POLICJANCI UCZESTNICZYLI W TYGODNIU BEZPIECZNEGO INTERNETU W OLSZTYŃSKIEJ PODSTAWÓWCE
Szkoła Podstawowa Nr 15 w Olsztynie zorganizowała dla całej społeczności szkolnej Tydzień Bezpiecznego Internetu, podczas którego odbywały się liczne przedsięwzięcia promujące bezpieczeństwo w Sieci. W działania włączyła się olsztyńska Policja, której przedstawicielka przeprowadziła cykl spotkań edukacyjnych z uczniami klas IV – V, przybliżając dzieciom sposoby unikania zagrożeń w Internecie.
Szkoła Podstawowa Nr 15 im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Olsztynie zorganizowała w swojej placówce Tydzień Bezpiecznego Internetu, w ramach którego do piątku odbywają się liczne przedsięwzięcia, akcje, konkursy promujące zasady bezpiecznego surfowania po wirtualnym świecie. Dzięki inicjatywie, uczniowie „piętnastki” mają okazję w sposób artystyczny przekazać swoją wiedzę i przekonania na temat Internetu, malując prace plastyczne, tworząc komiksy i odgrywając scenki dramowe. Nie brakuje również edukowania o zasobach Sieci, jej funkcji i roli, jaką spełnia we współczesnym świecie. Społeczność szkolną w działaniach edukacyjnych wspierają eksperci, wśród których pojawiła się również przedstawicielka Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.
Przedstawicielka wydziału prewencji olsztyńskiej Komendy przeprowadziła cykl spotkań edukacyjnych z uczniami klas IV i V, a przebiegały one pod hasłem „Cyberprzemoc – jakie zagrożenia czyhają na dzieci w Internecie?”. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się m.in. o zagrożeniach związanych ze szkodliwymi treściami, pojawiającymi się w Sieci, niebezpieczeństwie związanym z zawieraniem internetowej znajomości, sposobach działania przestępców wyłudzających dane osobowe, konsekwencjach prawnych stosowania cyberprzemocy i zjawisku uzależnienia od multimediów.
Przedstawicielka Policji w rozmowie z uczniami przedstawiała najczęstsze zagrożenia i przekazywała zasady, których należy przestrzegać logując się w Sieci, by jak najbardziej zminimalizować ryzyko. Apelowała, by dzieci spędzając czas w wirtualnym świecie były bardzo uważne i ostrożne, nie ufały bezgranicznie w to, co czytają na stronach internetowych i z kim kontaktują się przez wirtualne komunikatory, a także, by o wszystkich niepokojących sytuacjach informowały rodziców lub nauczycieli.
Spotkania i dyskusje z czwarto- i piątoklasistami okazały się bardzo owocna. Dzieci przytaczały wiele przykładów sytuacji, z którymi spotkali się osobiście, lub które dotknęły ich rówieśników, a co najważniejsze same potrafiły przytoczyć podstawowe zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. Dowodzi to temu, że organizowanie takich inicjatyw, jak właśnie Tydzień Bezpiecznego Internetu przyczynia się do wzrostu wiedzy na temat zasad bezpiecznego zachowania, a tym samym pozwala ustrzec najmłodszych przed czyhającymi na nich niebezpieczeństwami.
Może to Ci się spodoba
OLSZTYŃSCY KRYMINALNI WICEMISTRZAMI KONKURSU „POLICJANT SŁUŻBY KRYMINALNEJ ROKU 2017”.
Po wygranym, wojewódzkim konkursie „Policjant Służby Kryminalnej roku 2017” nadzzedł czas na organizowane przez Szkołę Policji w Pile, Biuro Kryminalne KGP eliminacje ogólnopolskie. Reprezentanci Warmii i Mazur podczas finału w
Jak zbudować schody ogrodowe?
Schody ogrodowe nie tylko ułatwiają poruszanie się po terenie, ale także nadają ogrodowi poczucie kompletności i struktury. Jeśli myślisz o zbudowaniu schodów ogrodowych własnymi rękami, należy wziąć pod uwagę kilka rzeczy.
Wrocław jako miasto przyjazne eventom firmowym!
Wrocław to miasto, które idealnie nadaje się na organizację eventów firmowych. Nie tylko jest to jeden z najbardziej malowniczych i kulturowych miast w Polsce, ale posiada również bogatą infrastrukturę konferencyjną
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!