OSZUKAŁ 8 OPERATORÓW SIECI KOMÓRKOWYCH – ZOSTAŁ ZATRZYMANY

OSZUKAŁ 8 OPERATORÓW SIECI KOMÓRKOWYCH – ZOSTAŁ ZATRZYMANY

Prowadzący działalność gospodarczą 42-latek, wpadł na pomysł jak sobie dorobić. Zawierał on umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych i wybierał najdroższe aparaty telefoniczne, które następnie sprzedawał w okolicznych komisach. Nieuczciwy klient w ten sposób oszukał firmy teleinformatyczne na blisko 16000zł. Za oszustwo mężczyzna odpowie przed sądem. Zgodnie z kodeksem karnym może grozić mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą postawili zarzut oszustwa 42-letniemu mieszkańcowi Olsztyna. Po analizie zgromadzonego materiału, funkcjonariusze uslalili, że nieuczciwy klient tylko w czerwcu zawarł 8 umów z firmami świadczącymi usługi telekomunikacyjne. Podczas zawierania umów, olsztyński przedsiębiorca wybierał jedne z droższych aparatów telefonicznych. Jak się okazało mężczyzna od samego początku nie zamierzał wywiązywać się z warunków umów, które podpisał. Nie płacił on abonamentu, a uzyskane w ten sposób telefony sprzedał w okolicznych komisach.

Policjanci ustalili, że sprawca oszustwa działając w ten sposób, oszukał firmy telekomunikacyjne na 16000zł. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Zgodnie z kodeksem karnym może grozić mu kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Previous NIE CHCIAŁ UDERZYĆ W SARNĘ – WJECHAŁ DO ROWU
Next OLSZTYŃSCY KRYMINALNI WICEMISTRZAMI KONKURSU „POLICJANT SŁUŻBY KRYMINALNEJ ROKU 2017”.

Może to Ci się spodoba

Olsztyn na Sygnale 0 Comments

ODPOWIE ZA POSIADANIE NARKOTYKÓW

Do policyjnego aresztu trafił 34-latek, który wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomani posiadał środki odurzające. Woreczek z marihuaną i 2 nabite tą substancją lufki policjanci prewencji znaleźli w jego odzieży.

Olsztyn na Sygnale 0 Comments

POTRĄCIŁ PIESZEGO I UCIEKŁ. POLICJA SZUKA SPRAWCY

Policjanci z Elbląga szukają sprawcy wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj (29 stycznia) w podelbląskiej miejscowości Władysławowo. Samochód potrącił pieszego, który szedł prawidłowo jezdnią. Mężczyzna trafił do szpitala z obrażeniami

Olsztyn na Sygnale 0 Comments

UKRYWAŁ SIĘ PRZED ORGANAMI ŚCIGANIA PRZEZ KILKANAŚCIE LAT

39-latek, który przez kilkanaście lat był osobą poszukiwaną przez Komendę Miejską Policji w Olsztynie, został zatrzymany. Mężczyzna w 2002 roku okradł swoich współlokatorów i zniknął bez śladu. Teraz nie uniknie

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź