UKRADLI SAMOCHÓD I ŻĄDALI PIENIĘDZY ZA JEGO ZWROT. USŁYSZELI ZARZUTY

UKRADLI SAMOCHÓD I ŻĄDALI PIENIĘDZY ZA JEGO ZWROT. USŁYSZELI ZARZUTY

Olsztyńscy kryminalni podczas zasadzki zatrzymali osoby, które były odpowiedzialne za kradzież pojazdu, a następnie próbę wyłudzenia pieniędzy za jego zwrot. Odzyskali również wartego 35 000 zł mercedesa. Zarzuty usłyszała 26- letnia kobieta i jej 51- letni znajomy. Za popełnione przestępstwa grozi im kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Cała historia miała swój początek w piątek (03.02) rano kiedy do Komisariatu Policji w Barczewie zgłosił się mieszkaniec gminy Purda i zgłosił kradzież swojego samochodu. Warty 35000 zł mercedes został skradziony spod domu pokrzywdzonego, w nocy, kiedy ten spał.
Policjanci od razu zajęli się wyjaśnianiem tej sprawy oraz zbieraniem informacji, kto może być odpowiedzialny za to przestępstwo.
W międzyczasie do pokrzywdzonego zadzwoniła kobieta z informacją, że odzyska swoją własność jeśli zapłaci jej 2500 zł. Mężczyzna zgodził się na propozycję, umówił się z rozmówczynią i powiadomił o tym fakcie kryminalnych z Olsztyna.
Funkcjonariusze zorganizowali w miejscu spotkania zasadzkę, w trakcie której zatrzymali w sumie 5 osób. Po przesłuchaniu 3 zostały zwolnione do domu. Policjanci odzyskali również skradzionego mercedesa.
26- latka i 51- latek usłyszeli zarzuty kradzieży pojazdu i próby wyłudzenia pieniędzy w zamian za zwrot skradzionego mienia.
Kobieta, w przeciwieństwie do jej starszego znajomego przyznała się do zarzucanych jej czynów. Jak tłumaczyła, zrobiła to, ponieważ pokrzywdzony był im winien pieniądze.

Sąd zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Za popełnione przestępstwa grożą im kary nawet 10 lat pobawienia wolności.

Previous PAMIĘĆ "FOTOGRAFICZNA" POLICJANTÓW POMOGŁA W SCHWYTANIU ZŁODZIEI
Next JEDEN ZNĘCAŁ SIĘ NAD RODZINĄ, DRUGI GROZIŁ BYŁEJ PARTNERCE

Może to Ci się spodoba

Olsztyn na Sygnale 0 Comments

NIE ZAPOMINAMY O NIEWYJAŚNIONYCH SPRAWACH – PORTET PAMIĘCIOWY WŁAMYWACZA

Olsztyńscy kryminalni poszukują mężczyzny, który włamał się do jednego z mieszkań w mieście i ukradł złoty łańcuszek z medalikiem. Na podstawie zeznań naocznego świadka, w laboratorium Kryminalistycznym KWP w Olsztynie

Olsztyn na Sygnale 0 Comments

POLICJANCI ZABEZPIECZYLI PÓŁTOREJ TONY SUSZU TYTONIOWEGO

Szczycieńscy kryminalni wspólnie z funkcjonariuszami Izby Celno-Skarbowej zatrzymali dwóch mieszkańców gminy Świętajno. W budynkach zajmowanych przez 56-latka i 30-latka, policjanci znaleźli ponad półtorej tony nielegalnego suszu tytoniowego, prawie 700 paczek

Olsztyn na Sygnale 0 Comments

POSIADAŁ ŚRODKI ODURZAJĄCE – NIE UNIKNIE ODPOWIEDZIALNOŚCI

Kara nawet 3 lat pozbawienia wolności grozi 21-letniemu mieszkańcowi Giżycka. Mężczyzna posiadał przy sobie amfetaminę oraz marihuanę. Kryminalni zabezpieczyli 53 gramy narkotyku. Policjanci zwalczający przestępczość narkotykową giżyckiej komendy podejrzewali, że

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź