POLICJANCI UCZESTNICZYLI W TYGODNIU BEZPIECZNEGO INTERNETU W OLSZTYŃSKIEJ PODSTAWÓWCE
Szkoła Podstawowa Nr 15 w Olsztynie zorganizowała dla całej społeczności szkolnej Tydzień Bezpiecznego Internetu, podczas którego odbywały się liczne przedsięwzięcia promujące bezpieczeństwo w Sieci. W działania włączyła się olsztyńska Policja, której przedstawicielka przeprowadziła cykl spotkań edukacyjnych z uczniami klas IV – V, przybliżając dzieciom sposoby unikania zagrożeń w Internecie.
Szkoła Podstawowa Nr 15 im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Olsztynie zorganizowała w swojej placówce Tydzień Bezpiecznego Internetu, w ramach którego do piątku odbywają się liczne przedsięwzięcia, akcje, konkursy promujące zasady bezpiecznego surfowania po wirtualnym świecie. Dzięki inicjatywie, uczniowie „piętnastki” mają okazję w sposób artystyczny przekazać swoją wiedzę i przekonania na temat Internetu, malując prace plastyczne, tworząc komiksy i odgrywając scenki dramowe. Nie brakuje również edukowania o zasobach Sieci, jej funkcji i roli, jaką spełnia we współczesnym świecie. Społeczność szkolną w działaniach edukacyjnych wspierają eksperci, wśród których pojawiła się również przedstawicielka Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.
Przedstawicielka wydziału prewencji olsztyńskiej Komendy przeprowadziła cykl spotkań edukacyjnych z uczniami klas IV i V, a przebiegały one pod hasłem „Cyberprzemoc – jakie zagrożenia czyhają na dzieci w Internecie?”. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się m.in. o zagrożeniach związanych ze szkodliwymi treściami, pojawiającymi się w Sieci, niebezpieczeństwie związanym z zawieraniem internetowej znajomości, sposobach działania przestępców wyłudzających dane osobowe, konsekwencjach prawnych stosowania cyberprzemocy i zjawisku uzależnienia od multimediów.
Przedstawicielka Policji w rozmowie z uczniami przedstawiała najczęstsze zagrożenia i przekazywała zasady, których należy przestrzegać logując się w Sieci, by jak najbardziej zminimalizować ryzyko. Apelowała, by dzieci spędzając czas w wirtualnym świecie były bardzo uważne i ostrożne, nie ufały bezgranicznie w to, co czytają na stronach internetowych i z kim kontaktują się przez wirtualne komunikatory, a także, by o wszystkich niepokojących sytuacjach informowały rodziców lub nauczycieli.
Spotkania i dyskusje z czwarto- i piątoklasistami okazały się bardzo owocna. Dzieci przytaczały wiele przykładów sytuacji, z którymi spotkali się osobiście, lub które dotknęły ich rówieśników, a co najważniejsze same potrafiły przytoczyć podstawowe zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. Dowodzi to temu, że organizowanie takich inicjatyw, jak właśnie Tydzień Bezpiecznego Internetu przyczynia się do wzrostu wiedzy na temat zasad bezpiecznego zachowania, a tym samym pozwala ustrzec najmłodszych przed czyhającymi na nich niebezpieczeństwami.
Może to Ci się spodoba
TRWAJĄ POSZUKIWANIA ZAGINIONEGO MIROSŁAWA PAŹ
Policjanci nadal prowadzą poszukiwania zaginionego 22- latka. Mirosław Paź ostatni raz widziany był w środę około godz. 22:00 na terenie olsztyńskiego kampusu. Do chwili obecnej nie wrócił do miejsca zamieszkania
NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH
Uroczysty apel przy pomniku Armii Krajowej i Polskiego Państwa Podziemnego oraz złożenie kwiatów – tak przebiegały tegoroczne Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Uroczystości zorganizował Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki w Olsztynie.
WYJAŚNIAJĄ OKOLICZNOŚCI POTRĄCENIA 62-LATKI
Kętrzyńscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło na oznakowanym przejściu dla pieszych w Kętrzynie. 19-letni kierowca Forda Transit potrącił będącą na przejściu dla pieszych kobietę. W wyniku tego
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!