Wiatrołap – co to jest i jak urządzić wiatrołap w domu?

Wiatrołap – co to jest i jak urządzić wiatrołap w domu?

Hol wejściowy w domu to swoista wizytówka nie tylko całej budowli, ale także jej mieszkańców. Korytarz sugeruje odwiedzającemu, czego może się spodziewać po ogólnym wystroju dom.

Hol wejściowy w prywatnym domu: od rozwiązania stylowego do projektu

Nowoczesne rozwiązania stylistyczne są tak różnorodne, że dają projektantowi wiele narzędzi do realizacji każdego odważnego pomysłu. Jest jednak pewien haczyk: projekt musi „przeplatać się” z ogólną koncepcją domu i spełniać wymagania mieszkańców. Na ratunek przychodzi ogromne doświadczenie zgromadzone przez współczesne środowisko architektoniczne i projektowe. Dla specjalistów hol wejściowy w domu to już wielokrotnie sprawdzony obiekt architektoniczny. Więcej informacji o wiatrołapie znajdziesz w portalu ladnydom.pl.

Style

Styl secesyjny zakłada płynne linie w dekoracji, połączenie szkła i metalu, zastosowanie innowacyjnych rozwiązań technologicznych w materiałach, meblach i wystroju. Dekorację przewidują kwieciste nadruki na ścianach, zasłonach i tapicerce. Klasyczny styl był i pozostaje nie tylko optymalny, ale i uniwersalny. Pozwala płynnie przejść z przedpokoju do różnych rozwiązań stylistycznych w innych obszarach prywatnego domu. Korytarz szczególnie pasuje do tego stylu. Szczególną popularnością cieszy się też retro. Antyki znajdują dziś drugie życie i ozdabiają wnętrza przedpokoju w domu. Pożądana gama kolorystyczna stylu to biel i beż. Komoda babci, stara komoda, pożółkłe zdjęcia w designerskich ramkach zawsze znajdą godne miejsce w korytarzu w stylu retro. Styl wiejski jest bardzo odpowiedni w korytarzu prywatnych domów w drewnianej konstrukcji. Styl wyróżnia wyrafinowana prostota i wrażliwa wygoda. Styl prowansalski nawiązuje do niego. Podobne chropowate materiały w dekoracji, masywne drzwi szafy, możliwość zastosowania cegły i kamienia we wnętrzu – to wyróżniające cechy stylu. Można go śmiało nazwać przyjaznym dla środowiska, chociaż dozwolone są materiały imitujące drewno i kamień, ale bardzo wysokiej jakości. Prymitywna podróbka jest natychmiast zauważalna, a to nie doda uroku korytarzowi. Styl skandynawski ma swoich stałych wielbicieli. Sień w prywatnym domu, wykonana według kanonów północnych, ma surowy wygląd i zwiększoną funkcjonalność. Główny nacisk kładziony jest na bogatą wykładzinę podłogową. Meble dobierane są wyłącznie w jednym rozwiązaniu stylistycznym i tej samej kolorystyce. Szczególną uwagę zwraca się na powierzchnie magazynowe. Wszelkiego rodzaju designerskie pudełka pomagają z wdziękiem ukryć wiele gadżetów przed oczami.

Wskazówki

Aby racjonalnie wykorzystać powierzchnię przedsionka, umieść w pokoju narożną ławkę z dolnymi szufladami i pojemną szafę na odzież wierzchnią. Przedpokój stanie się wygodniejszy i bardziej przytulny, jeśli w jego wnętrzu znajdzie się miękki fotel i mały regał z książkami. Aby uzyskać reprezentacyjne wnętrze przedpokoju, umieść w pokoju komodę z otwartymi półkami na akcesoria dekoracyjne, a także figurkę podłogową lub duży wazon. Jeśli twój przedsionek ma okno, to w jego pobliżu możesz zainstalować miejsce odpoczynku w postaci ławki z miękkim siedziskiem i poduszkami. Wewnętrzna przestrzeń szafki będzie pełniła funkcję pojemnego schowka na przedmioty gospodarstwa domowego. Akcentem w aranżacji wnętrza przedsionka w stylu prowansalskim na zdjęciu są białe rzeźbione meble: ławka i półka ścienna na tle białych ścian. Rośliny doniczkowe w donicach glinianych i ceramicznych, a także dodatki z wikliny i tekstylia domowe nadają pomieszczeniu wyrazistego charakteru.

W dwupiętrowych domach racjonalne jest wykonanie przedsionka z klatką schodową – takie rozwiązanie będzie najbardziej harmonijne dla wnętrza w stylu wiejskim, gdy z małego przedpokoju można wejść na drugie piętro kolorowymi drewnianymi schodami. Dzięki niewielkiej powierzchni przedsionka pod schodami można zapewnić miejsce do przechowywania rzeczy, a wyposażenie wnętrza uzupełnić komodą, lustrem i małym krzesełkiem lub pufą.

W zależności od stylu wnętrza domu schody w przedsionku mogą być wykonane z drewna lub metalu w połączeniu z drewnianymi stopniami i szklaną balustradą. Takie rozwiązanie nadaje się do projektowania domów w nowoczesnym stylu high-tech, współczesnym, nowoczesnym.

Previous 5 Porad, jak korzystać z biurka elektrycznie regulowanego
Next Mieszkanie deweloperskie we Wrocławiu – czy warto wybrać ofertę z pakietem antysmogowym?

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Czy furminator dla kota faktycznie zmienia na lepsze życie z pupilem?

Życie z kotem jest lepsze. Ukochany zwierzak potrafi samą swoją obecnością poprawić humor opiekunowi. Opieka nad pupilem relaksuje, a spokojne mruczenie działa odprężająco. Zabawa z pupilem i czas spędzony na

Life&Style 0 Comments

Jaki materac młodzieżowy wybrać, aby był wygodny i poprawiał jakość snu? Sprawdź ofertę materacy dostępnych we Wrocławiu

Czas dojrzewania jest intensywnym okresem wzrostu ciała oraz rozwoju emocjonalnego. Zmiany zachodzące w budowie ciała oraz burza hormonów wykorzystują duże zapasy energetyczne ustroju, dlatego odpoczynek i sen są niezwykłe ważne

Life&Style 0 Comments

Smaczna i zdrowa dieta pudełkowa

Catering dietetyczny to opcja bardzo korzystna dla ludzi zabieganych i niemających czasu na codzienne gotowanie. Ponadto możemy liczyć na odpowiedni dobór diety dla siebie, co pozwoli nam przede wszystkim dostosować ją

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź