki. Jeszcze inni zdecydują się na spacer z lokalnym przewodnikiem turystycznym, z którym można poznać miasto na wiele sposobów…

Podróż w czasie

Czy zwiedzając Wrocław można przenieść się w czasie? Zdecydowanie tak! Wybierając się na wycieczkę po najważniejszych zabytkach Starego Miasta oraz Ostrowa Tumskiego w nieco bardziej humorystycznej odsłonie. Taką propozycję ma Wrocmania.pl, w której przewodniczka jest przebrana za średniowieczną mieszczkę, specjalizującą się w czarach i cudem unikającą spalenia na stosie. Czy opowieść o Wrocławiu może zaczynać się ciekawiej?

W czasie tego spaceru z przewodnikiem, zwiedzających czeka wiele barwnych opowieści, które nie tylko rozbudzą ciekawość i wyobraźnię, ale także pozwolą na aktywny udział w zwiedzaniu. Mini przedstawienia czy bliskie spotkanie z narzędziami tortur wrocławskiego kata sprawią, że dla każdego będzie to świetna zabawa, a wspomnienia z takiej wycieczki pozostaną w pamięci na długo.

Rowerem po Wrocławiu

Kochasz rower i uwielbiasz odkrywać nowe, nieznane dotąd miejsca? Takie połączenie będzie możliwe podczas zwiedzania stolicy Dolnego Śląska z przewodnikiem. Wycieczka rowerowa po Wrocławiu to alternatywna propozycja dla tradycyjnego zwiedzania. Dostarczy sporo wrażeń, a w czasie 2 – 3 godzin pozwoli na zobaczenie tylu miejsc, ile odkrywa się podczas tradycyjnego, pieszego spaceru w 2 dni. Brzmi interesująco?

W czasie rowerowej przejażdżki po Wrocławiu będziesz mógł zobaczyć nie tylko Ostrów Tumski oraz średniowieczne serce miasta, jakim jest Stary Rynek. Zajrzymy także do barokowej perły Wrocławia z 1000 rzeźb, odwiedzimy Halę Stulecia, targowisko miejskie z ponad 120-letnią tradycją oraz obowiązkowy punkt – Rotundę Panoramy Racławickiej.

Wrocław dla koneserów

Czterogodzinny spacer po Wrocławiu z przewodnikiem turystycznym brzmi jak wyzwanie. Dlatego jest to wycieczka dla koneserów, którzy kochają historię, uwielbiają odkrywać nowe miejsca i chcą bliżej poznać stolicę Dolnego Śląska. Pomimo że spacer wydaje się być bardzo długi, to nie zabraknie na nim atrakcji oraz ciekawostek z życia miasta.

Trasa zwiedzania została podzielona na dwa najważniejsze obszary turystyczne. Ostrów Tumski oraz Stare Miasto, które zobaczysz zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Poznasz zakamarki i miejsca, o których mało kto wie, odkryjesz niesamowity widok na cały Wrocław z wieży widokowej, odwiedzisz pierwszą gotycką świątynie na ziemiach polskich, dowiesz się kim był Anioł Ślązak oraz dlaczego gotycki ratusz jest taki wyjątkowy, zobaczysz najsłynniejsze wrocławskie kamieniczki oraz usłyszysz o tym, co jedli dawniej mieszkańcy stolicy Dolnego Śląska.

Zwiedzanie pod bacznym okiem oraz czujnym i posiadającym bogatą wiedzę przewodnikiem może być świetnym sposobem na spędzenie czasu wolnego oraz odkrycie uroków, jakie niesie ze sobą Wrocław.

Previous Ile kosztuje leczenie uzależnień w prywatnym ośrodku?
Next Czy furminator dla kota faktycznie zmienia na lepsze życie z pupilem?

Może to Ci się spodoba

Kultura 0 Comments

Zmiany w prawie autorskim czekają na podpis prezydenta. Twórcy zyskają na wypożyczeniach w bibliotekach

W tym roku duże zmiany w prawie autorskim. W sierpniu w życie weszła mała nowelizacja przepisów, kolejna – tzw. duża nowelizacja – czeka jeszcze tylko na podpis prezydenta. Zmiany będą dotyczyć m.in.

Kultura 0 Comments

Wartość rynku e-booków sięgnie 60 mln zł

Polacy coraz chętniej sięgają po e-booki. Rynek sprzedaży książek elektronicznych rośnie bardzo szybko i jak szacuje branża, w 2015 roku jego wartość wzrośnie do co najmniej 60 mln zł. Dlatego w szybkim tempie

Kultura 0 Comments

Trasa „Disney Księżniczki Koncert” już wkrótce odwiedzi Wrocław i Gdańsk. Bilety do magicznej krainy bajek są nadal dostępne!

Do największych polskich miast zawitała seria występów “Disney Księżniczki Koncert”. To niepowtarzalna okazja, by usłyszeć na żywo piosenki, które poruszają i inspirują kolejne pokolenia. Magia Disneya zaczarowała już Kraków, Katowice

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź