PODEJRZANA O OSZUSTWO KOMPUTEROWE USŁYSZAŁA ZARZUT W CHICAGO

PODEJRZANA O OSZUSTWO KOMPUTEROWE USŁYSZAŁA ZARZUT W CHICAGO

Z pomocy prawnej Konsula Generalnego Rzeczpospolitej Polskiej w Chicago skorzystali olsztyńscy policjanci. Dzięki międzynarodowej współpracy Dorota K. poszukiwana przez funkcjonariuszy, usłyszała zarzut oszustwa komputerowego, które popełniła kilkanaście lat temu, jeszcze przed wyjazdem do Stanów Zjednoczonych.

W wydziale dw. z przestępczością gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zakończono prowadzoną od kilkunastu lat sprawę przeciwko Dorocie K. podejrzanej o oszustwo komputerowe. Kobieta miała je popełnić między 1999, a 2000 rokiem, kiedy to była pracownicą jednego z olsztyńskich banków. Jak ustalili policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą, Dorota K. kilkukrotnie włamując się do systemu informatycznego banku zwiększyła sobie limit debetowy, a następnie przelała na swoje konto ponad 27.000 złotych na szkodę banku.

Dochodzenie w tej sprawie wszczęto w 2000 roku, jednak kobieta wyjechała z kraju i nie można było ustalić jej miejsca pobytu. Sprawa została zawieszona, ale nie odłożona na półkę. Policjanci cały czas wykonywali szereg czynności operacyjnych, aby ustalić, gdzie ukryła się poszukiwana. W końcu pojawił się trop, który prowadził do Stanów Zjednoczonych. To tam olsztyńscy poszukiwacze namierzyli Dorotę K. W ubiegłym roku policjanci z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą KMP w Olsztynie zwrócili się do Konsula Generalnego RP w Chicago o pomoc prawną w wykonaniu niezbędnych czynności z podejrzaną. Już po 2 miesiącach od skierowania wniosku kobieta została przesłuchana i usłyszała zarzut, do którego przyznała się.

Kilka dni temu sprawa została zakończona dobrowolnym poddaniem się karze przez podejrzaną.

Jak widać nie da się uciec przez odpowiedzialnością. Nawet po kilkunastu latach sprawcy najpoważniejszych przestępstw są zatrzymywani przez policję i stają przed sądem.

Previous DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU…PRZEZ CAŁY MIESIĄC
Next NOWO PRZYJĘCI POLICJANCI WYPOWIEDZIELI SŁOWA ROTY ŚLUBOWANIA

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

MASZ PRAWO DO SKUTECZNEJ OCHRONY

Masz prawo do skutecznej ochrony przyrody, pod taką nazwą odbyła się konferencja z inicjatywy Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Olsztynie. Przedsięwzięcie to było skierowane i dedykowane policjantom z garnizonu warmińsko-mazurskiego.

Wiadomości 0 Comments

JEDNOSTKA POLICJI OTWARTA DLA PRZEDSZKOLAKÓW

Olsztyńską jednostkę Policji odwiedziły przedszkolaki z Olsztyna. Dzieci zapoznały się z pracą policjantów różnych wydziałów oraz oglądały sprzęt i umundurowanie wykorzystywane w codziennej służbie. Policjanci przypomnieli również zasady bezpieczeństwa, których

Wiadomości 0 Comments

TRAGICZNY FINAŁ NOCNEJ KĄPIELI W JEZIORZE UKIEL

Mimo reanimacji nie udało się uratować 23- latka, który w nocy wszedł do jeziora i zniknął pod taflą wody. Młody mężczyzna wraz ze znajomymi spożywali wcześniej alkohol na plaży. Policjanci

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź