SPOTKANIE DZIELNICOWEGO ZE STUDENTAMI OBCOKRAJOWCAMI

SPOTKANIE DZIELNICOWEGO ZE STUDENTAMI OBCOKRAJOWCAMI

Dzielnicowy Kortowa spotkał się ze studentami obcokrajowcami studiującymi na Uniwersytecie Warmińsko Mazurskim w Olsztynie. Funkcjonariusz omówił obowiązujące w Polsce przepisy prawne. Słuchaczom przybliżył także procedury postępowania w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia.

Na terenie Uniwersytetu Warmińsko Mazurskiego w Olsztynie, dzielnicowy Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie spotkał się z kilkudziesięcioosobową grupą studentów między innymi z Ukrainy, Litwy Iraku i Arabii Saudyjskiej. W spotkaniu wzięli również udział przedstawiciele Straży Kortowskiej UWM Olsztyn oraz działającej na terenie Kortowa – przedstawiciele Fundacji „Żak” i programu Erasmus.
Policjant podczas spotkania przekazał informacje na temat obowiązujących w Polsce uregulowań prawnych, przywołał także niektóre zapisy kodeksów: karnego, wykroczeń i Ustawy o ruchu drogowym. Funkcjonariusz zaprezentował również informacje na temat sposobu i możliwości kontaktowania się z Policją w sytuacjach zagrożenia – podał numery alarmowe podkreślając, jakie informacje należy przekazywać korzystając z nich. Wyjaśnił także, jak należy reagować, gdy jesteśmy świadkami łamania prawa i w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia i omówił założenia krajowej mapy zagrożeń.
Słuchacze dowiedzieli się, w jakie dokumenty powinni być wyposażeni na terenie Polski oraz jak zachowywać się w trakcie interwencji policyjnych.
Na koniec studenci poznali znaczenie elementów odblaskowych, a także o obwiązujące w naszym kraju przepisy mówiące o konieczności ich noszenia.
Spotkanie było również okazją do zaprezentowania umundurowania polskiej Policji i sprzętu wykorzystywanego w codziennej służbie. Uczestnikom na bieżąco odpowiadano na wszystkie pojawiające się pytania i wątpliwości, a także zwrócono uwagę na kwestie różnic kulturowych tak, by możliwe było uniknięcie wzajemnych konfliktów.

Previous "ZADBAJ O SWOJE BEZPIECZEŃSTWO, NIE CHCEMY BYŚ ZNIKNĄŁ"
Next DWÓCH NASTOLATKÓW ZATRZYMANYCH ZA POBICIE MŁODSZEGO KOLEGI

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

5 Porad, jak korzystać z biurka elektrycznie regulowanego

Aby w pełni wykorzystać możliwości swojego biurka do pracy na stojąco, ważne jest, aby dostosować miejsce pracy do swoich potrzeb. Prawidłowe używanie stojących biurek może wydawać się oczywiste z perspektywy

Wiadomości 0 Comments

POLICJANCI UCZESTNICZYLI W NADZWYCZAJNYM ZEBRANIU POWIATOWEGO ZESPOŁU ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO W OSTRÓDZIE

W trybie pilnym zebrano posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Głownem celem spotkania było omówienie zagrożenia wirusem H5N8, który wystąpił w gminie Gietrzwałd. Wirus zabija drób. Walkę z neutralizacją wirusa podejmują

Wiadomości 0 Comments

Legend of Rock Wrocław – Hala Stulecia 25 marca 2023

The Legend of Rock Symphonic Rock Never Dies! 25 marca 2023 Wrocław Hala Stulecia 18 listopada 2023 Katowice Spodek godz. 20:00 Spektakularna produkcja! Poczuj niesamowite emocje podczas jedynego takiego koncertu

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź