Czy furminator dla kota faktycznie zmienia na lepsze życie z pupilem?

Czy furminator dla kota faktycznie zmienia na lepsze życie z pupilem?

Życie z kotem jest lepsze. Ukochany zwierzak potrafi samą swoją obecnością poprawić humor opiekunowi. Opieka nad pupilem relaksuje, a spokojne mruczenie działa odprężająco. Zabawa z pupilem i czas spędzony na wspólnym leniuchowaniu sprawiają, że zapominamy o codziennych zmartwieniach. Życie z kotem nie składa się jednak z samych przyjemności.

Pęki sierści kota, które są szczególnie uciążliwe u kotów długowłosych, sprawiają, że o wiele trudniej jest utrzymać czystość w mieszkaniu. Linienie kota niewychodzącego często trwa niemal przez cały rok. Luźny podszerstek osadza się na ulubionej kanapie, dywanie i ubraniach. Furminator dla kota to zdaniem wielu kociarzy ostatnia deska ratunku. Dzięki niemu usuwanie sierści staje się prostsze, znika też konieczność codziennego wyczesywania podszerstka. Jeden gadżet może sprawić, że życie z pupilem stanie się o wiele prostsze.

Co zrobić, by sierść zwierzaka nie stała się stałym elementem wystroju

Pielęgnacja zwierząt domowych może zabierać mniej lub więcej czasu. W przypadku kotów krótkowłosych wystarczy przeczesać wierzchnią warstwę sierści, by usunąć nadmiar podszerstka. Koty długowłose potrzebują nieco więcej uwagi. By sierść zwierzęcia wygląda zdrowo, konieczne jest często codzienne rozczesywanie powstających kołtunów i usuwanie martwej sierści. Zaniedbanie może doprowadzić do chorób skóry zwierzaka, dlatego proces wyczesywania i rozczesywania muszą stać się częścią wspólnej codzienności. Nie da się ukryć, że kot birmański, kot abisyński, czy kot bengalski jest o wiele mniej kłopotliwy niż chociażby maine coon, czy kot brytyjski długowłosy.

Niezależnie od rodzaju sierści, każdego dnia zwierzę gubi pewne ilości włosów – to zupełnie naturalne. Choć na stan sierści i skóry zwierzęcia może wpłynąć chociażby dieta, nie da się uniknąć usuwania podszerstka, jeżeli dywan z kłaczków nie jest akceptowalnym pomysłem wnętrzarskim.

Furminator dla kota to najlepszy gadżet do usuwania podszerstka, który redukuje linienie kota. Regularne stosowanie przyczynia się do znacznego zmniejszenia ilości włosów – tradycyjne szczotki nie mają z nim szans. Mocne szczotkowanie nie będzie już konieczne. Sprawdza w usuwaniu włosa okrywowego, jednak jego głównym zadaniem jest wyczesywanie podszerstka.

Sztuka skutecznego usuwania podszerstka Furminatorem

By bezpiecznie usunąć luźny podszerstek, unikaj nadmiernych ruchów. Najlepiej dopasować je do naturalnej budowy zwierzaka. Czesz kota z kierunkiem wzrostu włosa, używając delikatnych ruchów. Zachowuj szczególną ostrożność zwłaszcza w okolicy brzucha i narządów płciowych. Zbyt głębokie czesanie zwiększa ryzyka zacięcia skóry. Jeżeli zauważysz zaczerwienienie – przerwij czesanie. Prawidłowo stosowany furminator dla kota stymuluje krążenie, zapewniając zdrową i lśniącą sierść.

Furminator jest w pełni bezpieczny – osłonięte krawędzie zapobiegają podrażnieniom skóry. Sierść kota możesz łatwo wyczesać bez ryzyka przycięcia sierści, czy zadrapania skóry – po prostu pamiętaj, by być delikatnym. Po zakończeniu pracy usuń sierść i pamiętaj, by oczyścić ostrze. Martwy włos trafi tam, gdzie jego miejsce – do kosza.

Furminator skutecznie usuwa martwe włosy – wystarczy stosować go raz w tygodniu, by pozbyć się sierści fruwającej po całym mieszkaniu. To świetny wynik, prawda?

Artykuł dostarczony przez sklep zoologiczny Rikoland.pl

Previous Jak zwiedzać Wrocław z przewodnikiem turystycznym?
Next Develia organizuje zbiórkę na rzecz pomocy Ukrainie

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Nowe trendy w biżuterii: jak kolczyki, pierścionki i naszyjniki kształtują modę w 2024 roku

Biżuteria od dawna jest nie tylko ozdobą, ale też świadectwem zmieniających się czasów i gustów. W 2024 roku, trendy w biżuterii wyraźnie odzwierciedlają połączenie nowoczesności z klasyką, a także coraz

Life&Style 0 Comments

Żyjemy w świecie, w którym rządzą mężczyźni. Kobietom wciąż brakuje odwagi

Zdaniem aktorki ruch feministyczny w Polsce jest coraz mocniejszy i bardziej słyszalny. Wciąż pozostaje jednak wiele tematów tabu, do których należy problem przemocy domowej. Gwiazda uważa ponadto, że Polkom wciąż brakuje odwagi

Life&Style 0 Comments

Jak uczcić dzień matki? 6 nietuzinkowych propozycji

Jaka jest Twoja mama? Wyjątkowa – to z pewnością, dlatego zasługuje na niebanalny prezent z okazji jej zbliżającego się święta. Czas odłożyć na bok czekoladki, bukiety i gadżety, które po

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź