JEDNOSTKA POLICJI OTWARTA DLA PRZEDSZKOLAKÓW

JEDNOSTKA POLICJI OTWARTA DLA PRZEDSZKOLAKÓW

Olsztyńską jednostkę Policji odwiedziły przedszkolaki z Olsztyna. Dzieci zapoznały się z pracą policjantów różnych wydziałów oraz oglądały sprzęt i umundurowanie wykorzystywane w codziennej służbie. Policjanci przypomnieli również zasady bezpieczeństwa, których należy przestrzegać podczas zabaw na podwórku, spacerów i w kontakcie z psem. Spotkanie odbyło się w ramach realizacji programu „Do źródeł wiedzy o bezpieczeństwie – Otwarte Jednostki Policji”.

Dzieci z Przedszkola „Akademia Prymusa” w Olsztynie miały okazję z bliska przyjrzeć się pracy policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. W celu zorganizowania spotkania na terenie jednostki Policji w Olsztynie współuczestniczyli ze sobą funkcjonariusze Wydziału Prewencji, Posterunku Policji w Olsztynie, Wydziału Wywiadowczo – Patrolowego, Wydziału Ruchu Drogowego oraz Sekcji Antyterrorystycznej KWP w Olsztynie. Dzięki tej współpracy nasi goście poznali specyfikę służby funkcjonariuszy Policji różnych pionów oraz mogli obejrzeć specjalistyczny sprzęt wykorzystywany podczas działań policyjnych.

Policjanci opowiedzieli o swojej pracy, o obowiązkach jakie na nich spoczywają i różnorodnych zadaniach, jakie mają do wykonania, a także zaprezentowali sprzęt, pojazdy i umundurowanie charakterystyczne dla służby policyjnej. Dzieci dowiedziały się między innymi dlaczego policjanci jeżdżą na mecze piłkarskie, jakimi radiowozami funkcjonariusze patrolują miasto, do czego służą w radiowozie sygnalizatory świetlne i dźwiękowe, a także po co policjantom potrzebne są łodzie, quady i motory. Ogromną radość sprawiło dzieciom spotkanie z przewodnikiem psa policyjnego i czworonożną Leną. Funkcjonariusz wyjaśnił, w jakich sytuacjach mogą być w Policji wykorzystywane psy, jak przebiega ich tresura. Przestrzegł także najmłodszych przed kontaktem z nieznajomymi zwierzętami i uczył, jak zminimalizować atak zwierzęcia. Dzieci miały również okazję usiąść w policyjnym radiowozie, na motorze i przymierzyć policyjne umundurowanie, wykorzystywane podczas zabezpieczania imprez masowych.

Na pamiątkę wizyty w jednostce Policji, dzieci otrzymały Certyfikat Daktyloskopijny, na którym pozostawiły odciski swoich paluszków.

Wizyta przedszkolaków u policjantów odbyła się w ramach realizacji programu „Do źródeł wiedzy o bezpieczeństwie – Otwarte Jednostki Policji”. Zgodnie z jego założeniami dzięki bezpośredniemu kontaktowi z policjantami w dzieciach i młodzieży utrwalają się zasady bezpiecznych zachowań, ponadto najmłodsi goście jednostek Policji poznają jej rolę w zapobieganiu i zwalczaniu patologii. Aby wziąć udział w tym przedsięwzięciu, należy odpowiednio wcześnie skontaktować się Wydziałem Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, który koordynuje spotkania dzieci z policjantami.

Previous PODCZAS KŁÓTNI UGODZIŁA KONKUBENTA NOŻEM
Next KRADZIEŻ KÓŁ POTRAKTOWAŁ JAKO „ROZLICZENIE”

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

BEZPIECZNE WAKACJE – DZIELNICOWY W SZKOLE

Rozpoczęły się wyczekiwane przez dzieci i młodzież wakacje. Jest to okres wyjazdów, kolonii, obozów, plażowania i wielu innych form relaksu. Policjanci apelują, by nie był to jednak czas, w którym

Wiadomości 0 Comments

Wycieczka do lasu – jak ochronić dziecko przed kleszczem

Kleszcze to pajęczaki, które przenoszą takie niebezpieczne choroby jak borelioza i kleszczowe zapalenie mózgu. Wielu rodziców szuka, zatem informacji jak skutecznie ochronić swoje dziecko przed ukąszeniem kleszcza. Co więc warto

Wiadomości 0 Comments

POLICJANCI UCZESTNICZYLI W TYGODNIU BEZPIECZNEGO INTERNETU W OLSZTYŃSKIEJ PODSTAWÓWCE

Szkoła Podstawowa Nr 15 w Olsztynie zorganizowała dla całej społeczności szkolnej Tydzień Bezpiecznego Internetu, podczas którego odbywały się liczne przedsięwzięcia promujące bezpieczeństwo w Sieci. W działania włączyła się olsztyńska Policja, której

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź