SPOTKANIE POLICJANTÓW Z KLASĄ MUNDUROWĄ NA ZIMOWYM OBOZIE

SPOTKANIE POLICJANTÓW Z KLASĄ MUNDUROWĄ NA ZIMOWYM OBOZIE

W ramach zorganizowanego przez Zespół Szkół Ogólnokształcących w Węgorzewie zimowego obozu, policjanci uczyli młodzież musztry, techniki kajdankowania oraz chwytów obezwładniających. Wizyta mundurowych była również okazją do przybliżenia codziennej pracy policjantów oraz przypomnienia o podstawowych zasadach, by ferie były bezpieczne.

W piątek, w ramach zorganizowanego przez szkołę zimowego obozu, policjanci spotkali się z uczniami klasy policyjno-sportowej. Przygotowane przez funkcjonariuszy  zajęcia połączone były z praktyką, aby młodzież mogła nie tylko poznać czym jest służba w Policji, ale w pewnym stopniu jej doświadczyć. Spotkanie z policjantami obejmowało dwa bloki tematyczne, takie jak musztra i techniki interwencji.  Policjanci zaczęli od zaprezentowania podstawowych komend, a następnie w praktyce młodzież mogła przećwiczyć policyjną musztrę. Każdy mógł zostać dowódcą pododdziału  i nim pokierować. Przy wydawaniu komend okazało się, że nie jest to takie proste. Następnie mundurowi omówili temat użycia środków przymusu bezpośredniego i pokazali  uczniom techniki zakładania kajdanek oraz stosowania chwytów obezwładniających. Młodzi z wielkim zaangażowaniem ćwiczyli kajdankowanie i przekonali się, że sceny z filmów kryminalnych odbiegają od rzeczywistości. Jak stwierdzili, na ekranie wydaje się wszystko takie proste.

Przy okazji spotkania młodzi „kadeci” mogli dowiedzieć się jakie są zasady rekrutacji do służby w Policji, a dzięki obecności funkcjonariuszy mogli bezpośrednio uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich pytania.

Previous BYŁ PIJANY I NIE MIAŁ PRAWA JAZDY, POMOGŁO OBYWATELSKIE ZGŁOSZENIE
Next JEŹDZIŁ PO LODZIE, UDERZYŁ W PRZYBRZEŻNE DRZEWO – PASAŻER ZGINĄŁ NA MIEJSCU

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

Uroczysty apel przy pomniku Armii Krajowej i Polskiego Państwa Podziemnego oraz złożenie kwiatów – tak przebiegały tegoroczne Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Uroczystości zorganizował Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki w Olsztynie.

Wiadomości 0 Comments

“ZADBAJ O SWOJE BEZPIECZEŃSTWO, NIE CHCEMY BYŚ ZNIKNĄŁ”

Bezpieczeństwo seniorów to temat przewodni debaty społecznej zorganizowanej przez Komendę Miejską Policji w Olsztynie i Wydział Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności Urzędu Miasta we współpracy z Wydziałem Zarządzania Kryzysowego Starostwa

Wiadomości 0 Comments

OKRADAŁ METODĄ ,,NA ŚPIOCHA”. AKT OSKARŻENIA TRAFIŁ DO SĄDU

Skierowaniem aktu oskarżenia do sądu zakończyło się śledztwo prowadzone przez kryminalnych z węgorzewskiej jednostki policji pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Giżycku. 33-letni mężczyzna usłyszał 21 zarzutów kradzieży z włamaniem. 33-latkowi

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź