5 Porad, jak korzystać z biurka elektrycznie regulowanego

5 Porad, jak korzystać z biurka elektrycznie regulowanego

Aby w pełni wykorzystać możliwości swojego biurka do pracy na stojąco, ważne jest, aby dostosować miejsce pracy do swoich potrzeb. Prawidłowe używanie stojących biurek może wydawać się oczywiste z perspektywy osoby postronnej. Ergonomia nie jest jednak nauką ścisłą, ponieważ każdy ludzki organizm jest inny. Optymalna wysokość dla twojego biurka będzie dla ciebie inna niż dla kogoś innego. Oto kilka instrukcji, jak wykorzystać proporcje własnego ciała i naturalną postawę, aby stworzyć idealną, przestrzeń roboczą.

Właściwy sposób korzystania z biurka stojącego

Zawsze dostosowuj biurko stojące do wysokości łokci. Zegnij łokcie pod kątem 90 stopni, trzymając prosto szyję i nadgarstki prosto przed sobą. Podnieś lub opuść biurko, aby ustawić przedramiona równolegle do powierzchni biurka. Twoje dłonie powinny unosić się nad klawiaturą z prostymi, rozluźnionymi nadgarstkami. Twoje palce mogą zwisać, aby dotknąć klawiatury, ale nadgarstek nigdy nie powinien być pochylony w górę ani w dół. Zalecenia te mają na celu zapobieganie urazom ramion i dłoni.

Obserwuj swoją postawę

Trzymaj szyję wysoko, a ramiona rozluźnione. Upewnij się, że kolana są lekko ugięte podczas stania, aby nie blokowały stawów. Kiedy zachowujemy właściwą postawę, mięśnie otaczające kręgosłup są zrównoważone i w równym stopniu wspierają ciało. Większość bólów pleców przypisuje się siedzącym nawykom i złej postawie. Stosowanie tych zaleceń ograniczy zły wpływ pracy przy biurku. Trzymaj nadgarstki prosto i równolegle do powierzchni biurka. Powtarzające się prostowanie i zginanie nadgarstków (w górę i w dół) może uciskać wewnętrzną strukturę nadgarstków i zwiększać ryzyko rozwoju zespołu zwyrodnienia nadgarstka. Zapisz niestandardowe ustawienie wysokości, aby łatwo przechodzić z pozycji siedzącej do stojącej bez przerywania pracy. Wszystkie inteligentne biurka umożliwiają użytkownikom zapisanie 2 niestandardowych wysokości, dzięki czemu można je łatwo zmienić.

Siedząc

Dostosuj wysokość swojego ergonomicznego krzesła. Wyreguluj wysokość krzesła tak, aby górna część poduszki siedziska była równoległa do podstawy twoich kolan. Trzymaj stopy płasko na podłodze i zostaw przestrzeń wielkości pięści między tyłem kolan a przednią krawędzią siedzenia. Twoje stopy powinny być równoległe do podłogi, a kolana zgięte pod kątem 90 stopni. Właściwa regulacja ergonomicznego fotela pozwoli ci zachować dobrą postawę, jednocześnie unikniesz bólu pleców. Podnieś lub opuść stojące biurko, aby dopasować się do wysokości łokcia. Zegnij łokcie pod kątem 90 stopni i pozwól swoim łokciom luźno zwisać blisko tułowia. Podnieś lub opuść regulowane biurko, aż jego powierzchnia dotknie dolnej części przedramion. Twoje dłonie powinny unosić się nad klawiaturą z prostymi, rozluźnionymi nadgarstkami. Celem jest ochrona ramion i dłoni przed urazami. Twoja wyprostowana postawa podczas siedzenia powinna być podtrzymywana przez oparcie krzesła, które musi być zakrzywione lub wyściełane, aby pasowało do zagłębienia pleców. Siedzenie w niewygodnej pozycji zwiększa nacisk na dyski i kręgi kręgosłupa, a w konsekwencji może powodować ból pleców. Podparcie lędźwiowe jest niezbędne, aby zapobiec naciskowi na dyski i kręgi kręgosłupa.

Zobacz również: Ranking biurek elektrycznych >>

Ponieważ większość bólów pleców przypisuje się siedzącemu trybowi życia i złej postawie, stosowanie tych zaleceń pomoże ograniczyć ryzyko uszkodzenia ciała. Lepiej zdjąć podłokietniki z krzesła, jeśli nie można ich ustawić na tyle nisko, aby zapobiec uniesieniu łokci – w przeciwnym razie szyja i ramiona będą napięte przez cały dzień. Krzesło powinno zmieścić się pod biurkiem z przymocowanymi podłokietnikami. Jeśli podłokietniki nie pasują, wyjmij je. Ergonomiczne krzesło wspiera wewnętrzną krzywiznę odcinka lędźwiowego kręgosłupa, dzięki czemu jest zdrowy. Siedzenie bez niego przez dłuższy czas może prowadzić do garbienia się i, co za tym idzie, bólu w dole pleców. Ergonomiczne krzesło sprawi, że czas spędzony na siedząco będzie o wiele przyjemniejszy.

Twój ekran powinien znajdować się na wysokości oczu, ale nie za blisko twarzy. Górna jedna trzecia ekranu monitora powinna znajdować się na wysokości oczu. Pochyl monitor lekko w górę (od 10 do 20 stopni) i do siebie, abyś nie musiał zginać szyi. Unikaj posiadania jednego źródła światła lub jakichkolwiek świateł, które powodują odblaski na ekranie, aby zapobiec zmęczeniu oczu.

Previous Elektryk - gdzie we Wrocławiu można znaleźć specjalistę od instalacji elektrycznych ?
Next Wiatrołap – co to jest i jak urządzić wiatrołap w domu?

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Wycieczka do lasu – jak ochronić dziecko przed kleszczem

Kleszcze to pajęczaki, które przenoszą takie niebezpieczne choroby jak borelioza i kleszczowe zapalenie mózgu. Wielu rodziców szuka, zatem informacji jak skutecznie ochronić swoje dziecko przed ukąszeniem kleszcza. Co więc warto

Wiadomości 0 Comments

Biurka elektryczne do pracy na stojąco – dlaczego?

Jesteśmy przyzwyczajeni do pracy przy komputerze w pozycji siedzącej, a czasem nawet leżącej. Jednocześnie osoby, które spędzają dużo czasu przed ekranem monitora, częściej odczuwają dyskomfort w plecach, szyi i dolnej

Wiadomości 0 Comments

BEZPIECZNE WAKACJE – DZIELNICOWY W SZKOLE

Rozpoczęły się wyczekiwane przez dzieci i młodzież wakacje. Jest to okres wyjazdów, kolonii, obozów, plażowania i wielu innych form relaksu. Policjanci apelują, by nie był to jednak czas, w którym

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź