POLICJANCI RAZEM Z FUNKCJONARIUSZAMI ITD KONTROLOWALI POJAZDY CIĘŻAROWE

POLICJANCI RAZEM Z FUNKCJONARIUSZAMI ITD KONTROLOWALI POJAZDY CIĘŻAROWE

Policjanci razem z funkcjonariuszami ITD przeprowadzili akcje kontroli pojazdów ciężarowych pracujących przy budowie obwodnicy Olsztyna. Działania powstały w związku z sygnałami ze strony mieszkańców miasta. Podczas kontroli ujawnili szereg nieprawidłowości.

W miniony piątek (17.03) policjanci razem z funkcjonariuszami ITD przeprowadzili działania ukierunkowane na pojazdy ciężarowe.

Dostajemy sygnały o nieprawidłowościach wśród pojazdów ciężarowych pracujących przy budowie obwodnicy Olsztyna. Zgłoszenia dotyczą nie tylko prędkości, ale również tego, że pojazdy są przeładowane, a ich stan techniczny budzi wątpliwości- mówią policjanci.

Punkty kontrolne zlokalizowane były w dwóch miejscach- na ul. Lubelskiej oraz na DK 16, na wysokości m. Dobrąg. Funkcjonariusze sprawdzali m.in. wagę pojazdów, ich stan techniczny oraz czas pracy kierowców.
Podczas kontroli ujawnili szereg nieprawidłowości- przeładowane busy, brak legalizacji tachografów, brak badań oraz zły stan techniczny pojazdów. Na ich kierowców nałożyli mandaty karne. W uzasadnionych sytuacjach zatrzymali również dowody rejestracyjne.

To już kolejna taka wspólna akcja Policji i ITD. Jak mówią funkcjonariusze, działania tego typu będą powtarzane, a kierowcy, którzy łamią przepisy będą pociągani do odpowiedzialności.

Previous POLICJANCI POSZUKUJĄ 19-LETNIEGO MARCINA MAJEK
Next TRWAJĄ POSZUKIWANIA ZAGINIONEGO MIROSŁAWA PAŹ

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

POLICJANCI SPOTKALI SIĘ Z SENIORAMI

Jak żyć bezpiecznie i nie stać się ofiarą przestępstwa – to jeden z tematów poruszony przez przedstawicielkę olsztyńskiej Policji podczas spotkań z seniorami. Kolejne działania w ramach Programu „Bezpieczny Senior”

Wiadomości 0 Comments

GŁOŚNA DYSKUSJA PRZY OBIERANIU ZIEMNIAKÓW SKOŃCZY SIĘ W SĄDZIE

Przed sądem za wykroczenie odpowie dwóch mieszkańców Biskupca. Młodzi mężczyźni w środku nocy, na klatce schodowej jednego z bloków głośno dyskutowali przy… obieraniu ziemniaków, zakłócając przy tym spoczynek nocny sąsiadom.

Wiadomości 0 Comments

JECHALI Z KONAJĄCYM PSEM DO WETERYNARZA. POMOGLI IM POLICJANCI

Policjanci olsztyńskiej drogówki przeprowadzili nietypowy pilotaż. Tym razem nie chodziło o ważne osobistości, czy niebezpiecznych przestępców, lecz o małżeństwo, które jak najszybciej musiało dojechać do weterynarza z konającym szczeniakiem. Dzisiaj

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź