OLSZTYŃSCY KRYMINALNI WICEMISTRZAMI KONKURSU „POLICJANT SŁUŻBY KRYMINALNEJ ROKU 2017”.

OLSZTYŃSCY KRYMINALNI WICEMISTRZAMI KONKURSU „POLICJANT SŁUŻBY KRYMINALNEJ ROKU 2017”.

Po wygranym, wojewódzkim konkursie „Policjant Służby Kryminalnej roku 2017” nadzzedł czas na organizowane przez Szkołę Policji w Pile, Biuro Kryminalne KGP eliminacje ogólnopolskie. Reprezentanci Warmii i Mazur podczas finału w Pile zajęli zaszczytne II miejsce. Na ręce funkcjonariuszy składamy wielkie podziękowania za godne reprezentowanie naszego województwa.

Po, trwających od miesięcy, przygotowaniach, nadszedł czas na finał trzeciej edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Policjant Służby Kryminalnej Roku 2017”. Po dwóch dniach konkursowych zmagań, w auli Szkoły Policji w Pile odbyła się ceremonia rozdania nagród i gratyfikacji laureatom Konkursu. Do Piły przyjechali najlepsi z najlepszych w służbie kryminalnej polskiej Policji.

Podczas dwóch pierwszych dni trwania finału Konkursu, organizowanego przez Szkołę Policji w Pile, Biuro Kryminalne KGP oraz Centralne Laboratorium Kryminalistyczne Policji, 17 grup reprezentujących garnizony poszczególnych województw, w tym garnizon warmińsko – mazurski, stoczyło zaciętą walkę w następujących konkurencjach:

  • oględziny miejsca zdarzenia, gdzie zadanie grup procesowych polegało na ujawnieniu i zabezpieczeniu śladów kryminalistycznych,
  • sprawdzian umiejętności strzeleckich,
  • test wiedzy zawodowej,
  • sprawdzian wiedzy praktycznej, tzw. kazus,
  • sprawdzian umiejętności praktycznych w zakresie udzielania pierwszej pomocy.

W klasyfikacji generalnej tytuł najlepszej drużyny służby kryminalnej polskiej Policji roku 2017, zdobyła reprezentacja Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Wicemistrzem Konkursu została drużyna z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. Naszym policjantom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów zawodowych.

Previous OSZUKAŁ 8 OPERATORÓW SIECI KOMÓRKOWYCH – ZOSTAŁ ZATRZYMANY
Next SILNY WIATR WYWRÓCIŁ ŁÓDŹ. POMOGLI OLSZTYŃSCY WODNIACY I WOPR.

Może to Ci się spodoba

Wiadomości

PIERWSZE W TYM ROKU POSIEDZENIE WARMIŃSKO-MAZURSKIEJ WOJEWÓDZKIEJ RADY BEZPIECZEŃSTWA RUCHU DROGOWEGO

Wczoraj o godzinie 13.00 w siedzibie olsztyńskiego WORDU odbyło się pierwsze w tym roku posiedzenie Warmińsko-Mazurskiej Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Debatowano o sytuacji na Warmii i Mazurach oraz planach

Wiadomości

Jak skutecznie pozbyć się karaluchów z domu?

Karaluchy, inaczej zwane muchami błonkówkami, są szkodnikami, które mogą być szczególnie dokuczliwe i trudne do usunięcia. Karaluchy szybko się rozmnażają, a ich obecność w domu może stanowić poważne zagrożenie dla

Wiadomości

Robaki w domu – jak się ich skutecznie pozbyć?

Gdy tylko robi się nieco cieplej – w domu aktywują się różne owady: pszczoły, komary, muchy, pluskwy, kleszcze, mrówki. Niektóre atakują człowieka i pozostawiają nieprzyjemne ukąszenia i swędzenie na ciele,