Projektowanie wnętrz i wyposażenie mieszkań na wynajem

Projektowanie wnętrz i wyposażenie mieszkań na wynajem

Projektowanie wnętrz i wyposażenie mieszkania na wynajem to proces, który składa się z wielu czynników. Jako właściciele takiego mieszkania powinniśmy się zastanowić nad kilkoma dość istotnymi rzeczami. Jeśli chcecie dowiedzieć się, na jakie zapraszamy do przeczytania naszego artykułu!

Projektowanie wnętrz i wyposażenie mieszkań na wynajem

Jako właściciel mieszkania na wynajem chcąc je zaprojektować musimy skupić się na kilku czynnikach, dzięki którym najemcy znajdą się bardzo szybko. Przede wszystkim powinniśmy wybrać grupę docelową i zastanowić się, czy chcemy wynająć mieszkanie bez mebli, z podstawowym umeblowaniem czy pełnym umeblowaniem. Jakąkolwiek decyzję podejmiemy warto zatrudnić do zaprojektowania wnętrza profesjonalnego projektanta, który na pewno oprócz zaprojektowania wnętrza doradzi nam również we wszystkich aspektach dotyczących jego wyglądu. Jeśli szukacie profesjonalnej firmy, która wykona projektowanie wnętrz i wyposażenia mieszkania na wynajem polecamy Kłosińscy Design z Wrocławia.

Mieszkanie na wynajem bez mebli

Jedną z możliwości jest przygotowanie mieszkania na wynajem pozostawiając przyszłym właścicielom otwartą furtkę co do umeblowania. Projektowanie wnętrza takiego mieszkania nie jest wymagające, ponieważ musimy się skupić tylko i wyłącznie na wyglądzie ścian i podłóg oraz podstawowym wyposażeniu kuchni i łazienki. Reszta to pole do popisu dla przyszłych najemców. Jeśli chodzi o względy ekonomiczne biorąc pod uwagę samo wykończenie jest to dla nas bardzo opłacalne, ale na rynku rzadko spotyka się mieszkania na wynajem bez w pełni zaprojektowanego wnętrza. Główną przyczyną takiego stanu jest brak chętnych najemców, ponieważ mieszkanie bez zaprojektowanego i urządzonego wnętrza wymaga ich wkładu własnego w postaci zakupu wszystkich mebli wolnostojących. Może to okazać się problemem w momencie rozwiązania umowy najmu. Koszt początkowej inwestycji jest więc mniejszy, ale adekwatnie do niego mniejszy jest też pobierany czynsz.

Mieszkanie na wynajem z podstawowym umeblowaniem – projektowanie wnętrz Wrocław

Zaprojektowanie wnętrza w mieszkaniu, w którym ma się znaleźć podstawowe wyposażenie, czyli takie, które pozwoli na zamieszkanie w nim od razu również nie jest problematyczne. Koszt najmu tak samo jak inwestycji rośnie, ale gwarantuje nam szybsze znalezienie najemców. Co mieści się w tym podstawowym wyposażeniu? Między innymi sprzęty AGD takie jak lodówka, pralka czy kuchenka oraz podstawowe umeblowanie jak łóżko i szafa w sypialni, stolik i kanapa w salonie czy stół z krzesłami w kuchni. Mimo że mieszkanie nadaje się do zamieszkania od razu wciąż brakuje w nim wielu akcesoriów, które najemca musi nabyć we własnym zakresie.

Mieszkanie na wynajem z pełnym umeblowaniem – projektowanie wnętrz Wrocław

Projektowanie wnętrza dla mieszkania, które może być z marszu zamieszkane przez najemcę i nie wymaga poniesienia praktycznie żadnych kosztów własnych to istna gratka dla projektanta. W przypadku takiego mieszkania projektant ma najwięcej pracy i musi wziąć pod uwagę wiele czynników, o których powiemy poniżej. W takim mieszkaniu poza podstawowymi meblami i sprzętami znajdziemy również sprzęty i utensylia kuchenne jak, np. garnki. Decydując się na takie rozwiązanie najłatwiej będzie nam znaleźć najemców. Z jednej strony jest to najbardziej kosztowna opcja dla obu stron, a z drugiej także najwygodniejsza.

Jak urządzić mieszkanie na wynajem?

Jeśli chcemy urządzić i zaprojektować mieszkanie typowo pod wynajem musimy zdecydować się na jedną z powyższych trzech opcji i zwrócić uwagę na kilka zasad, których należy przestrzegać. Mieszkanie takie powinno być uniwersalne i jednocześnie atrakcyjne, ponieważ nie wiemy kto ostatecznie je wynajmie.

Wybierz grupę docelową

Powinniśmy zacząć od wybrania grupy docelowej, do której chcemy dotrzeć z naszą ofertą. Studenci, młode pracujące pary czy rodziny będą zwracały uwagę na zupełnie inne czynniki. Wiedząc więc w jakiej lokalizacji i okolicy znajduje się mieszkanie możemy łatwiej dobrać naszą grupę docelową. Na wybór grupy docelowej wpływ powinny mieć również czynniki takie jak metraż mieszkania, rodzaj budynku, wyposażenie i projekt wnętrza, a przede wszystkim warunki umowy najmu.

Pamiętaj o budżecie

Każdy projektant przed rozpoczęciem projektowania wnętrza powinien dostać od nas określony budżet, jaki możemy przeznaczyć na wyposażenie mieszkania. Wiadomo, że jakość i wytrzymałość są bardzo istotne, ale nie powinniśmy decydować się na najdroższe rozwiązania. Do projektowania wnętrza należy podejść w racjonalny sposób. Pamiętajmy, że mieszkanie będzie wynajmowanie, nie wiemy, na jakich lokatorów trafimy i jak wyeksploatowane będzie mieszkanie po zakończeniu umowy.

Mniej znaczy więcej

Projektując wnętrze mieszkania na wynajem powinniśmy powstrzymać swoje wodze fantazji i skupić na bardziej uniwersalnym wnętrzu i wyglądzie. Rezygnując z konkretnego stylu, który nie każdemu może przypaść do gustu mamy większe szanse na szybkie znalezienie najemców. Projekt wnętrza mieszkania na wynajem powinien przede wszystkim przedstawiać czyste, proste, estetyczne i ładne mieszkanie. Pamiętaj, że najemca ma świadomość, że będzie musiał zwrócić mieszkanie w takim samym stanie.

Biel to siła

Projektując wnętrze mieszkania na wynajem, który ma mały metraż warto postawić na jasne kolory ścian. Królową kolorów w takim przypadku jest biel. Mając mały metraż w bardzo łatwy sposób powiększymy optycznie jego przestrzeń. Dzięki temu sprawimy, że małe mieszkanie wyda się bardziej przestronne i przytulne. Biel i jasne kolory ścian to także uniwersalność, która w żaden sposób nie ogranicza nas i najemców w wyborze dodatków jednocześnie jest na tyle neutralna, że nie odstraszy żadnego potencjalnego klienta.

Funkcjonalność i trwałość po pierwsze

Jeśli określimy grupę docelową zdecydowanie łatwiej nam będzie zaprojektować wnętrze. Jak już wspominaliśmy każda z grup będzie szukać czegoś innego. Ważna jest więc funkcjonalność mieszkania dostosowana do naszej grupy docelowej. Studenci będą potrzebowali zaprojektowanego wnętrza do odpoczynku i nauki, a rodziny będą szukały zaprojektowanego wnętrza, które będzie bezpieczną przestrzenią dla ich pociech. Warto więc postawić także na solidniejsze meble, a nie najniższą jakość. Może niewiele osób o tym myśli, ale przyszli najemcy, widząc najtańsze meble mogą stwierdzić, że skoro sam właściciel nastawił się już na ich wymianę to on sam nie musi o nie dbać i się troszczyć.

Jak więc widzicie zaprojektowanie wnętrza to nie lada wyzwanie i warto pozostawić to profesjonalistom. Jeśli jednak podejmujecie się go sami zdecydowanie odstawcie własne gusta i skupcie się na rzeczach, które wymieniliśmy w artykule, a które zdecydowanie pomogą wam znaleźć najemców. Takimi profesjonalistami we Wrocławiu są Kłosińscy Design, którzy oprócz zaprojektowania wnętrza mieszkania na wynajem zaprojektują także meble na wymiar najwyższej jakości!

Artykuł powstał we współpracy z firmą Kłosińscy Design.

Kłosińscy Design

Produkcja mebli na wymiar

ul. Dunikowskiego 1/2

55-010 Radwanice

woj. dolnośląskie

Tel. 665-750-528

Previous Charakterystyka dobrej jakości drewna konstrukcyjnego
Next Nawigacja ze specjalnością ratownictwo – profesja z przygodą w tle

Może to Ci się spodoba

Strefa Biznesu 0 Comments

Wyjątkowa inwestycja pod Wrocławiem. Mocny zastrzyk dla budżetu gminy Wisznia Mała

Ważą się losy nowoczesnego centrum logistycznego, które miałoby powstać na terenach byłego poligonu wojskowego w Malinie. Gdyby inwestycja doszła do skutku, każdego roku do budżetu gminy wpływałaby niebagatelna kwota wynosząca

Strefa Biznesu 0 Comments

Nowoczesna lakiernia proszkowa – usługi malowania proszkowego

Lakiernie proszkowe, które były kiedyś domeną przemysłu ciężkiego, przenikają obecnie do świata małych i średnich przedsiębiorstw. Dzięki postępowi technologicznemu, malowanie proszkowe staje się coraz bardziej dostępne, efektywne i ekologiczne. Ta

Strefa Biznesu 0 Comments

Czy SEO i pozycjonowanie stron znaczą to samo?

Poszukując informacji o marketingu internetowym, bardzo często trafiamy na pojęcia takie jak SEO czy optymalizacja. Zdarza się, że często pojęcia te używane są synonimicznie. Czy jednak SEO i pozycjonowanie stron

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź