UKRADLI ZŁOM I SPRZEDAWALI GO W INNYCH PUNKTACH SKUPU ZŁOMU. USŁYSZELI ZARZUTY

UKRADLI ZŁOM I SPRZEDAWALI GO W INNYCH PUNKTACH SKUPU ZŁOMU. USŁYSZELI ZARZUTY

Policjanci wyjaśnili sprawę kradzieży z włamaniem do punktu skupu złomu. Zarzuty usłyszeli dwaj mężczyźni w wieku 29 i 33 lat. Ustalenia policjantów wskazują, że wspólnie wybili szyby w magazynie i ukradli złom o wartości 5.000 złotych. Grożą im kary do 10 lat pozbawienia wolności. W sprawę zamieszkany jest także 20-latek, który pomagał sprzedawać skradziony złom w różnych punktach skupu. Za paserstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Informację o kradzieży z włamaniem do punktu skupu złomu policjanci otrzymali miesiąc temu. Sprawcy wybili szyby i z wnętrza zabrali różnego rodzaju złom o wartości 5.000 złotych. Policjanci wykonując szereg czynności dochodzeniowo-śledczych i operacyjnych ustalili, kto jest odpowiedzialny za to przestępstwo. Okazało się, że to 29 i 33-latek. Mężczyźni przyznali, że włamali się do magazynu, a skradziony złom ukryli w śniegu do czasu aż „sprawa się uspokoi”.

W zdarzenie zamieszany jest także 20-letni mieszkaniec Ełku. Mężczyzna pomógł w sprzedaży złomu w innych punktach skupu wiedząc, że uzyskany on został w wyniku kradzieży. 20-latek „zarobił” na tym ponad 600 złotych. Mężczyzna usłyszał zarzut paserstwa. Jest to czyn zagrożony karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Previous BYLI TAK PIJANI, ŻE USZKODZILI PŁOT I ZAPARKOWALI OPLEM NA TRAWNIKU PRYWATNEJ POSESJI
Next ZAGINĘŁA JOLANTA GAWIN

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

Uroczysty apel przy pomniku Armii Krajowej i Polskiego Państwa Podziemnego oraz złożenie kwiatów – tak przebiegały tegoroczne Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Uroczystości zorganizował Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki w Olsztynie.

Wiadomości 0 Comments

POLICJANCI UCZESTNICZYLI W NADZWYCZAJNYM ZEBRANIU POWIATOWEGO ZESPOŁU ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO W OSTRÓDZIE

W trybie pilnym zebrano posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Głownem celem spotkania było omówienie zagrożenia wirusem H5N8, który wystąpił w gminie Gietrzwałd. Wirus zabija drób. Walkę z neutralizacją wirusa podejmują

Wiadomości 0 Comments

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU…PRZEZ CAŁY MIESIĄC

Olsztyńscy policjanci wzorem lat ubiegłych włączyli się w obchody Dnia Bezpiecznego Internetu. Podczas spotkań edukacyjnych z dziećmi i młodzieżą, rodzicami oraz nauczycielami zwracali uwagę na pozytywne aspekty korzystania z Sieci

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź