UKRADLI SAMOCHÓD I ŻĄDALI PIENIĘDZY ZA JEGO ZWROT. USŁYSZELI ZARZUTY

UKRADLI SAMOCHÓD I ŻĄDALI PIENIĘDZY ZA JEGO ZWROT. USŁYSZELI ZARZUTY

Olsztyńscy kryminalni podczas zasadzki zatrzymali osoby, które były odpowiedzialne za kradzież pojazdu, a następnie próbę wyłudzenia pieniędzy za jego zwrot. Odzyskali również wartego 35 000 zł mercedesa. Zarzuty usłyszała 26- letnia kobieta i jej 51- letni znajomy. Za popełnione przestępstwa grozi im kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Cała historia miała swój początek w piątek (03.02) rano kiedy do Komisariatu Policji w Barczewie zgłosił się mieszkaniec gminy Purda i zgłosił kradzież swojego samochodu. Warty 35000 zł mercedes został skradziony spod domu pokrzywdzonego, w nocy, kiedy ten spał.
Policjanci od razu zajęli się wyjaśnianiem tej sprawy oraz zbieraniem informacji, kto może być odpowiedzialny za to przestępstwo.
W międzyczasie do pokrzywdzonego zadzwoniła kobieta z informacją, że odzyska swoją własność jeśli zapłaci jej 2500 zł. Mężczyzna zgodził się na propozycję, umówił się z rozmówczynią i powiadomił o tym fakcie kryminalnych z Olsztyna.
Funkcjonariusze zorganizowali w miejscu spotkania zasadzkę, w trakcie której zatrzymali w sumie 5 osób. Po przesłuchaniu 3 zostały zwolnione do domu. Policjanci odzyskali również skradzionego mercedesa.
26- latka i 51- latek usłyszeli zarzuty kradzieży pojazdu i próby wyłudzenia pieniędzy w zamian za zwrot skradzionego mienia.
Kobieta, w przeciwieństwie do jej starszego znajomego przyznała się do zarzucanych jej czynów. Jak tłumaczyła, zrobiła to, ponieważ pokrzywdzony był im winien pieniądze.

Sąd zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Za popełnione przestępstwa grożą im kary nawet 10 lat pobawienia wolności.

Previous PAMIĘĆ "FOTOGRAFICZNA" POLICJANTÓW POMOGŁA W SCHWYTANIU ZŁODZIEI
Next JEDEN ZNĘCAŁ SIĘ NAD RODZINĄ, DRUGI GROZIŁ BYŁEJ PARTNERCE

Może to Ci się spodoba

Olsztyn na Sygnale 0 Comments

CBŚP POSZUKUJE POKRZYWDZONYCH PRZEZ PEDOFILA „BLU”

Policjanci olsztyńskiego CBŚP zatrzymali 35-letniego Bartosza M. ps. Blu podejrzewanego o kontakty seksualne z małoletnimi. Przestępca wpadł w Ełku w województwie warmińsko-mazurskim. Został aresztowany przez Sąd Rejonowy w Suwałkach. Zarząd

Olsztyn na Sygnale 0 Comments

POLICJANCI ZATRZYMALI POSZUKIWANEGO PRZEZ SĄD MĘŻCZYZNĘ, KTÓRY KIEROWAŁ VW POLO WBREW SĄDOWEMU ZAKAZOWI, A JEGO PASAŻER MIAŁ UKRYTE W TYM AUCIE NARKOTYKI

Policjanci zatrzymali kierującego samochodem osobowym, który był poszukiwany przez sąd do odbycia kary pozbawienia wolności. Dodatkowo, mężczyzna kierował autem wbrew orzeczonemu przez sąd zakazowi kierowania pojazdami mechanicznymi. W jego samochodzie

Olsztyn na Sygnale 0 Comments

ZATRZYMANY ZA POSIADANIE NARKOTYKÓW

Ostródzcy policjanci zatrzymali 22-latka, który wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomani posiadał środki odurzające. Wpadł on podczas kontroli drogowej. Policjanci znaleźli u niego woreczek strunowy z zawartością amfetaminy. Mężczyzna jeszcze

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź