NOWO PRZYJĘCI POLICJANCI WYPOWIEDZIELI SŁOWA ROTY ŚLUBOWANIA

NOWO PRZYJĘCI POLICJANCI WYPOWIEDZIELI SŁOWA ROTY ŚLUBOWANIA

W sali odpraw Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie odbyło się ślubowanie policjantów. To już czwarta w tym roku taka uroczystość. Dziś do grona warmińsko-mazurskich funkcjonariuszy dołączyło kolejnych 8 nowo przyjętych – 2 kobiety i 6 mężczyzn. Po odbyciu kursu podstawowego funkcjonariusze wrócą do jednostek macierzystych. Najwięcej, bo aż 4 policjantów ma przydział do Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie.

Dziś o godzinie 10.00 w sali odpraw Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie odbyło się drugie w tym roku ślubowanie policjantów. W szeregi garnizonu warmińsko-mazurskiego wstąpiło 7 osób. Wśród nowo przyjętych była 1 kobieta  i 5 mężczyzn. Z tej grupy 4 osoby legitymują się wykształceniem wyższym.

W obecności Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie insp. Tomasza Klimka policjanci wypowiedzieli słowa roty ślubowania.

Aby móc uczestniczyć w tak doniosłym wydarzeniu nowo przyjęci musieli pozytywnie przejść wszystkie etapy rekrutacji. Osoby, które chcą wstąpić w szeregi policji, oprócz zdania testu z wiedzy ogólnej muszą wykazać się sprawnością fizyczną oraz doskonałym zdrowiem.

Przyjęci do służby rozpoczną półroczny kurs podstawowy w Szkole Policji w Słupsku. Podczas szkolenia zostaną przygotowani do wykonywania odpowiedzialnej i trudnej pracy. Funkcjonariusze, pod okiem wykwalifikowanej i doświadczonej kadry dydaktycznej, wzbogacą swoją wiedzę na temat broni palnej, środków przymusu bezpośredniego, nauczą się wszelkich procedur wynikających z obowiązujących przepisów. Po zakończeniu kursu powrócą do swoich macierzystych jednostek, w których będą zdobywać doświadczenie. Dwie osoby uzupełnią skład etatowy Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie, natomiast po 1 trafi do Komend Policji w Olsztynie, Elblągu, Działdowie, Iławie i Ostródzie.

Przypomnijmy!!!

Osoba, która pragnie założyć mundur, musi spełnić kilka warunków:

· być obywatelem polski o nieposzlakowanej opinii

· nieskazanym prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwa lub przestępstwa skarbowe,

· korzystać z pełni praw publicznych,

· posiadać co najmniej średnie wykształcenie,

· posiadać zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować.

Previous PODEJRZANA O OSZUSTWO KOMPUTEROWE USŁYSZAŁA ZARZUT W CHICAGO
Next NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

POLICJANCI WYJAŚNIAJĄ OKOLICZNOŚCI UTONIĘCIA 65-LETNIEGO MĘŻCZYZNY

Policjanci z Giżycka pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności utonięcia 65-letniego mieszkańca Warszawy. Jego ciało wyłowiono wczoraj z Jeziora Brożówka w gminie Kruklanki. Wczoraj (20.08.2017r.) około godziny 16.00 oficer dyżurny giżyckiej

Wiadomości 0 Comments

NARKOTYKI ZABIERAJĄ PRZYSZŁOŚĆ

Pod takim hasłem trzech dzielnicowych z Posterunku Policji w Pieniężnie realizowało działania profilaktyczne w szkołach podstawowych miasta i gminy Pieniężno oraz gminy Lelkowo. Policjanci propagowali wśród najmłodszych i ich rodziców

Wiadomości 0 Comments

WYJAŚNIAJĄ OKOLICZNOŚCI POTRĄCENIA 62-LATKI

Kętrzyńscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło na oznakowanym przejściu dla pieszych w Kętrzynie. 19-letni kierowca Forda Transit potrącił będącą na przejściu dla pieszych kobietę. W wyniku tego

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź