19-LATEK Z SĄDOWYM ZAKAZEM WSTĘPU DO SKLEPÓW
Dozór policyjny, zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych oraz zakaz wstępu i przebywania w pobliżu kilku sklepów – takie środki zapobiegawcze zastosował sąd wobec 19-letniego mieszkańca Dobrego Miasta. Młody mężczyzna wielokrotnie dokonywał kradzieży sklepowych. Jego łupem najczęściej padały butelki z alkoholem. Był już wcześniej karany za zniszczenie mienia i kradzież pojazdu.
19- letni mieszkaniec Dobrego Miasta jest dobrze znany policjantom z tamtejszego komisariatu. Kilkukrotnie prowadzone były przeciwko niemu postępowania w sprawie kradzieży sklepowych. Łupem młodego mężczyzny najczęściej padały butelki z alkoholem. Oprócz tego na swoim koncie ma również kradzież pojazdu i zdemolowanie jednego ze sklepów na terenie miasta.
Pod koniec ubiegłego tygodnia oficer dyżurny Komisariatu Policji w Dobrym Mieście otrzymał w krótkim odstępie czasu kilka zgłoszeń dotyczących kradzieży piwa w kilku różnych sklepach. Ponadto, sprawca groził jednej z ekspedientek, że zrobi jej krzywdę. Policjanci ustalili, że odpowiedzialny za to jest wspomniany 19-letni mieszkaniec miasta.
Mężczyzna szybko został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Usłyszał już zarzuty kradzieży i gróźb karalnych.
Sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Mężczyzna ma również zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych oraz zakaz wstępu i przebywania w pobliżu kilku sklepów.
Wkrótce jego sprawą zajmie się sąd. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Może to Ci się spodoba
JEDEN ZNĘCAŁ SIĘ NAD RODZINĄ, DRUGI GROZIŁ BYŁEJ PARTNERCE
Tymczasowy areszt zastosował sąd wobec 37-letniego mieszkańca Olsztyna, który według ustaleń policjantów od ponad 3 lat miał znęcać się nad konkubiną i czwórką małoletnich dzieci. Natomiast 25-latek z Susza dobrowolnie
POLICJANCI ROZBILI GRUPĘ WYŁUDZAJĄCĄ KREDYTY. OSZUŚCI ZACIĄGNĘLI ZOBOWIĄZANIA NA PONAD 180 TYS. ZŁ
Funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zatrzymali 3 osoby, które posługując się skradzionymi dokumentami oraz podrabiając podpisy i zaświadczenia o zarobkach, wyłudzili z
WJECHAŁ NA SKRZYŻOWANIE NA CZERWONYM ŚWIETLE I DOPROWADZIŁ DO KOLIZJI
Policjanci pracowali na miejscu kolizji dwóch pojazdów. Kierowca renault wjechał na skrzyżowanie mimo czerwonego światła i zderzył się z jadącym prawidłowo volkswagenem. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Policjanci
