MOTOROWERZYSTA NIE ZATRZYMAŁ SIĘ DO KONTROLI, POTEM UDERZYŁ W POLICYJNY RADIOWÓZ. KIERUJĄCY MIAŁ 15 LAT
Na długo zapamięta swoją przejażdżkę motorowerem 15-latek, wobec którego interweniowali policjanci na drodze krajowej nr 53. Sprawą nastolatka, który najpierw nie zatrzymał się do kontroli, potem uderzył w radiowóz i próbował uciec pieszo zajmie się Sąd Rodzinny i Nieletnich.
W sobotę (24.06.2017) wieczorem na DK 53 kierujący jednośladem nie zatrzymał się do policyjnej kontroli i zaczął uciekać w kierunku Klewek. Po przejechaniu odcinka drogi stracił panowanie nad kierowanym pojazdem i najpierw uderzył w radiowóz, a następnie w przydrożne barierki. Mężczyzna porzucił motorower i zaczął uciekać pieszo. Policjanci w pościgu pieszym zatrzymali go. Jak się okazało kierowcą motoroweru był 15-letni mieszkaniec gminy Purda.
Na szczęście szaleńcza ucieczka motorowerzysty zakończyła się tylko na kilku siniakach. Uszkodzeniu uległ także policyjny radiowóz i motorower nastolatka. Na miejsce dotarła wkrótce także matka chłopca, której przekazano syna.
Teraz 15-latek ze swojego zachowania będzie musiał wytłumaczyć się nie tylko przed swoją matką, ale także przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich w związku z niezatrzymaniem się do policyjnej kontroli, za jazdę motorowerem bez wymaganych uprawnień oraz kierowanie pojazdem niesprawnym technicznie.
Może to Ci się spodoba
WJECHAŁ NA SKRZYŻOWANIE NA CZERWONYM ŚWIETLE I DOPROWADZIŁ DO KOLIZJI
Policjanci pracowali na miejscu kolizji dwóch pojazdów. Kierowca renault wjechał na skrzyżowanie mimo czerwonego światła i zderzył się z jadącym prawidłowo volkswagenem. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Policjanci
ZGINĄŁ 19-LATEK, JEGO O ROK MŁODSZY KOLEGA TRAFIŁ DO SZPITALA
Policjanci pod nadzorem prokuratora pracowali na miejscu tragicznego w skutkach wypadku, do którego doszło w nocy na terenie gminy Świątki. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 19-latek na prostym odcinku drogi
ZABEZPIECZYLI PONAD PÓŁ KILOGRAMA MARIHUANY
Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zabezpieczyli ponad pół kilograma marihuany, którą znaleźli podczas przeszukania mieszkania 20-latka. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w
