Kiedy warto skorzystać z pośrednictwa pracy tymczasowej?

Kiedy warto skorzystać z pośrednictwa pracy tymczasowej?

Podstawowym zadaniem agencji pracy tymczasowej jest wyszukanie, zweryfikowanie oraz zatrudnienie pracowników dla swojego kontrahenta. W Polsce z takiej usługi korzysta coraz więcej firm, szczególnie tych mających spore problemy z pozyskaniem pracowników etatowych lub chcących zoptymalizować koszty zatrudnienia. Kiedy zatem warto zdecydować się na pośrednictwo pracy tymczasowej? Kilka typowych sytuacji omawiamy w naszym artykule.

Gdy model biznesowy firmy cechuje się sezonowością

Dobrym przykładem będą tutaj firmy zajmujące się produkcją i przetwórstwem owoców, duże gospodarstwa rolne, ale też firmy z branży budowlanej i drogowej. Okres wzmożonej pracy i większej liczby zamówień jest idealnym momentem na to, aby zdecydować się na rekrutację pracowników tymczasowych. W czasie spowolnienia firma nie będzie musiała utrzymywać drogich etatów, co jest bardzo korzystne z punktu widzenia optymalizacji budżetu przedsiębiorstwa.

Kiedy trzeba pilnie wzmocnić aktualny zespół pracowników

W biznesie bywają takie sytuacje, których nie da się przewidzieć z odpowiednim wyprzedzeniem. Wyobraźmy sobie firmę zatrudniającą 20 osób, która wygrywa przetarg na obsługę bardzo dużego klienta i praktycznie z miejsca musi podwoić swój aktualny zespół. Nie ma możliwości, aby zrobić to szybko poprzez standardowy proces rekrutacyjny, który zawsze zajmuje znacznie więcej czasu. W dodatku przedsiębiorca nie ma pewności, że po zakończeniu umowy nadal będzie mieć dość pracy dla wszystkich zatrudnionych osób.

W takiej sytuacji idealnie sprawdza się pośrednictwo pracy tymczasowej. Profesjonalna agencja może niemal od ręki zbudować odpowiedni zespół pracowników na rzecz swojego klienta i oddelegować ich do pracy na zasadzie outsourcingu pracowniczego – więcej o tym można przeczytać na stronie https://crewforyou.pl/outsourcing-pracowniczy-wroclaw/.

Gdy potrzebne jest okresowe wsparcie ze strony wysokiej klasy specjalistów

Wbrew obiegowej opinii agencje pracy tymczasowej nie zapewniają dostępu wyłącznie do pracowników o niskich kwalifikacjach, na przykład do pracy na produkcji. W grę wchodzi również pozyskanie pracowników o wysokospecjalistycznych kompetencjach zawodowych. Mogą to być zarówno operatorzy maszyn, jak i eksperci IT czy technolodzy. Dlatego firmy, które od dłuższego czasu nie mogą obsadzić wakatów takimi pracownikami, powinny skontaktować się z polecaną agencją HR i poprosić o ofertę.

Kiedy pracodawca chce przetestować zwiększenie zatrudnienia

Jest wiele firm, których właściciele rozważają utworzenie nowych etatów, natomiast nie mają 100 proc. pewności, że taki ruch się im opłaci. Pojawiają się wątpliwości, czy na pewno nie spowoduje to dezorganizacji funkcjonowania przedsiębiorstwa, czy obecne zaplecze biurowo-produkcyjne jest wystarczające etc.

Aby upewnić się co do zasadności wykonania takiego ruchu warto skorzystać właśnie z pośrednictwa pracy tymczasowej. Pozwala ono sprawdzić, jak firma zareaguje na zwiększenie zatrudnienia bez żadnych długofalowych konsekwencji.

Gdy przedsiębiorca nie chce tworzyć nowych etatów

Może to być spowodowane np. obawami o przyszłą sytuację gospodarczą czy po prostu niepewnością, co do dalszego kierunku rozwoju firmy. Jeśli jednak obecny zespół potrzebuje wsparcia, ponieważ jest przeciążony, a przedsiębiorstwo realizuje kilka ważnych kontraktów, to praca tymczasowa wydaje się być wręcz idealnym rozwiązaniem.

W okresie urlopowym

Rekrutacja pracownika tymczasowego jest receptą na przejściowe braki kadrowe, które najczęściej występują w firmach w sezonie urlopowym. Gdy połowa załogi jest na wakacjach, a firma musi kontynuować produkcję, to warto posiłkować się właśnie pracownikami tymczasowymi oddelegowanymi przez biuro pośrednictwa pracy. Innym przykładem będzie sytuacja, gdy ważny pracownik idzie na długie zwolnienie lekarskie czy na urlop macierzyński.

Gdy rozważane jest zatrudnienie pracowników ze Wschodu

Pracownicy z Ukrainy, Białorusi, Gruzji i innych krajów na wschód od Wisły bardzo dobrze sprawdzają się w polskich firmach. Ci, którzy przebywają w naszym kraju na podstawie wizy pracowniczej (180-dniowej) najczęściej są zatrudniani właśnie za pośrednictwem agencji pracy tymczasowej, która odpowiada za legalizację pracy cudzoziemców i oddelegowuje ich do przedsiębiorstw swoich kontrahentów.

Pośrednictwo pracy tymczasowej swoim partnerom biznesowym oferuje agencja pracy Crew For You z Wrocławia – jedna z najwyżej ocenianych agencji HR w województwie dolnośląskim. Z jej pełną ofertą można się zapoznać na stronie internetowej https://crewforyou.pl.

Previous Mieszkanie deweloperskie we Wrocławiu – czy warto wybrać ofertę z pakietem antysmogowym?
Next Robaki w domu – jak się ich skutecznie pozbyć?

Może to Ci się spodoba

Strefa Biznesu 0 Comments

Projektowanie wnętrz i wyposażenie mieszkań na wynajem

Projektowanie wnętrz i wyposażenie mieszkania na wynajem to proces, który składa się z wielu czynników. Jako właściciele takiego mieszkania powinniśmy się zastanowić nad kilkoma dość istotnymi rzeczami. Jeśli chcecie dowiedzieć

Strefa Biznesu 0 Comments

Czym jest Polski Fundusz Energetyczny FIZAN

Polski Fundusz Energetyczny jest funduszem inwestycyjnym zamkniętym, realizującym w swojej istocie ideę polegającą na budowaniu wartości jego spółek portfelowych, dobranych zgodnie z wartościami oraz kryteriami wyrażonymi w jego statucie. Pośrednio

Strefa Biznesu 0 Comments

Co wyróżnia dobre firmy montujące panele fotowoltaiczne we Wrocławiu?

Mogłoby się wydawać, że znalezienie firmy od fotowoltaiki we Wrocławiu i w regionie nie stanowi żadnego problemu. Chyba każdy z nas znalazł kiedyś w skrzynce ulotkę z ofertą realizacji takiej

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź