NIELEGALNĄ PLANTACJĘ ZASILAŁ KRADZIONĄ ENERGIĄ. 52-LETNI PRODUCENT NARKOTYKÓW ZOSTAŁ ARESZTOWANY

NIELEGALNĄ PLANTACJĘ ZASILAŁ KRADZIONĄ ENERGIĄ. 52-LETNI PRODUCENT NARKOTYKÓW ZOSTAŁ ARESZTOWANY

Policjanci z Rucianego – Nidy ustalili, że mieszkaniec gminy najprawdopodobniej zajmuje się produkcją narkotyków. Na jego posesji funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 230 roślin konopi indyjskiej oraz sprzęt służący do jej uprawy i porcjowania. Zabezpieczyli też blisko 1,5 kilograma suszu tej rośliny. Podejrzany w tej 52-latek wykonał także modyfikację instalacji elektrycznej, by uzyskać darmową energię elektryczną potrzebną do uprawy roślin. Mężczyźnie grozi kara nawet 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komisariatu Policji w Rucianem – Nidzie ustalili w wyniku długotrwałych działań, że na terenie gminy ma miejsce uprawa konopii indyjskich. Wytypowali miejsce, w którym może być ona prowadzona i chcąc to sprawdzić pojechali w to miejsce. Tam – w domu jednorodzinnym – zastali 52-letniego mężczyznę. Funkcjonariusze sprawdzili dokładnie całe mieszkanie, a następnie pomieszczenia gospodarcze znajdujące się na posesji. To właśnie tam policjanci znaleźli nielegalną uprawę konopi oraz linię produkcyjną marihuany. Były tam m.in. :lampy, pompy nawadniające oraz grzejniki elektryczne.

Sprzęt ten posłużył do uprawy ponad 230 roślin konopi indyjskich, które zabezpieczyli funkcjonariusze. Jak ustalili policjanci 52-letni mieszkaniec gminy Ruciane – Nida usiłował w ten sposób wytworzyć znaczną ilość środków odurzających. Przy sprzyjających warunkach i pełnym wzroście uprawianych roślin można było uzyskać tam nawet 32 tysiące porcji handlowych marihuany.

Oprócz roślin funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli blisko 1,5 kilograma suszu roślinnego, co daje około 3 tysięcy porcji narkotyku. Jak ustalili policjanci 52-latek pozyskał ten susz z własnej uprawy roślin.

W trakcie dalszych czynności wykonywanych na terenie posesji, policjanci stwierdzili, że prąd wykorzystywany do prowadzenia uprawy konopi indyjskich, mężczyzna pozyskiwał poprzez obejście licznika pomiarowego energii elektrycznej. Oznacza to, że dokonywał kradzieży prądu na potrzeby plantacji.

52-letni mieszkaniec gminy Ruciane – Nida został zatrzymany przez funkcjonariuszy do wyjaśnienia. Prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Ze względu na charakter i okoliczności całej sprawy, sąd uwzględnił ten wniosek i aresztował mężczyznę na okres 3 miesięcy.

Za uprawę znacznych ilości środków odurzających, posiadanie niedozwolonego oprzyrządowania oraz kradzież energii elektrycznej mężczyźnie grozi kara nawet 15 lat pozbawienia wolności.

Previous CHCIAŁ ZAOSZCZĘDZIĆ 12 ZŁOTYCH. TERAZ ODPOWIE ZA OSZUSTWO
Next POLICJANCI ZATRZYMALI MĘŻCZYZNĘ PODEJRZEWANEGO O USIŁOWANIE ZABÓJSTWA

Może to Ci się spodoba

Olsztyn na Sygnale 0 Comments

ZATRZYMALI POSZUKIWANEGO LISTEM GOŃCZYM

Piscy kryminalni zatrzymali mężczyznę poszukiwanego listem gończym. Mieszkaniec Pisza od ponad roku ukrywał się przed organami ścigania. Funkcjonariusze znaleźli 31-latka wypoczywającego na działce ogrodowej na terenie gminy Pisz. Okazało się,

Olsztyn na Sygnale 0 Comments

POLICJANCI ZATRZYMALI 34-LATKA PODEJRZEWANEGO O NAPAD NA BANK

Olsztyńscy policjanci zatrzymali 34-letniego mieszkańca gminy Stawiguda podejrzewanego o dokonanie rozboju w jednej z placówek bankowych. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, skąd zostanie przewieziony do prokuratury. Tam usłyszy zarzut rozboju

Olsztyn na Sygnale 0 Comments

ZABEZPIECZYLI BLISKO 50 KRZAKÓW KONOPII INDYJSKICH I ZATRZYMALI 35- LATKA, KTÓRY JE HODOWAŁ

Policjanci zwalczający przestępczość narkotykową z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zlikwidowali 4 plantacje konopii indyjskich należących do mieszkańca Olsztyna. Zabezpieczyli łącznie blisko 50 krzewów tej rośliny oraz gotowy susz. Za

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź