OKRADAŁ METODĄ ,,NA ŚPIOCHA”. AKT OSKARŻENIA TRAFIŁ DO SĄDU

OKRADAŁ METODĄ ,,NA ŚPIOCHA”. AKT OSKARŻENIA TRAFIŁ DO SĄDU

Skierowaniem aktu oskarżenia do sądu zakończyło się śledztwo prowadzone przez kryminalnych z węgorzewskiej jednostki policji pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Giżycku. 33-letni mężczyzna usłyszał 21 zarzutów kradzieży z włamaniem. 33-latkowi grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

W pierwszej połowie października ubr. mieszkańców powiatu węgorzewskiego ogarnął niepokój, ponieważ na spokojnym dotychczas terenie zaczął grasować włamywacz. Gdy wszyscy domownicy spokojnie spali, on przeszukiwał pomieszczenia. Dopiero po przebudzeniu pokrzywdzeni stwierdzali bałagan i brak mienia.

Sprawca wchodził do mieszkań podważając drzwi, okna balkonowe lub piwniczne. Z mieszkań ginęły pieniądze, dokumenty, telefony i biżuteria.

Kryminalni węgorzewskiej komendy w wyniku pracy operacyjnej ustalili i zatrzymali 33-letniego mężczyznę. Jak się okazało, ma on już na swoim koncie podobne czyny. Oprócz Węgorzewa, swoją przestępczą działalność od września br. prowadził również na terenie Giżycka, Ostródy, Mrągowa i Ełku.

33-latek od 29 września do 16 października br. w wyniku kradzieży z włamaniem spowodował straty na kwotę blisko 21.000 złotych.

Mężczyzna przyznał się do popełnionych czynów. Obecnie znajduje się w zakładzie karnym i w najbliższym czasie stanie przed wymiarem sprawiedliwości.

Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Previous NAPADŁ NA STARSZĄ KOBIETĘ I UKRADŁ JEJ PORTFEL. JESZCZE TEGO SAMEGO DNIA ZOSTAŁ ZATRZYMANY
Next POLICYJNY PIROTECHNIK PRACOWAŁ NA MIEJSCU NIEBEZPIECZNEGO ZNALEZISKA

Może to Ci się spodoba

Wiadomości

POLICJANCI UCZESTNICZYLI W TYGODNIU BEZPIECZNEGO INTERNETU W OLSZTYŃSKIEJ PODSTAWÓWCE

Szkoła Podstawowa Nr 15 w Olsztynie zorganizowała dla całej społeczności szkolnej Tydzień Bezpiecznego Internetu, podczas którego odbywały się liczne przedsięwzięcia promujące bezpieczeństwo w Sieci. W działania włączyła się olsztyńska Policja, której

Wiadomości

KOMENDANT WOJEWÓDZKI POLICJI W OLSZTYNIE POGRATULOWAŁ LAUREATOM HARDMANA

W piętek, 18 sierpnia, w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Olsztynie odbyło się spotkanie laureatów policyjnego maratonu Hardman z Komendantem Wojewódzkim Policji w Olsztynie insp. Tomaszem Klimkiem. W piątek, 18.08.2017 r. Komendant Wojewódzki

Wiadomości

PONAD 6500 PACZEK NIELEGALNYCH PAPIEROSÓW NIE TRAFI NA RYNEK

Nidziccy kryminalni przy udziale przewodnika z psem służbowym z Izby Celnej w Olsztynie udaremnili wprowadzenie na rynek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Zaczęło się od kontroli drogowej, a skończyło przeszukaniem