POLICJANCI UCZESTNICZYLI W TYGODNIU BEZPIECZNEGO INTERNETU W OLSZTYŃSKIEJ PODSTAWÓWCE

POLICJANCI UCZESTNICZYLI W TYGODNIU BEZPIECZNEGO INTERNETU W OLSZTYŃSKIEJ PODSTAWÓWCE

Szkoła Podstawowa Nr 15 w Olsztynie zorganizowała dla całej społeczności szkolnej Tydzień Bezpiecznego Internetu, podczas którego odbywały się liczne przedsięwzięcia promujące bezpieczeństwo w Sieci. W działania włączyła się olsztyńska Policja, której przedstawicielka przeprowadziła cykl spotkań edukacyjnych z uczniami klas IV – V, przybliżając dzieciom sposoby unikania zagrożeń w Internecie.

Szkoła Podstawowa Nr 15 im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Olsztynie zorganizowała w swojej placówce Tydzień Bezpiecznego Internetu, w ramach którego do piątku odbywają się liczne przedsięwzięcia, akcje, konkursy promujące zasady bezpiecznego surfowania po wirtualnym świecie. Dzięki inicjatywie, uczniowie „piętnastki” mają okazję w sposób artystyczny przekazać swoją wiedzę i przekonania na temat Internetu, malując prace plastyczne, tworząc komiksy i odgrywając scenki dramowe. Nie brakuje również edukowania o zasobach Sieci, jej funkcji i roli, jaką spełnia we współczesnym świecie. Społeczność szkolną w działaniach edukacyjnych wspierają eksperci, wśród których pojawiła się również przedstawicielka Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

Przedstawicielka wydziału prewencji olsztyńskiej Komendy przeprowadziła cykl spotkań edukacyjnych z uczniami klas IV i V, a przebiegały one pod hasłem „Cyberprzemoc – jakie zagrożenia czyhają na dzieci w Internecie?”. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się m.in. o zagrożeniach związanych ze szkodliwymi treściami, pojawiającymi się w Sieci, niebezpieczeństwie związanym z zawieraniem internetowej znajomości, sposobach działania przestępców wyłudzających dane osobowe, konsekwencjach prawnych stosowania cyberprzemocy i zjawisku uzależnienia od multimediów.

Przedstawicielka Policji w rozmowie z uczniami przedstawiała najczęstsze zagrożenia i przekazywała zasady, których należy przestrzegać logując się w Sieci, by jak najbardziej zminimalizować ryzyko. Apelowała, by dzieci spędzając czas w wirtualnym świecie były bardzo uważne i ostrożne, nie ufały bezgranicznie w to, co czytają na stronach internetowych i z kim kontaktują się przez wirtualne komunikatory, a także, by o wszystkich niepokojących sytuacjach informowały rodziców lub nauczycieli.

Spotkania i dyskusje z czwarto- i piątoklasistami okazały się bardzo owocna. Dzieci przytaczały wiele przykładów sytuacji, z którymi spotkali się osobiście, lub które dotknęły ich rówieśników, a co najważniejsze same potrafiły przytoczyć podstawowe zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. Dowodzi to temu, że organizowanie takich inicjatyw, jak właśnie Tydzień Bezpiecznego Internetu przyczynia się do wzrostu wiedzy na temat zasad bezpiecznego zachowania, a tym samym pozwala ustrzec najmłodszych przed czyhającymi na nich niebezpieczeństwami.

Previous PRZEZ BALKON WDARŁ SIĘ DO MIESZKANIA I ZAATAKOWAŁ SĄSIADA NOŻEM. ZOSTAŁ ZATRZYMANY
Next ODPOWIEDZĄ ZA POSIADANIE NARKOTYKÓW

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Program PIT 2016 – ułatwienie w rocznym rozliczeniu podatku.

Coraz popularniejszą formą rozliczenia rocznego podatku dochodowego od osób fizycznych jest wypełnianie  i wysyłanie deklaracji PIT przez Internet. Ministerstwo Finansów  poprzez platformę Portal Podatkowy umożliwia podatnikom skorzystanie z szerokiego  zakresu

Wiadomości 0 Comments

KOMENDANT WOJEWÓDZKI POLICJI W OLSZTYNIE POGRATULOWAŁ LAUREATOM HARDMANA

W piętek, 18 sierpnia, w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Olsztynie odbyło się spotkanie laureatów policyjnego maratonu Hardman z Komendantem Wojewódzkim Policji w Olsztynie insp. Tomaszem Klimkiem. W piątek, 18.08.2017 r. Komendant Wojewódzki

Wiadomości 0 Comments

POLICJANCI PRACOWALI NA MIEJSCU WYPADKU DROGOWEGO

Do niebezpiecznej sytuacji doszło w niedzielę rano na drodze krajowej nr 16 w pobliżu miejscowości Zawady Małe. Kierująca fordem nie dostosowując prędkości jazdy do panujących warunków na drodze doprowadziła do

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź