SPOTKANIE POLICJANTÓW Z KLASĄ MUNDUROWĄ NA ZIMOWYM OBOZIE

SPOTKANIE POLICJANTÓW Z KLASĄ MUNDUROWĄ NA ZIMOWYM OBOZIE

W ramach zorganizowanego przez Zespół Szkół Ogólnokształcących w Węgorzewie zimowego obozu, policjanci uczyli młodzież musztry, techniki kajdankowania oraz chwytów obezwładniających. Wizyta mundurowych była również okazją do przybliżenia codziennej pracy policjantów oraz przypomnienia o podstawowych zasadach, by ferie były bezpieczne.

W piątek, w ramach zorganizowanego przez szkołę zimowego obozu, policjanci spotkali się z uczniami klasy policyjno-sportowej. Przygotowane przez funkcjonariuszy  zajęcia połączone były z praktyką, aby młodzież mogła nie tylko poznać czym jest służba w Policji, ale w pewnym stopniu jej doświadczyć. Spotkanie z policjantami obejmowało dwa bloki tematyczne, takie jak musztra i techniki interwencji.  Policjanci zaczęli od zaprezentowania podstawowych komend, a następnie w praktyce młodzież mogła przećwiczyć policyjną musztrę. Każdy mógł zostać dowódcą pododdziału  i nim pokierować. Przy wydawaniu komend okazało się, że nie jest to takie proste. Następnie mundurowi omówili temat użycia środków przymusu bezpośredniego i pokazali  uczniom techniki zakładania kajdanek oraz stosowania chwytów obezwładniających. Młodzi z wielkim zaangażowaniem ćwiczyli kajdankowanie i przekonali się, że sceny z filmów kryminalnych odbiegają od rzeczywistości. Jak stwierdzili, na ekranie wydaje się wszystko takie proste.

Przy okazji spotkania młodzi „kadeci” mogli dowiedzieć się jakie są zasady rekrutacji do służby w Policji, a dzięki obecności funkcjonariuszy mogli bezpośrednio uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich pytania.

Previous BYŁ PIJANY I NIE MIAŁ PRAWA JAZDY, POMOGŁO OBYWATELSKIE ZGŁOSZENIE
Next JEŹDZIŁ PO LODZIE, UDERZYŁ W PRZYBRZEŻNE DRZEWO – PASAŻER ZGINĄŁ NA MIEJSCU

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

JADĄC NA KURS ZATRZYMAŁ NIETRZEŹWEGO KIEROWCĘ

Policjant z braniewskiej prewencji jadący na kurs z zakresu zatrzymywanie niebezpiecznych przestępców zatrzymał w Elblągu nietrzeźwego kierowcę. Mężczyzna podczas podjętej interwencji był agresywny, dlatego funkcjonariusz użył wobec niego chwytów obezwładniających.

Wiadomości 0 Comments

KOMENDANT WOJEWÓDZKI POLICJI W OLSZTYNIE POGRATULOWAŁ LAUREATOM HARDMANA

W piętek, 18 sierpnia, w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Olsztynie odbyło się spotkanie laureatów policyjnego maratonu Hardman z Komendantem Wojewódzkim Policji w Olsztynie insp. Tomaszem Klimkiem. W piątek, 18.08.2017 r. Komendant Wojewódzki

Wiadomości 0 Comments

POLICJANCI UCZESTNICZYLI W TYGODNIU BEZPIECZNEGO INTERNETU W OLSZTYŃSKIEJ PODSTAWÓWCE

Szkoła Podstawowa Nr 15 w Olsztynie zorganizowała dla całej społeczności szkolnej Tydzień Bezpiecznego Internetu, podczas którego odbywały się liczne przedsięwzięcia promujące bezpieczeństwo w Sieci. W działania włączyła się olsztyńska Policja, której

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź