Biurka elektryczne do pracy na stojąco – dlaczego?

Biurka elektryczne do pracy na stojąco – dlaczego?

Jesteśmy przyzwyczajeni do pracy przy komputerze w pozycji siedzącej, a czasem nawet leżącej. Jednocześnie osoby, które spędzają dużo czasu przed ekranem monitora, częściej odczuwają dyskomfort w plecach, szyi i dolnej części pleców. Rozwiązaniem tych problemów są biurka elektryczne do pracy na stojąco i siedząco.

Korzyści z regulowanych biurek

Specjaliści od organizacji procesów pracy dawno zauważyli, że człowiek jest bardziej produktywny, gdy stoi. Często sami, nie zauważając – aby wykonać ważny telefon wstajemy z krzesła i chodzimy po biurze, aktywnie gestykulując podczas rozmowy. To sprawia, że nasze procesy myślowe są bardziej dynamiczne. Dlaczego więc nie pracować na stojąco przez resztę czasu pracy? Jednak cały czas potrzebujemy stołu, na którym będzie stał komputer, klawiatura i mysz. Dokumenty, z którymi pracujemy i inne przedmioty. W takim przypadku sprawdzi się stół elektryczny, którego blat możesz dowolnie obniżać lub podwyższać. Jest to możliwe dzięki nóżkom z regulacją wysokości.

Sprawdź: Ranking biurek podnoszonych do pracy na stojąco

Siedzący tryb życia to plaga naszych czasów. To problemy nie tylko z plecami i szyją. Podczas długiego siedzenia metabolizm w organizmie jest zaburzony, krążenie krwi zwalnia, a ważne narządy zaczynają odczuwać niedobór tlenu. Fizjologia człowieka została bowiem „zaprojektowana” przez naturę do aktywności w pozycji pionowej. Nasze organy funkcjonują lepiej, gdy stoimy na dwóch nogach. Instalacja ergonomicznych mebli w biurze zyskała dziś szczególne znaczenie. Stół z regulacją wysokości pozwala na prowadzenia zdrowego trybu życia podczas pracy. Aranżacja miejsca pracy takim modelem stołu pozwala na kilkakrotną zmianę pozycji ciała w ciągu dnia. Pracownicy firmy mogą nie tylko siedzieć w pracy, ale także stać.

Stoły z regulacją wysokości zapewniają odciążenie kręgosłupa i poprawiają krążenie krwi. Konstrukcja pozwala na dopasowanie rozmiaru do określonych indywidualnych potrzeb. Regulowany model umożliwia pracę w pozycji stojącej. Stoły wyróżnia atrakcyjny wygląd. Harmonijnie wpisują się w nowoczesne wnętrza biurowe. Aranżacja nie zależy od stylu. Czy to loft, minimalizm, hi-tech – do każdej aranżacji biura można dobrać odpowiedni stół. Modele różnią się materiałem, specyfiką mechanizmu regulacji (napęd mechaniczny lub elektryczny), kolorem i kształtem.

Jak wybrać biurko elektryczne?

Stoły dostępne są z szerokim zakresem przesuwu (czyli odległością między dolną a górną regulowaną pozycją) – dzięki temu stół można dostosować dla osób o każdym wzroście. Możesz wybrać stół z cichym mechanizmem regulacji, dzięki czemu nie będziesz rozpraszać innych pracowników hałasem podczas regulacji wysokości stołu. Biorąc pod uwagę, że pracownicy przemieszczają się między różnymi obszarami biurowymi, biurka, powinny być w stanie łatwo dostosować do indywidualnych wymagań poszczególnych pracowników. Wysokość stołu regulowana jest za pomocą pilota, co ułatwia dostosowanie stołu do własnych upodobań. Pracownikom, którzy często korzystają z tych samych biurek, przydadzą się biurka, które zapamiętują osobiste ustawienia. Zasada działania jest podobna do regulacji siedzeń w samochodzie: naciśnij odpowiedni przycisk, a stół automatycznie przesunie się na zadaną wysokość. Przy ręcznej regulacji aktualna wysokość stołu jest pokazywana na wyświetlaczu konsoli. Jeśli umiesz określić wygodne dla siebie ustawienia, możesz łatwo ustawić wysokość stołów, przy których pracujesz. Jednocześnie stoły elektryczne są wytrzymałe i cechują się odpornością na uszkodzenia i otarcia, wynikające z codziennego ich użytkowania.

Previous Marnowanie wody? Poznaj najskuteczniejsze sposoby na jej oszczędzanie! - hydraulik Wrocław
Next Elektryk - gdzie we Wrocławiu można znaleźć specjalistę od instalacji elektrycznych ?

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

JECHALI Z KONAJĄCYM PSEM DO WETERYNARZA. POMOGLI IM POLICJANCI

Policjanci olsztyńskiej drogówki przeprowadzili nietypowy pilotaż. Tym razem nie chodziło o ważne osobistości, czy niebezpiecznych przestępców, lecz o małżeństwo, które jak najszybciej musiało dojechać do weterynarza z konającym szczeniakiem. Dzisiaj

Wiadomości 0 Comments

POLICJANCI RAZEM Z FUNKCJONARIUSZAMI ITD KONTROLOWALI POJAZDY CIĘŻAROWE

Policjanci razem z funkcjonariuszami ITD przeprowadzili akcje kontroli pojazdów ciężarowych pracujących przy budowie obwodnicy Olsztyna. Działania powstały w związku z sygnałami ze strony mieszkańców miasta. Podczas kontroli ujawnili szereg nieprawidłowości.

Wiadomości 0 Comments

NOWE POROZUMIENIE W SPRAWIE KLAS MUNDUROWYCH

Komendant Miejski Policji w Olsztynie, mł. insp. Piotr Zabuski i Dyrektor Zespołu Szkół w Biskupcu, Krzysztof Janczara zawarli porozumienie na nowy rok szkolny w sprawie współpracy w realizacji programu nauczania w

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź